Žádná setkání nejsou náhodná

Žádná setkání nejsou náhodná https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50487/bmid_zadna-setkani-nejsou-nahodna-Fti-50487.jpg 4 106 23

Kniha švédského autora Kaye Pollaka Žádná setkání nejsou náhodná, která vysvětluje, co nás učí mezilidské vztahy, je určena těm, kdo touží duchovně vyrůst a změnit svůj život. Moudrem nabitá knížka přináší řadu jednoduchých nápadů, pohledů a cvičení, která pomohou čtenáři vidět opravdově sebe samé i druhé a jednat v souladu s tím. Je to pomůcka pro každodenní život, k níž se můžete stále vracet a ve které můžete hledat odpovědi na otázky, jež vás trápí. Poznávání sebe sama skrze druhé Tato kniha ukazuje rychlou a jednoduchou možnost, jak změnit naše životy a životy těch okolo nás prostřednictvím způsobu, jakým řešíme běžná denní setkání. Předkládá série jednoduchých nápadů, pohledů a cvičení, která pomohou čtenářům vidět opravdově sami sebe a druhé a jednat v souladu s tím. Dává reálnou naději na utvoření lepších mezilidských vztahů.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eugenika

Att växa Genom Mötem , 2006

Starmoon
Starmoon
27.05.2023 5 z 5

Žiadne stretnutie nie je náhodné; ani to moje s danou knihou. Presne niečo také som aktuálne potrebovala. Kniha ma dokázala v mnohom osloviť, upokojiť, inšpirovať; a veľmi rada by som po čase dopísala, že aj zmeniť. Bez ohľadu na to, že s autorom máme trochu iný svetonázorový základ (on zrejme pôsobí ako stúpenec New Age, ja som katolíčka), v tom hlavnom sa zhodneme.

Dielko, ku ktorému sa plánujem často vracať a mnohé myšlienky z neho si pripomínať.

Bytost na cestě
Bytost na cestě
23.12.2022 5 z 5

Moudrá kniha, kterou jsem nepřečetla na jeden zátah, ale jednotlivá témata jsem nechávala působit a přemítala o nich. Moc moudrá kniha, ke které se určitě ještě vrátím. Dle názvu jsem původně očekávala něco jiného. Ale ta očekávání :) žádná setkání nejsou náhodná, všechna nás něco učí.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
23.05.2022 2 z 5

Seberozvoj..když potřebuješ a jsi na to připraven, asi ti něco dá.
Je to taková malá rychlobružura, jak se vypořádat s něčím ne úplně lehkým... ale tyhle helpself knihy mám už za sebou, takže na to teď nahlížím jinak.

Zirvith
Zirvith
23.01.2022 3 z 5

Krátká a stručná kniha. Jenom takové shrnutí toho, co znám už z jiných knih. Pro začátečníka asi ideální, žádné podrobné vysvětlování :) Přečteno vcelku snadno a rychle.

Myška43
Myška43
14.07.2021 5 z 5

,,Člověk, který se cítí dobře, nikdy nemá potřebu na někoho útočit a nemusí nikoho jiného zesměšňovat."

Myslím, že tuto knížečku by si měl v určíté chvili otevřít každý z nás. Ano, zjistíte, že nic nového se nedozvíte, ale donutí vás se hluboce zamyslet, zda by váš život mohl být více pozitivní a obohacující.
Já osobně teď prožívám novou a velmi zvláštní etapu svého života a po přečtení zjišťuji, že na to jdu dobře. A až mě přepadnou negativní myšlenky, budu mít smutnou náladu, nebo sklouznu do deprese, opět si přečtu tyto stránky a hned mi bude lépe.

,,Když je to správné - pak je to snadné.
Když je to snadné - pak je to správné."

Han-nah
Han-nah
27.11.2020 4 z 5

Krásná brožurka, ze které se dá čerpat, když se nejprve sama na sebe podívám v zrcadle a uvědomím si, jaká jsem já a přiznám své nedostatky, potom i lépe můžu přijímat a hodnotit lidi kolem sebe.

Nikdy není pozdě na to, abychom se o něco pokusili znovu.
jsme na tomto světě proto, abychom se učili.

Já k tomu jen připomínku, abychom neřešili minulost, křivdy a hlavně žili.

kamibe
kamibe
30.08.2020

Pro mne byla tato kniha kdysi jako jeden z pokladů, které výrazně ovlivnily můj život. Malý kapesní formát mi dovoloval tahat ji s sebou po kapsách, pamatuji si, jak jsem potřebovala se k ní vracet opakovaně.
Doporučuji ji každému, u koho poznám, že by ji už mohl číst.
Je pro mne zarážející, že je tu několikrát hodnocena dosti nepříznivě.
Souhlasím, že jde v podstatě o seberozvoj, ovšem o ten jde ostatně vždycky!

knihyKeMne
knihyKeMne
23.03.2020 2 z 5

Zklamání. Název je zavádějící, většina obsahu je úplně normální seberozvoj - jak nazírat na sebe, na svět, na problémy, na vztahy. Forma mi byla nesympatická, čím dál víc. Autor nesčetněkrát opakuje "Neříkám, že je to jednoduché." nebo "Zkuste to, bude to zábavné." Zkusím se knihy rychle zbavit, bude to zábavné.

barurose
barurose
03.03.2020 4 z 5

Hezky obsáhlá kniha. Stručný popis. Moc mi pomohla

RendyaDav
RendyaDav
14.01.2020 4 z 5

Určitě i v této knize jsem objevila co jsem potřebovala se dozvědět...

c.svetlana
c.svetlana
01.04.2019 4 z 5

Nikdy jsem nečetla knížku s tak děsivým krkolomným překladem...hvězdičky dávám za obsah.

nefernefer
nefernefer
14.09.2018 3 z 5

Nic nového pod sluncem.

„Nemůžeme změnit jiné lidi. Jedinou osobou, kterou můžeme změnit, jsme my sami.“

„Svět se změní, pokud se změním i já.“

Jo, kdyby to bylo tak jednoduché, jak to vypadá.

Leniii
Leniii
01.07.2018 3 z 5

Kniha s hlubokými myšlenkami, které jsou již pro někoho dávno známé, ale není na škodu si je zopakovat :)

Mi-šu-le
Mi-šu-le
04.01.2018 4 z 5

Pozitivní, naučné, něco již dávno známé, to ovšem neznamená, že je něco špatně, naopak. Doporučuji. Ráda si ji přečtu znovu.

eva198
eva198
25.05.2016

stručné, rychle přečtené, určitě si ji ještě přečtu

Stanenka
Stanenka
04.03.2016 5 z 5

Velmi inspirativní kniha, spousta věcí k zamyšlení. Kdyby tuto knihu přečetl každý člověk na této planetě, tak by se tu hned lépe dýchalo ;-).
Kniha o pozitivním myšlení a že ve zlu máme vždy vidět volání o pomoc. Dříve než začneme kritizovat druhé, zamysleme sa nad sebou. Určitě se k této knize znovu vrátím!

Danafantom
Danafantom
02.03.2016

Asi jsem očekávala něco jiného...ano, často nám ostatní lidé nastavují zrcadlo, ale ...no, v mém světě je místo i pro náhodu ;-)

3nitka
3nitka
02.01.2016 4 z 5

Veľa pravdivých myšlienok, aj keď niektoré možno nechceme počuť. Knihu je dobré si prečítať opakovane.

xeroxino
xeroxino
28.10.2014 5 z 5

Jedinecna kniha, odporucam citat od zaciatku do konca, necitat len nahodne otvorene strany

Ms.Iris
Ms.Iris
04.03.2014 4 z 5

Jednoduchá kniha, s hlbokými myšlienkami, ktorými nám chcú ukázať, že existuje aj iný pohľad na dané skutočnosti a okolnosti, ktoré nás postihnú..

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Kay Pollak
švédská, 1938
2008  75%Žádná setkání nejsou náhodná
2008  78%Štěstí není náhoda

Kniha Žádná setkání nejsou náhodná je v