Žádáme trest smrti!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Propagandistická kampaň provázející proces s Miladou Horákovou a spol. Komentovaný soubor dokumentů, propagandistických článků apod. publikovaných v průběhu procesu. Obsahuje mj. i texty rezolucí, jimiž občané -- pracovní kolektivy, školní (dětské) kolektivy aj. -- žádaly co nejtvrdší trest pro "zrádce". Mrazivé svědectví o mrazivé době....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152633/zadame-trest-smrti-152633.jpg 56
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno · Ústav pro studium totalitních režimů
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Žádáme trest smrti!

Přidat komentář
Hodža
23.02.2017

Je snadné se přiklonit právě dnes, protože beze strachu. Strana totalitního útlaku mohla konat právě proto, že národ mlčel a nebo v tom horším případě podepisoval. Celý svět, včetně pokrokových stran na Západě (včetně komunistů a levicových umělců), protestoval proti rozsudku smrti v případě Milady Horákové, ŽENY (!!!!!) a MATKY (!!!!!). Něco podobného nemělo v té době ve světě (až na Sovětský svaz) obdoby! A ještě něco: Moje babička, v té době dělnice (jejíž muž, národní socialista, unikl oprátce jen proto, že umíral na tuberkulózu) v ZPA v Novém Boru jako jediná z dílny (a vlastně celé továrny) odmítla podepsat volání po nejvyšším trestu... neskončila v kriminále, ale její syn (můj táta) šel do pracovního tábora... Ale nikdy jí to nevyčítal, naopak, byl na ni hrdý a sám se choval celou tu dobu komunistické totality tak, aby se jí mohl podívat do očí... Všechno je to otázka osobní morálky a statečnosti... Co na tom, proboha, chcete relativizovat?!

milamarus
22.05.2015

I v současné době je těžké přiklonit se na jednou či druhou stranu, neboť každá z nich má trochu pravdu. Páni sociologové rozebírající lidské chování došli k tomu, že rozhodovat se mezi “ano“ a “ne“ je nesnadné. Svou roli hrají individuální postoje, hodnoty, životní filozofie a pravděpodobnost preferencí jednoho typu chování před jiným. Co se týče nás Čechů – převládá spíše zbabělost, pokrytectví a závist. Co se týče civilizace jako celku – doufejme, že to bude odvaha být lepšími lidmi!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autoři knihy

Petr Koura
česká, 1978

Podobné knihy

všech 7 podobných

Kniha Žádáme trest smrti! je v

Právě čtených2x
Přečtených8x
Doporučených3x
Knihotéce6x
Chystám se číst16x
Chci si koupit6x