Věřit znovu

Věřit znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406813/bmid_verit-znovu-w7z-406813.jpg 4 1555 304

Začít znovu / Znova série

Ona se vzdala lásky. On se ale nikdy nevzdá jí. Ve chvíli, kdy Dawn potká Spencera, ví, že je ztracená. Spencer je sexy, vtipný a okouzlující – zkrátka její typ. Přesněji, byl by její typ, kdyby se Dawn nerozhodla držet se dál od všech kluků a pochybných vztahů.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Omega

Trust Again , 2017

kikikrat
kikikrat
29.03.2023 4 z 5

Spencr je můj velký oblíbenec a já si užila každou stránku o něm. Dawn je velká sympaťačka a její práce dodává knize na zajímavosti. Celkově jsem se s touhle partou cítila skvěle a ráda s nima strávila čas. Jediné co mi vadilo byla místa, která se mi zdála delší a bez nějakého posunu.
Už se těším na další díl.

Butterfly340
Butterfly340
05.03.2023 4 z 5

Přiznám se, že jsem zatím první díl nečetla, takže nemám moc s čím srovnávat.
Každopádně, abych to shrnula, prvních 200 stran jsem byla úplně unešená, velmi mě bavilo to číst. No, to se po těch dvou set stranách zlomilo. Občas jsem měla i pocit, že bych nejradši knihu odložila a už se k ní vůbec nevrátila.
Nakonec jsem to ale dočetla a víceméně nelituju.

Začala bych klady knížky. V první řadě je to ten začátek. Člověk se začte už po první stránce. Taky se mi líbilo, že hlavní hrdinka Dawn je spisovatelka. Inspirovala mě k tomu, abych si našla svůj dlouho rozepsaný příběh a něco napsala.

Těch negativních aspektů je asi víc, alespoň pro mě. Bylo dost věcí, které mi na knize nesedly.
V prvé řadě mi vadilo, jak autorka pracovala s vedlejšími postavami. O nich se v knize prakticky nic nedozvíme. Všechny mají dost ploché charaktery a jsou tam je tak. V ději se objeví zčistajasna a některé se i zčistajasna zase vypaří, třeba takový Micah. Někde kolem strany tři sta měl horečku a dále už se tam neukázal. Záhada.
Dále bych zmínila erotické scény rozepsané na xy stránkách. Nebavilo mě to číst. Permanentně u toho vydávali nějaký skřeky. Jako vážně, na konci už jsem si z toho chtěla rvát vlasy.
Pak mi přišlo takové divné, že na přednáškách mají studenti prezentace. Nevím, jak je to v USA, ale pochybuju, že by to tam tak bylo. S tímhle souvisí i zlozvyk nazývat každého vyučujícího "profesor".

Poslední, k čemu míří moje připomínky, jsou místy nereálné dialogy (schválně, kolik z vás používá v běžné mluvě výrazy jako "nýbrž" nebo "není-liž"?). Nevím, jestli tam občas nezapracoval i překlad, protože i popisy pohybů byly místy zvláštní.

Suma sumárum, dávám čtyři hvězdy za to, že to nebylo úplně pitomý. Z romantických knih je to vcelku nadprůměr.

Safrika
Safrika
16.02.2023 3 z 5

Tento dil pro mne byl takovy slabsi, cetl se mi rychle, ale chybel tomu proste smenc. Uz zacinam dalsi dil a ten vypada zatim lepe :)

Julia284
Julia284
14.02.2023 5 z 5

Super příběh. Pro mě o něco lepší než první díl. Už se těším na další.

Péťa Z.
Péťa Z.
23.01.2023 3 z 5

Autorce se nedá upřít čtivost románu. Místy mě kniha bavila, místy jsem se těšila, až ji dočtu...
Možná je to už věkem, co já vím? :⁠-⁠) Prostě tam na mě bylo až moc pasáží, které mi připadaly úsměvné a naivní, dokonce docela trapné. Když k tomu připočtu zvláštní a nehodící se jazykové prostředky knižních postav, leckdy mi nepřišly příliš uvěřitelné.
Každopádně jsem si u knížky odpočinula, ale trojku si už nepřečtu. ;⁠-⁠)

eva0772
eva0772
02.01.2023 1 z 5

(SPOILER) Me teda prvni dil bavil vic, od prvni stranky, druhy mi prisel nastavovany, hlavni postavy, ktere byly v prvnim dilu okrajove, neodpovidaly me predstave o nich, navic na sto strankach cist, jak on je dokonalej a sexy a uzasny a jak ona s nim proste nebude, ackoli je "dechberouci", protoze proste proto, je celkem natahovana nuda. Uveritelnost nula. A to jejich neustale stenani :D Vzdyt to nemelo zadne napeti, zadna chemie mezi tema dvema. A k Dawn jsem si cestu nenasla. Literatura typu Lenky Lanczove. Misty az smesna. Utrpeni to docist.

TerezkaMoz
TerezkaMoz
27.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Takže. Knihu jsem přečetla za tři dny. Klidně bych ji přečetla i za kratší časový úsek, ale manžel mi "vynadal", že přece zase tu knížku nepřečtu tak rychle, abych byla na sebe naštvaná. Takže jsem si ji rozdělila alespoň do tří dnů.
Spisovatelka je opravdu dobrá. Styl jejího psaní vás nutí stále číst a nepřestávat, nutí vás přemýšlet nad postavami, nad vším, co se v knize odehrává. Oceňuji, že rozvíjí dějové linky i jiných postav.
Chemie a emoce mezi Dawn a Spencerem byly opravdové, místy srdcervoucí, spalující, až mě bolelo srdíčko i za ně. Neuvěřitelná přitažlivost mezi postavami. Spencerova osobnost byla opravdu k sežrání, člověk měl chuť se s ním smát, milovat ho a ochraňovat. Bolest, kterou si oba dva prožívali, si snad při hádce či rozchodu prožil každý. Když čtete tuto knihu, prožíváte život Spencera a Dawn s nimi. Těším se však také na další díly, především na Sawyer, která mě ze začátku dost žrala, ale věřím, že další díl s ní, bude jedna velká jízda.

Příběh se mi moc líbil, ale větší knižní kocovinu jsem měla po prvním díle.

Spoiler - Nejvíc mě asi rozpálila scéna o tom, jak si Dawn začínala uvědomovat, že jí chybí sex. Stejně jako první sexuální spojení mezi hlavními postavami bylo opravdu, že wau, že bych chtěla být na chvillku na Dawniném místě.
Co mě mrzí bylo, že nějak nebyla rozvinuta myšlenka s fotkami a s tím, jak se potkali Spencer a Dawn ve studiu. Čekala jsem, že tam Spencer pro ty fotky byl. Ale co mě mrzí opravdu nejvíc, tak to, že nedošlo na "opravdové" vyznání citů mezi Dawn a Spencerem, ale možná by to knize spíše ublížilo.

kaja9825
kaja9825
27.11.2022 5 z 5

Druhý díl ze série Znovu od německé autorky Mony Kasten a musím říct, že tento díl je asi můj nejoblíbenější.

V tomto díle sledujeme Dawn (nejlepší kamarádka Allie z minulého dílu), která píše erotické povídky. Ale o tom neví ani její nejbližší, protože se bojí, že jí za to všichni odsoudí.
Spencer je oproti tomu kamarád Kadena, který je veselá kopa a každý ho má rád.
Opět to ani pro jednu z hlavních postav není jednoduché a musejí spolu překonat různé překážky.
Oproti prvnímu dílu tady nejde o hate to love romantiku. Spencer je s Dawn spíš kamarád, ale ta se snaží si držet odstup.
Kniha se zase čte strašně dobře, člověk se u ní pobaví a jiskření hlavních postav je taky úžasný.
5/5⭐️

Medasek
Medasek
23.11.2022 4 z 5

Tohle se mi rozhodně líbilo mnohem více než první díl. Hrdinové byly sympatičtější a mnohem více uvěřitelnější než v prvním díle.

Viky007
Viky007
19.11.2022 4 z 5

Musím říct, že to bylo rozhodně lepší než první díl. Ta chemie mezi Dawn a Spencerem byla neuvěřitelná. Plus taky dávám za relativně reálné charaktery a emoční stavy postav. Dawn se sice místy chovala dost pitomě, ale zase jsem to chápala (navíc ji omlouvá její věk). Jen mi teda přišlo, že jejich vztah je spíše tělesný. Zkrátka hlavně sex a jiskření, ale to emoční propojení mi tam trochu chybělo (nebo jsem tomu moc nevěřila). Každopádně to bylo fajn oddechové čtení. Těším se, až si přečtu příběh o Sawyer.

knihomolka_jaja
knihomolka_jaja
17.11.2022 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem četla první díl a z toho jsem byla unešená. Než jsem se skutečně začetla, měla jsem chvilku pochybnosti. Dawn, hlavní hrdinka románu a nejlepší přítelkyně hl. hrdinky z prvního dílu se totiž věnuje tvůrčímu psaní (POZOR!) erotické literatury. Mně osobně erotika nevadí, ale zjišťuji, že nemám ráda laciné erotické scény a zpočátku na mě ty její spisovatelské úryvky přesně takto působily. Ale zatnula jsem zuby a šla dál. Pak už to nebylo tak hrozné a člověk v tom všem začal nacházet i smysl.
Takže… teď co se mi na téhle knize a vůbec na celé sérii moc líbí… Autorka věnuje každou knihu jiné postavě, která je však součástí jedné skupiny přátel. Takže když otevřete novou knihu, nejsou vám úplně cizí a hlavně vztahy jednotlivých párů úplně nevyšťaví, takže vás pořád baví.
Ve stručnosti, abych vám to přiblížila: První kniha je příběh Allie, která přijíždí studovat do nového města, nachází si ubytování ve formě pronájmu pokoje v cizím bytě, protože na koleji už nebylo místo. Majitelem bytu je Kaden, který ji tam nechce, ale nakonec se smiluje a pokoj jí nechá. Allie se postupem času seznámí s jeho přáteli a s Dawn, která je hlavní hrdinkou druhého dílu. Třetí díl, mám takové tušení, je pak věnovaný Sawyer, která je kamarádkou a spolubydlící Dawn; ovšem v prvním díle se s Allie ani trochu neměly rády.
V knize Věřit znovu se tedy seznamujete s životem Dawn a jejího kamaráda Spencera, který vás určitě bude bavit. Je to veliký srandista a tak trochu provokatér a od chvíle, co Dawn spatřil, za ní pálí. Dawn se ale v minulosti velice zranila a od mužů, včetně Spencera, si drží obezřetný odstup. Kniha je plná lechtivých, často velice vtipných narážek a sexu! Ovšem tak nějak mi to v tomto případě nevadí, protože to má hlavu a patu.
Po celou dobu čtení jsem se uculovala, skvěle bavila a cítila všechno, co při takovém příběhu cítit máte – vzrušení, očekávání, radost i smutek. A po pravdě jsem hrdinům záviděla, protože přátelství, které mezi jednotlivými postavami dlouhodobě trvá, já osobně asi nikdy nepoznala. Nebo alespoň ne v takové míře. A vzrušení a touha, která vás spaluje, láska, jakási posedlost tím druhým, oddanost… které ženské se po něčem podobném občas neposteskne?
Další přidanou hodnotou, alespoň pro mě je, že Dawn studuje tvůrčí psaní. V průběhu celého románu je konfrontovaná překážkami a úskalími psaní, v nichž jsem se sama skutečně viděla a slova autorky mi v mnoha věcech otevírala oči a pomáhala si uvědomit co a jak. Bylo to fajn!
Knihu určitě všemi deseti doporučuji. Takto vtáhnout do děje romantické knihy mě dokázala naposledy snad autorka série Selekce, anebo ještě v pubertě Lynne Banksová knihou Můj drahý darebák (mimochodem doporučuji pro všechny slečny 12 – 14 let) a Lanczová svou trilogií Počkej na mě, Radko!

Eva_Skala99
Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Mona Kasten je prostě románová bohyně! Úžasný příběh, úžasná kniha. Čte se to samo. Hlavní aktéři vás chytnou za srdce a už nepustí, dokud nedojdete na konec příběhu. Doporučuji všem milovníkům románů.

Becca_books
Becca_books
09.11.2022

Do druhého dílu série Začít znovu jsem se pustila hned po tom prvním a opět jsem 456 stran přeletěla jako nic. Přestože tento žánr nepatří k mým oblíbeným, k letnímu oddechovému čtení mi fakt sedí a užívám si to. Děj je blíže zaměřen na postavy které už známe. Upřímně mě oproti Kadenovi a Allie štvaly mnohme méně :D

havrmoni
havrmoni
26.10.2022 5 z 5

Další moc pěkný a čtivý příběh. Rozebírat postavy, které jsou mi sympatické je ztráta času. Jen jedna věc, jooo Alli, ta sedla (: ((:

Sixtinka144
Sixtinka144
19.10.2022 4 z 5

No, potom jak jsem byla zoufalé z předešlého díu se mi do dalšího moc nechtělo, ale nakonec jsem se odhodlala a pustila se do toho. Tohle je úplně něco jiného. Jak jsem se do minulé knihy nemohla začíst, tady jsem na dva zátahy přečetla celou knihu. Taky mě konečně začali zajímat ty postavy, které jsem v Začít znovu neměla ráda a byly mi lhostejné. Přemýšlela jsem, čím se tento díl od toho prvního tak liší, a jsou to samozřejmě hlavní postavy. Allie jsem neměla ráda, protože mi přišla špatně napsaná, autorka nám ji představila nějak, ale pak se chovala úplně odlišně a nebylo to nějakým vývojem postavy. Kaden mě taky štval, ale tady ve Věřit znovu to bylo o mnoho lepší. Jako jo, nebyla to nějaké světoborná literatura u které bych si řekla, že jsem nikdy nic lepšího nečetla, ale alespoň jsem si to užila. Jsem zvědavá na třetí knihu Cítit znovu, jestli se bude řadit k těm lepším, nebo horším.

miruska810
miruska810
01.09.2022 5 z 5

Ďalšia dvojica, ďalšia láska a úplne nový príbeh. Ak vezmeme do úvahy ešte prvý diel, Kaden a Allie si tiež neprešli ružovou záhradou a priniesli si do Woodshillu svoju temnú minulosť. To isté bolo v prípade Spencera a Dawn, avšak každý príbeh je iný, tak ako je iný aj ich vzťah. Ak by som to mala porovnať, viac mi bol sympatický príbeh z tejto knihy. Pripadal mi viac realistický a tie situácie, hlavne na konci knihy, kedy v románoch vlastne musí nastať nejaký zvrat, mi prišli skutočné. Viem si predstaviť rovnaké argumenty a pocity pri hádkach. Asi preto sa mi to čítalo tak ľahko a už sa teším na ďalší diel. :)

hrabalikoval
hrabalikoval
30.08.2022 3 z 5

První díl za mě lepší, ale i tak se mi kniha líbila a určitě si přečtu i další díl. Bavil mě
Nejvíc konec kdy už to nabralo pořádný drive a jelo to šup šup. Každopádně mě zase víc bavilo to, že hlavní hrdinka psala novely a bylo tam okrajově propojení i těch jejích knih.

Leído
Leído
27.08.2022 2 z 5

Já nevím. Jednička se mi líbila, ale u tohoto dílu jsem necítila vůbec nic, žádné napětí, žádnou chemii. Tento model mě nebavil. On byl příliš dokonalý, zamilovaný do holky, která řešila minulost i současnost poněkud přehnaně. Občas jsem Spencerovi přála někoho lepšího. Celkem mě to odradilo od pokračování v sérii. Možná za čas dám šanci dalšímu dílu, protože Sawyer by mohla být jako postava zajímavější. Uvidíme.

klarka009
klarka009
23.08.2022 3 z 5

Díl o Dawn a Spencerovi se mi líbil o trochu méně než ten o Allie a Kadenovi. I tak to ale bylo stejně čtivé, i když bych tentokrát uvítala o pár stránek méně..
Dawn jsem měla v prvním díle radši, tady mi dvakrát nesedla. Asi proto, že se ze všeho pokaždé hrozně hroutila. Chápu, že za sebou měla ošklivou zkušenost, ale její reakce už mi přišli dost přehnané. Za to Spencer ten byl stále stejně skvělý. Stále veselý, vtipný a milý i přes to, co měl za sebou. Jeho postava zachraňovala celou knihu.. spolu s Kadenem a Breptou :) ty dva jsem si v prvním díle velmi oblíbila a jsem ráda, že se tu alespoň párkrát ukázali :)
Jsem velmi zvědavá co nám přinese další díl
Dávám 3,5/5 *

Danušenka
Danušenka
22.08.2022 5 z 5

Už od prvního dílu mě zajímalo, jak se bude vztah Dawn a Spencera vyvíjet, takže jsem knihu přečetla jedním dechem. A nezklamala. Těším se na další dobrodružství partičky z Woodshilu.