Začít znovu

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354196/zacit-znovu-zWp-354196.png 4.4620

Začít znovu 1.

Vydáno, Omega

Begin Again, 2016

Kniha Začít znovu

Jajibloguje
07.03.2019

Allie a Kaden sú teda dvojka, to dám poviem. Túto knihu som si zaobstarala na základe odporúčania, že ide o veľkú a hlavne vtipnú "romanťárnu". Ani som nečakala, že tieto slová budú tak pravdivé. 412 stranovú knihu som dočítala behom jedného večera a doobedia a úplne so mnou splynula. Takto príjemne romantický príbeh som už dávno nečítala a mám pocit, že ani čítať nebudem.

Kniha je o prekonávaní samého seba, o vysporiadaní sa so svojou minulosťou, o živote, o priateľstve a aj o vysokej škole či plnení si vlastných snov. Číta sa dobre a jednoducho. Veľmi sa mi páči autorkin štýl písania a veľmi sa teším na pokračovanie. Ak poznáte série Dublin street alebo Šéfom môjmu šéfovi, iste viete, čo nás bude v pokračovaní čakať. Prezrádza to aj nenápadný úryvok, ktorý vydavateľstvo vložilo na koniec knihy. Pekná obálka je už len bonus k tomu všetkému.

Nikarina
05.03.2019

Přečteno jedním dechem! Tohle je přesně ten druh knih, které mám ráda a ráda se k nim vracím. Těším se na další knihy od této autorky.

Lenka.Vílka
04.03.2019

Mohla to být dobrá, kdyby...

...kdyby všechno, co se tam odehrává, nepůsobilo jako puzzle. Všechno co tam postupně bylo, bylo už někde jinde. Ano, nečekám nijak zvlášť originální děj (v rámci žánru), ale ať mě tam alespoň něco, sakra, překvapí! Prostě to až moc působilo takhle: autorka vytrhla stránky ze svých oblíbených knih, dala je k sobě a voalá, kniha. Prostě nic zajímavého, nového, dojemného. Ano, sice krásná obálka, ale v ní se skrývá povrchní děj, který je už stokrát omletý jinde. Sice se to čtě dobře a rychle, žádné do očí bijící tiskové chyby (viz předchozí věta souvětí), a přestože překlad nebyl špatný, místy jsem se nad textem musela hodně zamyslel, než začal dávat smysl. Kniha přečtena za dva večery, ale jsem ráda, že další díl bude o Dawn. Tohle drama bych "na pokračování" nedala.

marketa4469
23.02.2019

Tato kniha mě vážně moc bavila. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout.. Cely příběh se mi moc libil, to, že nebylo vše jasné od začátku bylo super. A konec nebyl ani moc preslazeny, takže pro mě další plus.

Megurine
16.02.2019

Po knize jsem sáhla jako po naprosté oddechovce. Už podle popisu jsem čekala pouze jednoduchý romantický příběh a to kniha splnila. Celý příběh je psán s jistou nadsázkou, občas jsem se nad bizarností situace musela pousmát, ale ono to prostě celé funguje. Kniha se čte sama, je psána takovým nenuceným stylem. Děj má spád, romantika určitě nechybí a celkově je kniha příjemným relaxem, nad kterým nemusíte tolik přemýšlet a jen si ho užít.

Erzetka
14.02.2019

„Nejsi rozbitý, Kadene, jen trochu poškrábaný.“ - tak jako každý z nás... každý si v sobě neseme něco z minulosti, minulost skrývá jak Allie, tak i Kaden. Oddechovka na půl odpoledne. Dobrý počtení.

Evka3814
14.02.2019

BOMBA!!! Přečetla jsem to za jeden den,fakt jsem se od toho nemohla odtrhnout. Skvěle napsaná kniha,je to přesně můj šálek kávy:) Byl to krásný příběh. Plný zklamání a zlomenych duší, ale přitom ukázka že když je vůle a přátelé tak jde vše:) Rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu a jelikož jsem četla ukázku už teď jsem jak na trní :)další série ke které se budu ráda vracet

MarKy95
09.02.2019

Kniha mě moc bavila, ani jsem se pořádně nezacetla, a už byl bohužel konec. Ráda se k ní budu vracet :) Těším se na další díl.

Maaajka
08.02.2019

Tahle knížka mě moc bavila. Je to taková typická oddechovka, takže pokud od toho nečekáte nic jiného tak rozhodně nebudete zklamání.

Tesset
08.02.2019

Žádná sláva, ani žádná hrůza. Taková neurazí-nenadchne kniha. Postavy celkem fajn, děj se taky dal, jen se to občas dost táhlo.

Šunkys
07.02.2019

Skvělá kniha. Doporučuji

morpyth
06.02.2019

Tak co k tomuhle říci? Původně to bylo myšlený jako výlet do jiného žánru než normálně a k mému překvapení se výlet změnil v klidnou plavbu, která mě pustila na pevninu až na poslední stránce.
Celý se to četlo samo. Najednou se záložka ocitla ve čtvrtině, pak z ničeho nic přeskočila do půlky a pak náhle byl konec.
Co se týče hlavních postav - Allie i Kaden jsou naprosto uvěřitelní lidé s hromadou tajemství a smyslem pro humor. Jsou milí, občas paličatí a prostě nedokonale dokonalí. Myslím, že snad každý si je musí zamilovat.
Celý to plynulo tak postupně, klidně, pozvolně a přitom tam pořád bylo něco... něco co neustále provokovalo (nezodpovězené otázky, důvod proč Allie je ze všeho tak na měkko, proč Kaden se chová tak nepřístupně).
Pokud přemýšlíte, tak můžu doporučit. V příběhu není žádná část, která by byla nudná nebo zbytečná. Všechno do sebe perfektně zapadá a postupné odkrývání minulosti hlavních postav nikoho nemůže nechat tuhle knížku odložit na dobu neurčitou.

martina5069
27.01.2019

Jedna z nejlepších co sem za poslední dobu četla, příběh má všechno, romantiku, vtip, tajemstvi...Tuhle knihu prostě nejde přestat číst dokud ji nedočtete a strašně ráda se k ní někdy vrátím :-)

Jannna87
27.01.2019

Skvělá knížka. Dobře se četla. Už se těším na pokračování.

lucie2952
25.01.2019

Naprosto skvělá kniha. Čte se úplně sama. Už se moc těším na druhý díl série :)

happy19
25.01.2019

Absolutně s přehledem se kniha dostala do mých TOP TEN román(k)ů;-)))
Svižný,čtivý,okouzkující příběh!Těším se na další díl/y série;-)

Charlies
23.01.2019

Povedené!
Vypíchla bych výšlapy a "Not broken, just scratched."

Perry
22.01.2019

Klasický příběh který všichni už známe. Nesnesitelný spolubydlící, minulostí postiženi hlavní hrdinové a láska na “první” pohled. Hlavní body příběhu jsou nám všem jasné, ale pokud vás zajímá všechno to co se stane mezi tím ... jen do toho.
Děj krásně plyne a pokud máte rádi romantiku asi není co více řešit. ;)))
PS: Kniha obsahuje ukázku na druhý díl, který tentokrat bude o Dawn a Spencerovi ... už se moc těším :))

žany.kdovi
20.01.2019

Na začátku knihy jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mě, že už asi stárnu..navíc mi hlavní hrdinka přišla docela vlezlá a o jejím neustálém brečením ani nemluvím, ale nakonec se to zlomilo a příběh se četl líp a líp. Příjemné oddechové čtení.

lotofhs
17.01.2019

Co si budeme povídat... Námět je velice ohraný a obyčejný. Vyloženě si na první pohled člověk řekne, že na téhle knize není nic výjimečného. A pak si přečtete první kapitolu a nemůžete přestat číst. Tohle byl můj případ, okamžitě jsem se zamilovala do drsného Kadena a Allie. Allie mi byla velmi sympatická a to jsem brala jako pozitivum protože, některé hlavní hrdinky dokážou zkazit celou knihu. Dámy přiznejme se, kdo by nebral někoho jako Kadena? Líbí se mi, jak se jejich vztah postupně vyvíjí a odhaluje se jejich nehezká minulost. Styl psaní je naprosto čtivý, nedá se odtrhnout, ve dvě ráno jsem se nutila, abych knihu zavřela.

Opravdu jsem zvědavá na další díly, kde by podle mého měla být Dawn a Spencer. Spencra jsem si také oblíbila i Dawn. Doufám že překlad knihy bude, co nejdříve!

Princezna_1
15.01.2019

Super knížka, určitě doporučuji

AniDi
12.01.2019

Nechápu, že jsem ještě dnes ráno hledala další knihu ke čtení, když mi tato ležela před nosem. Četla jsem nepřetržitě, příběh sice není zrovna originální a určitě jsem něco podobného už četla ale má sílu! Nevím jak jinak bych to popsala. Postavy jsou dle mého uvěřitelné, děj plyne krásně, žádná "omáčka" či dlouhé popisy nepodstatných věcí. Každá věta má zkrátka smysl. Zkrátka Vás to vtáhne a už nepustí. Naprosto s klidným srdcem přidávám do doporučených a určitě přečtu někdy znovu.

Ivet1990
12.01.2019

Vyhýbala jsem vždy těmto knížkám, protože to nebyl můj styl. Knihu jsem si pořídila jen, že jsem chtěla změnu.... a to se povedlo knížka byla vtipná,napínavá, ale zároveň dokázala vtáhnout do děje. Kniha se hodně dobře četla, až jsem byla překvapená. Vřele knihu doporučuji za mě jednoznačně skvělé počtení.

trynitrix
10.01.2019

Opět super oddechový příběh. Kdo by nechtěl neodolatelného spolubydlu :-D

nani_nka
09.01.2019

Mám taký pocit, že sa už roztrhlo vrece s tými YA knihami, kde minimálne jeden z hlavných hrdinov má za sebou zlú minulosť, ktorá ovplyvňuje jeho konanie v súčasnosti. A toto je jedna z takých kníh. Avšak musím povedať, že v tomto prípade som nebola sklamaná, ale som si Allie a Kadena a 3 základné pravidlá ich spolubyvania užívala.

Do svítání tvá
Do svítání tvá