Žádáme trest smrti!

Propagandistická kampaň provázející proces s Miladou Horákovou a spol. Komentovaný soubor dokumentů, propagandistických článků apod. publikovaných v průběhu procesu. Obsahuje mj. i texty rezolucí, jimiž občané -- pracovní kolektivy, školní (dětské) kolektivy aj. -- žádaly co nejtvrdší trest pro "zrádce". Mrazivé svědectví o mrazivé době....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152633/zadame-trest-smrti-152633.jpg 56
Literatura naučná, Historie
Vydáno · Ústav pro studium totalitních režimů

Kniha Žádáme trest smrti!

Hodža
23.02.2017

Je snadné se přiklonit právě dnes, protože beze strachu. Strana totalitního útlaku mohla konat právě proto, že národ mlčel a nebo v tom horším případě podepisoval. Celý svět, včetně pokrokových stran na Západě (včetně komunistů a levicových umělců), protestoval proti rozsudku smrti v případě Milady Horákové, ŽENY (!!!!!) a MATKY (!!!!!). Něco podobného nemělo v té době ve světě (až na Sovětský svaz) obdoby! A ještě něco: Moje babička, v té době dělnice (jejíž muž, národní socialista, unikl oprátce jen proto, že umíral na tuberkulózu) v ZPA v Novém Boru jako jediná z dílny (a vlastně celé továrny) odmítla podepsat volání po nejvyšším trestu... neskončila v kriminále, ale její syn (můj táta) šel do pracovního tábora... Ale nikdy jí to nevyčítal, naopak, byl na ni hrdý a sám se choval celou tu dobu komunistické totality tak, aby se jí mohl podívat do očí... Všechno je to otázka osobní morálky a statečnosti... Co na tom, proboha, chcete relativizovat?!

milamarus
22.05.2015

I v současné době je těžké přiklonit se na jednou či druhou stranu, neboť každá z nich má trochu pravdu. Páni sociologové rozebírající lidské chování došli k tomu, že rozhodovat se mezi “ano“ a “ne“ je nesnadné. Svou roli hrají individuální postoje, hodnoty, životní filozofie a pravděpodobnost preferencí jednoho typu chování před jiným. Co se týče nás Čechů – převládá spíše zbabělost, pokrytectví a závist. Co se týče civilizace jako celku – doufejme, že to bude odvaha být lepšími lidmi!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autoři knihy

Petr Koura