Začít znovu

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354196/bmid_zacit-znovu-zWp-354196.png 4 2162 481

Začít znovu / Znova série

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane".... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Omega

Begin Again , 2016

Majulle
22.03.2024 4 z 5

přečtené za dva dny, nádherná romanťárna :)

NicaCola
18.03.2024 5 z 5

Knihu mám doma několik let a úplnou náhodou jsem se k ní konečně dostala. Přečteno za den a půl! Bylo to skvělé!
Příběh byl čtivý, působil na mě uvěřitelně a postavy nebyly ploché.

I když víte, že se něco ke konci pokazí.. I když víte, že to skončí dobře... Tak stejně otáčíte stránku za stránkou, protože tahle kniha se odložit nedá:) Těším se na další díl:)

Zuzíček77
15.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Kniha mi rychle utíkala pod rukama. Příběh je velmi pěkně napsaný. Allie, která prchá od bohatých rodičů, kteří ji nemají ani tak jako dceru ale spíše jako cvičenou opici, kterou předvádí jen když se jim to hodí. Kaden její spolubydlící je sexy ale problémový. On má skrytá traumata, která se postupně začnou odhalovat.
Příběh je taková romantická klasika a super oddechovka, ale i přes to je příběh velmi čtivý. Je to první díl ze série tak uvidíme co přinesou další díly.

marie.kolarova
04.03.2024 5 z 5

Fajn oddechové čtení.

adrianna
29.02.2024 3 z 5

+ děj vtáhne a nepustí
+ slow burn napínavá romantická linka
+ popisy prostředí, hor
- labilní postavy
- překlad

Z této knihy mám docela smíšené pocity. Na jednu stranu jsem si u ní skvěle odpočinula, děj mě vtáhnul a já knížku nechtěla odložit ani když jsem šla do vany. Na druhou stranu mám spoustu výtek vůči ději a chování postav. Autorka se trochu cyklila ve stejném vzorci, kdy se střídala vzájemná náklonnost postav s předstíranou lhostejností. Oba hrdinové byli trošku labilní, o tom to vlastně je, ale u Allie už mi to občas připadalo až nesnesitelné. Její záchvaty pláče nebo naopak smíchu propukaly často v situacích, které mi nepřišly ani smutné/dojemné ani vtipné. Tím však neříkám, že jsou tyto postavy napsané nereálně. Věřím jim tu jejich emoční nestabilitu i jejich chování, které je s tím spojené. Mně to však není blízké, spíš mě to občas otravovalo.

Do druhého dílu se nebudu pouštět hned. Počkám si zase na tu správnou náladu, až budu potřebovat prostě jenom vypnout.

Hodnocení: 65 %

Dasa1313
22.01.2024 4 z 5

Oddechový, čtivý příběh. Asi nejsem již úplně cílová skupina, ale možná i kdybych byla, některé povahové vlastnosti by mi vadily pořád stejně a to například pláč Allie, ten už byl přehnaný a občas mě štval:)), ale jinak se mi příběh četl dobře.
Láska, hory. Příjemné. Určitě si přečtu i další díly.

Janík61
10.01.2024 3 z 5

Příjemná slaďárna, ale jo - někdy je to potřeba se odreagovat.

Silvisek
02.12.2023 5 z 5

Musim rict, ze kniha se mi moc libila. Kazdy kamarad hlavnich hrdinu jsou uzasny. Opravdu me to bavilo a jsem zvedava na dalsi dil

princesse
22.11.2023 3 z 5

Taková jednohubka na jeden, dva večery, ale z tohoto žánru jsem četla již mnohem povedenější kousky. Takže neurazí, ale ani nenadchne. Vytknout by se tomu dala hromada věcí, ale pokud nečekáte žádný extra zázrak, tak nevadí.

EvcaMat
20.11.2023 odpad!

Já jsem oproti většině komentářů nějak mimo. Jak já se trápila...:-( Tohle je, podle mého, knížka pro náctilété nebo možná když si člověk potřebuje vypláchnout hlavu, ale pro takové chvíle jsou určitě lepší tituly. Styl byl v pohodě, ale děj, ten jsem opravdu nedávala. Dorazilo mě na konci to koťátko:-D Dočetla jsem jenom proto, že jsem cvok a když něco začnu, tak to dokončím a byl to teda boj.

evismaior
19.11.2023 2 z 5

50% - s touhle sérií jsem začala čtvrtým dílem Doufat znovu, a protože byl oddychově a vcelku romanticky čtivý, vrátila jsem se k tomuto prvnímu dílu, že by třeba mohla být fajn celá série. Ale teď nevím, jelikož mi to přijde tak trochu jak přes kopírák. Zase je tu dívka s problémy, které dusí v sobě a má z nich trauma (čerstvá studentka Allie, která prchá na "venkovskou" vysokou školu od zámožných rodičů z Denveru, kteří si jí všimli jen tehdy, když ji chtěli v dokonalé úpravě předvádět před obchodními partnery) a podobně problémový spolubydlící sexy týpek Kaden, o jehož skrytých traumatech se dozvíme až ve chvíli, kdy mu Allie připomene minulost, protože něco podobného, co prožívá s ní, už kdysi prožil s jinou (a tenhle motiv fakt byl v tom čtvrtém dílu taky). A ten jejich vztah opět prochází zdlouhavým vývojem, pořád k sobě a od sebe, chtějí se a nechtějí se a on její problémy nechce slyšet a pak zase chce, ale o svých jí neřekne, a tak musí oba hrozně trpět a to všechno na vcelku úmorném počtu 400 stran.
Allie mi přišla trochu pokrytecká (pohrdá rodiči a jejich bohatstvím, ale bez jejich peněz by ani nedojela do Oregonu, natož aby tam mohla studovat - skutečnou snahu o osamostatnění, jako že by si třeba našla práci a odřízla se od nich úplně, to jsem tam neviděla) a Kaden se zase často choval tak hnusně, že bych se osobně rychle odstěhovala z jeho bytu pryč (nejčastější forma přesvědčování, když s ním dívka nesouhlasí, je zjevně hodit si ji přes rameno a odnést pryč nebo ji pevně držet tak dlouho, dokud se nepodvolí - divila jsem se, že to Allie s jejími předchozími špatnými zkušenostmi nevadilo). Tihle dva mi povahově nepřišli moc uvěřitelní a ještě si rozmyslím, zda zkusit další díl série.

cukrovka
09.11.2023 5 z 5

Ač nejsem cílovou skupinou, příběh se mi velmi líbil. Knížka se dobře četla a hlavní hrdinové byli zajímavý.

KajinaH722
02.11.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky a musím říct,že jsem nadšená. Každou stránku jsem si užívala a nechtěla jsem přestat číst. V podstatě se četla sama.
Určitě to není poslední kniha od autorky a ráda si prečtu další díly a i jinou sérii, protože má krásné recenze a to je i důvod proč jsem autorka zkusila a vubec toho nelituji.

Pauvka
30.10.2023 4 z 5

Moje prvni kniha od autorky, a moc me bavila. Libil se mi dej i postavy. Cetla se sama.

Charmedka
08.10.2023 4 z 5

Tohle je tak neskutečně čtivé. Velmi příjemná oddechovka, která se čte úplně sama. Kromě dvou hlavních postav se v knize objeví i další, například droboučká Dawn, Kadenův kamarád Spencer, což je takový Cassanova či Scott, gay, který samozřejmě nesmí chybět.

Všechny ty postavy mají takové obyčejné charaktery, vlastně nijak zajímavé, přesto si je ihned zapamatujete a vytvoříte si k nim vztah. Všichni působí reálně a příjemně.

lucifess
27.08.2023 4 z 5

Další velmi slušná oddechovka. Pro mě první kniha od autorky, na kterou jsem v rámci žánru dostala několik doporučení. Nezklamalo. Příběh byl někdy až možná moc překombinovaný a uměle natahovaný, ale vyloženě mi to ještě nevadilo. Rovnou pokračuji v dalším díle.

MishRarach
23.08.2023 5 z 5

Tento díl jsem paradoxně četla až jako třetí po Věřit znovu a Cítit znovu, což považuji za velkou chybu. Ano, Věřit znovu se dá číst samostatně, ale po přečtení Začít znovu jsem se do té knížky pustila znovu a přišla mi to přišlo mnohem lepší. Teď už mi totiž nechyběl kontext některých událostí. Mona Kasten mě ani v tomto případě nezklamala a já se s trochou obav dívám na Doufat znovu a Snít znovu, protože mě první tři knihy dostaly, takže už mám nějaká očekávání. Budu se k zatím přečteným knihám velmi ráda vracet, protože každá má své kouzlo. :)

Bety093
16.08.2023 5 z 5

Knížka je naprosto úžasná. Tolik emocí a překvapení, hrozně se mi děj líbil. Tohle byla první knížka kterou jsem od Mony četla a určitě nebyla poslední a budu v sérii ZNOVU určitě pokračovat. Super čtení, při kterém se zasmějete, ale slza ukápne taky. Pecka, doporučuji.

adela.hol
15.08.2023 5 z 5

Allie se odstěhuje z Denveru do Woodshillu, aby unikla před svou panovačnou matkou, která v jejím životě doposud řídila vše od oblečení až po stravu, ale také především od bolesti, kvůli níž neměla daleko ke zhroucení. Chce začít znovu a splnit si svůj sen stát se učitelkou. První, co musí udělat, je najít si bydlení. Po několika neúspěších skončí u Kadena. Nabručeného potetovaného kluka, který je zatraceně přitažlivý, ale hned na začátku jí Kaden jasně stanoví tři pravidla. Nejdůležitější třetí pravidlo je to, že spolu v žádném případě neskončí v posteli. Paradoxně je to ale Kaden, který svá pravidla porušuje prakticky okamžitě.

Ti dva jsou zprvu spolubydlící, poté by se dalo říct, že něco jako přátelé, ale jejich vzájemnou přitažlivost nedokáže popřít ani jeden. Jenže Allie není jediná, která má za sebou špatnou minulost. Je to i Kaden, který každé sblížení s ní opětuje mlčením a zuřením. Jakoby se chtěl vždy potrestat za to, že si dovolil se k ní přiblížit. Právě k ní. Především poté, co se mu Allie svěří.

"Nejsi rozbitý, Kadene, jen trochu poškrábaný."

Autorka si mě získala od prvních stránek. Neměla jsem problém se začíst, soucítit s postavami, zlobit se na ně, nenávidět je. Dawn, Spencer a ostatní byli ti nejlepší přátelé, které oba mohli být. Byli pro ně oporou i ve chvílích, kdy potřebovali mlčet a prostě jen být. Pro matku Allie škoda slov, protože takhle teda ne. I když z jejího pohledu to bylo v pořádku a dělala všechno pro dobro Allie. Za to matka Kadena dokázala mít Allie ráda hned při prvním setkání. Dvě matky, dva rozdílné způsoby lásky.
Ke konci mě mrzelo, co s Kadenem udělalo setkání s Alexem. Chápu, že se mu všechno vrátilo, ale Allie by to přece pochopila. Každopádně jsem je spolu samozřejmě milovala. Líbilo se mi, jak jí říkal Brepto nebo to jeho kroužení palců po zápěstí, když ji uklidňoval.

Pajakub47
14.08.2023 4 z 5

Jo, taky se mi to líbilo... po dlouhé době jsem se u knížky zasmála i pustila slzu... příjemné čtení...