Začít znovu

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354196/bmid_zacit-znovu-zWp-354196.png 4 2165 482

Začít znovu / Znova série

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane".... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Omega

Begin Again , 2016

murielkaa
16.04.2022 4 z 5

Knížka mě moc bavila. Líbila se mi i Allie i Kaden. Oblíbila jsem si dokonce většinu vedlejších postav a jako parta byli užasní. Téma, kterým se zde autorka zabývá je důležité a jsem rada ze se tím autorka zabývala. Hate - love romantiku mam rada a tak se mi líbila i romantická linka. Za mne super, těším se na další díly. :)

simona5372
08.04.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila akorát bych ten konec malinko zkrátila.

Ála1968
03.04.2022 4 z 5

Bylo to lehounké a oddychové čtení u kterého se nemusí moc přemýšlet.Doufám,že ostatní díly budou stejné.

-knihomolka-
02.04.2022 4 z 5

Romanťárna jak vyšitá. Čekala jsem, že to bude laciný příběh pro puberťáky, ale nebyl! Přesto, že všichni víme, jak to nakonec dopadne, tak je to super, milá oddechovka, kterou jsem dočetla v pět ráno, protože do té doby jsem tu knížku nemohla odložit. Kaden mě sice někdy fakt hrozně otravoval svým chováním, ale překousla jsem to. Nic moc jsem od typického klišé nečekala, ale rozhodně to předčilo má očekávání a v budoucnu se k tomu ještě určitě vrátím.

raty
28.02.2022 4 z 5

Kniha mě zaujala obálkou. Podle názvu mě nenapadlo, že začínat znovu potřebuje devatenáctiletá studentka. Sice nejsem cílová skupina, ale nemůžu autorce upřít čtivý styl. Pěkně jsem si u jejího romantického příběhu odpočinula.

Lidska_ctecka
22.02.2022 4 z 5

Drahouškové,
tento příběh ve mě po prvním přečtení zanechal své stopy. Což je myšleno jen v dobrém. Pár dní zpátky jsem si knihu přečetla po druhé a líbí se mi pořád stejně, ne-li víc. I když jsem věděla jak děj skončí, byla jsem při čtení stejně napnutá a nemohla knihu odložit. Chemie mezi hlavním párem je úžasná (a za mě popsaná ve správné míře), ale touha dozvědět se životní příběhy postav byla u mě možná ještě větší.
Většinou u rereadingů přeskakuji části, které nejsou tak zajímavé a napínavé, ale tady to prostě nešlo. Jinými slovy: velmi doporučuji : )

DeniCod
13.02.2022 5 z 5

Moje úplně nejoblíbenější knížka, která mě taky prakticky dovedla ke čtení. Mám ji doma již 2 roky a přečtenou ji mám už 4x a ještě neomrzela :D

Verkolka
06.02.2022 3 z 5

Až budu chtít číst něco, co mě nijak neobohatí, tak si přečtu další díl, ale zatím to neplánuju... Musím ale uznat, že knížka se četla sama a byla hezká :)

AničkaM
04.02.2022 3 z 5

Příběh byl alespoň pro mě takový obyčejný a další díly si nepřečtu. Bylo tam pár okamžiků, kdy jsem si řekla WOW. Ale neustále se tam opakovaly stejné scény a to bylo to pro mě nudné.

Angie.D
03.02.2022 4 z 5

Mám rada knižky z vysokoškolského prostredia, tým pádom som očakávala, že sa mi táto bude páčiť. Kniha naozaj nesklamala.
Postavy mi boli sympatické, dobre to medzi nimi iskrilo. I keď hlavný hrdina Kaden bol svojim správaním prípad pre psychológa a sem tam mi išiel svojimi zmenami nálad riadne na nervy. Patrilo to však k príbehu, všetko malo svoj dôvod. Obe postavy si niesli v sebe traumy z minulosti, ktorými sa autorka v knihe zaoberala.
Knižka je romantika spojená s ťažšími témami, avšak stále je to príjemná oddychovka :) Je zábavná, netočí si len o dvoch hlavných postavách, stále sa v nej niečo deje.
Super boli aj vedľajšie postavy, veľmi som si ich obľúbila a teším sa na ďalšie časti, ktoré budú práve o nich .

Michelleee
02.02.2022 4 z 5

Kniha se moc hezky četla a příběh u obou hlavních hrdinů byl velmi zajímavý. Takže pro začátek série je Kladen a Allie vhodná dvojice. Odpočinkové čtení.

brunettlibrary
28.01.2022 2 z 5

Zamilované klišé, ze kterého jsem si na zadek nesedla. Hlavní hrdinové mi přišli sympatičtí, občasná vtipná scéna, pár romantických chvil, trocha napětí, ale nic víc a k tomu se děj docela vlekl. Čekala jsem od všemi opěvované Kasten něco víc.

miluska7314
11.01.2022

Potřebovala jsem nějakou knihu, u které bych vypla a moc nepřemýšlela. A to kniha "Začít znovu" absolutně splnila. Kniha je čtivá, hezky napsaná. Dokonce jsem se o pár let vrátila a pocítila znovu "motýlky v břiše" při čtení některých scén.. a to se mi už teda fakt dlouho nestalo :) Na autorku rozhodně nezanevřu a určitě si přečtu něco dalšího.

Libris_Na_Ex
09.01.2022 2 z 5

Jako bych četla slabší odvar série Off campus od Elle Kennedy.
Hlavní hrdina je potetovaný Bad boy, který není ale ničím spešl a podobného hlavního hrdinu by jste našli v hromadě dalších YA/NA knih. Hlavní hrdinka zase typická cool drsná holka.
Vtipný scény mě buď to absolutně nudily, nebo mi přišly strašně trapný.
Fajn byla minulost hlavní hrdinky a postava její mámy, ale už jsem četla mnohem zajímavější vážnější témata v romantikách.
A hřebíček do rakve bylo oslovení "Princezna". Fakt nemám ráda když kluk takhle oslovuje holku a drásalo mě to na skoro každé druhé stránce. A taky to pro mě zabíjelo jakoukoliv dobrou scénu.

ErčaV.
06.01.2022 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře a i děj byl napínavý. Opravdu bylo těžké se od čtení odtrhnout. Určitě budu pokračovat dalšími díly.

jitka_dankova
04.01.2022 1 z 5

(SPOILER) Tato young adult romance se sice dobře četla, ale bohužel mi nesedl ten příběh. Nejsem fanoušek knih, ve kterých si spolu hrdinové nedokážou normálně promluvit a situaci vysvětlit. Myslela jsem, že se po přečtení budu cítit pohodově, mělo jít o oddychové čtení. Namísto toho jsem byla akorát naštvaná a zklamaná, i když kniha skončila dobře. Postavám jsem jejich role moc nevěřila, zvraty mi přišly zbytečně vyeskalované a chování nekonzistentní.

Vknihách
29.12.2021 5 z 5

Autorka je dobre známa medzi čitateľmi, najmä fanúšikmi young adult a romantiky. Ak ste aj nič nečítali, určite ste jej knihy zahliadli v kníhkupectvách. Jemné romantické obálky, krásne farebné zladené, a dočkali sme sa aj slovenského prekladu vďaka vydavateľstvu Yoli.
Hlavná hrdinka, Allie, je precitlivelá, milá, chytrá, smutná a snaží sa vymaniť zo zlatých okov svojich bohatých rodičov. Hlavný hrdina Kaden je arogantný, sebavedomý, drzý,no nadovšetko miluje svoju rozvedenú matku a s otcom a bratom nechce mať nič spoločné.
Pri tejto knihe som si uvedomila, že slow burn romance sa mi môžu páčiť. Allie sa stane Kadenovou spolubývajúcou a z toho vyplýva veľa rôznych milých, zaujímavých, zábavných, úsmevných, ale aj ošemetných a iskrivých situácií. Napríklad taká absencia kľúča v kúpeľni je veľmi netypická, ale nakoľko hlavné postavy nechodia na toaletu, nemôže sa stať nič nepríjemné XD samozrejme, aj toto si autorka vymyslela perfektne, pretože kúpeľňové scénky (nebolo ich až tak veľa) by sa s kľúčom stať nemohli. Kadenove nálady boli asi ako aprílové počasie. Tušila som, že za jeho správaním je niečo viac a Mona si veľmi dobre vyskladala celý príbeh- postupné otváranie hlavných postáv,zverovanie sa, zápletky (síce predvídateľné,ale vôbec nie rušivé),veľmi sa mi páčili aj priateľské vzťahy, ktoré vládli v knihe. Yoli opäť priniesol romantický príbeh pre mladých dospelých s pridanou hodnotou. Ukazuje, že za lásku sa oplatí bojovať,napriek vnútorným bojom, pochybnostiam, strachu a minulosti.

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Konečně jsem se dostala k Moně Kasten, a že to trvalo. Zajímalo mě, proč je kolem jejích knih takový povyk.
Takže hodnocení zní, že jsem se dostala k příjemnému románu s hrdiny, kteří dělali trochu víc vln, než by museli. Především Kaden, který po Allie chtěl, aby se mu otevřela a byla upřímná a on jí to stejnou mincí nemůže oplatit a raději se chová jako debílek. Trochu “drama boy”, ale nakonec to chlapec dokázal vytáhnout na jiný level, takže u mě dobrý.
Celkový dojem je takový, že to bylo čtivé a kniha se mi líbila. Takže na další se určitě také podívám.

rampapa
16.12.2021 5 z 5

Na první díl od téhle série jsem byla hodně zvědavá a jsem jím nadšená. Moc se mi líbí styl autorčina psaní. Příběh se mi moc líbil a jsem jím nadšená. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

eliska8983
12.12.2021 2 z 5

První třetina knihy byla vcelku čtivá a nenásilná, ovšem potom to začala být neskutečná nuda, neustále se opakující prvky, dialogy, hádky, nerozhodnost hrdinů, ano, ne, ne, ano, chci, nechci, roztažené do několika stránek. Nejhorší je, že ať už sáhnete po jakékoli knize Mony Kasten, narazíte na stejné opakující se postavy ve smyslu jejich charakterovych a minulostních podobnosti - postavy se špatnou minulosti, pronásledují je jejich démoni a proto nemůžou být, s kým by chtěli, protože jim chybí dostatek komunikačních schopnosti a nemůžou si o tom prostě normálně promluvit, ale místo toho se budou neustále dohadovat a domyslet si, co si asi ten druhý myslí. Ne, ne, ne. Dvě hvězdičky za čtivost.