Zadaná srdce

Zadaná srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30979/bmid_zadana-srdce-OJL-30979.jpg 4 8 1

Lord Brora je zničený, když se dozví, že jeho milovaná Amelia chce dát přednost muži, jenž se má stát ministerským předsedou. Rozhodne se proto rozehrát odvážnou intriku - nestane se však sám její obětí?

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

No Heart Is Free , 1948

modranka
17.03.2019 3 z 5

Príbeh je z relatívnej nedávnej minulosti, čo je zvláštne, lebo u tejto autorky som zvyknutá na historické romance. Dej sa odohráva dva roky po 2. svetovej vojne, takže sú tu autá a telefóny - prvky modernej doby. Spoločnosť žije už kapitalizmom, nie feudalizmom - mladí ľudia sú síce liberálnejší, ale aj cynickejší. Bohaté ženské mláďatá ešte viac samopašné, lebo ich už nezväzuje morálka a tie mužské rovnako - len aby som vyrovnala sily.
Mladý muž menom Tally pôsobil na mňa ako rozmaznané decko a nie ako úspešný major z druhej svetovej. Tentoraz ma autorka vôbec nepresvedčila, že Jean s Tallym vydržia bohvieako dlho. Joan som vnímala ako novú korisť pre Tallyho.
Príbeh však bol napísaný veľmi pekne, bez naivných scén a tá troška nadprirodzených frekvencií dej síce oživila, no nepresvedčila.