Snít znovu

Snít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458845/bmid_snit-znovu-KSM-458845.jpg 4 915 186

Začít znovu / Znova série

< 5. díl

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce. Blake jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být. A ačkoli se toho Jude snaží držet, situace se začíná dost komplikovat… Další román úspěšné autorky Mony Kasten, kterou si oblíbily čtenářky nejen v Německu. Ke známým postavám a příběhům z Woodshillu se v tomto díle připojuje odvážná a talentovaná herečka Jude.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Dream again , 2020

Verunka926
29.07.2021 4 z 5

Celou sérii Znovu naprosto miluju a ačkoli první díl byl podle mě jednoznačně nejlepší, tento také nebyl špatný. Ze začátku jsem se tedy nemohla moc začíst a hodně jsem knihu odkládala, ale potom se něco změnilo a já se nemohla od čtení odtrhnout. Určitě doporučuji.

johana3160
22.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Byla to krasna pohadka. V prubehu cteni jsem nedockave cekala rozuzleni, proc skutecne odesla z LA a toto celkove bylo postupne odhalovano, to bylo fajn. Kdyz jsem po docteni zacala trosku premyslet, tak vubec nebylo fajn chovani Jude. A teda musim rict, ze ani chovani jejich rodicu nebylo idealni, i kdyz byli popsani, jako rodice co pro dite udelaji vse. Proc teda poslali sedmnactiletou holku samotnou do LA? (Nekde to tam bylo zmineno, ze odesla v 17 pred maturou, kterou tam delaji v 18.) A Jude, ktera udajne je “slepici prdelka” a vsechno na debe vykeca, prijede a ma “kolem sebe hradby jak velka cinska zed a nikomu nerekne ani muk. Celkove jeji postava mi neni moc sympaticka. A je toho vic. Jo asi to moc pitvam. Pribeh je super, dobre se cte, jen je par “detailu” mi davaji trochu pokulhavajici celek.

nicole1990
19.07.2021 5 z 5

Opravdu nádherný příběh. Ani nedokážu říct ,který pár se mi líbil nejvíc. Strašně dobře se knížky čtou Mona Kasten píše skvěle .

anet.myblog
19.07.2021 4 z 5

Snít znovu je pátým a posledním dílem ze série Znovu a z prostředí Woodshillu. Lepší zakončení série jsem si vlastně nemohla přát. V téhle knížce sledujeme příběh Blakea a Jude, vlastně dvou dost nových postav. Ti už se narozdíl od ostatních znají dlouho, protože dříve spolu chodili. A právě ve Woodshillu se shledají znovu.
Stejně jako celá série mě čtení hrozně bavilo, i když je knížka celkem dlouhá, měla jsem ji přečtenou během jednoho dne na pláži.
Na konci knížky se všechny postavy z minulých dílů zase sešly. Což mi přišlo, na jednu stranu hezké, na druhou stranu propojení všech postav ze všech knížek už mi přišlo trošku moc nereálné. Ale musím říct, že mi všechny postavy a Woodshill obecně bude fakt chybět. Hrozně jsem si to zamilovala a už teď vím, že brzo přijde re-reading!
Sérii Znovu od Mony Kasten můžu jen a jen doporučit všem romantickým duším.

Anna 13
06.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Začalo to Allie a Kadenem a skončilo Jude a Blakem...

Miluju tu sérii. Miluju Woodshill a všechny jeho obyvatele. Ale přesto neumím být nekritická. Mona Kasten se příliš neposunula. Její příběhy jsou všechny odvyprávěné podle stejné šablony. Předvídatelnost a výsledná přeslazenost jejích románů nemusí být ale vždy na škodu. My holky tohle prostě někdy potřebujeme - emocionální horskou dráhu a happy end. Ale mám pocit, že se série ZNOVU nedá číst celá za sebou. Pokud to někoho čeká, prokládejte tyto knihy jinými, neboť byste se mohli přesytit natolik, že už byste žádnou Monu Kasten nechtěli nikdy vidět. A to by byla škoda.
Protože i když tato autorka není příliš vybroušená, má rozhodně co nabídnout. Můžete si z jejích útulných příběhů vytvořit náhradní domov. Můžete se zamilovat... A to mi věřte, že to se vám nejspíš stane. Každému dílu totiž kraluje kluk, který je jako vaše nejodvážnější představa... A s ženskými postavami se snadno spřátelíte.
Věřte, že se vám srdce zatetelí, když milované postavy budete potkávat znovu a znovu a uvidíte, že se jim stále daří dobře, i když do popředí vstoupily postavy nové.

Bylo to krásné. Ale je na čase posunout se dál. Já osobně se nemohu dočkat, co mě čeká v její nové sérii.

Mona Kasten není dokonalá. Ale mám pro její knihy zvláštní místo v srdci. Vždy ji budu ráda číst. A vracet se k ní.

terryaknihy
02.07.2021 5 z 5

Achjo. Poslední díl mé oblíbené série a velmi těžko se mi loučilo. Máme tu Jude - nevydařená kariéra herečky a Blakea - zraněného basketbalistu. Byla tu lehká změna oproti předchozím dílům, a to to, že hlavní postavy se již znaly a hlavně spolu dříve chodily. Jen to nedopadlo úplně slavně. Jude přijíždí do Woodshillu za svým bratrem, kde nějaký čas bude bydlet. A jo… Její bratr bydlí s Blakeam :)!
Já si tenhle díl naprosto užila. Užila jsem si, jak mi stránky, jako vždy, utíkaly pod rukou a milovala jsem všechny postavy. A za co Moně děkuju je to, že dokázala přivést v určitý moment všechny postavy, jako takové rozloučení ️.

EmEm19
30.06.2021 5 z 5

Poslední díl parádní série Mony Kasten. Za mě trošku odlišný od předchozích, přesto mě ale bavil. Kniha je svižná, zábavná, romantická, moje očekávání splnila. Ideální oddechovka na léto :-)

zaba335
28.06.2021 4 z 5

Při čtení tohoto dílu ve mně bouřily velmi rozporuplné emoce. Celou knihu jsem přemýšlela, jestli dvěma hlavním postavám věřím jejich dialogy, což se mi u Mony Kasten stalo poprvé. Autorka si u tohoto dílu jela dál svoji vysokou laťku, co se týče romantických scén a děje. Ten byl za mě úplně v pořádku a velmi mě bavil, tak jako u ostatních dílů. Od začátku jsem ale měla velký problém s hlavní hrdinkou Jude, která mi přišla velmi nesympatická a tak trochu mi přišlo, že ji autorka trochu charakterově překombinovala. S Blakem to bylo trochu lepší, protože ten mi byl více sympatický a tak nějak jsem více chápala jeho chování. Taky to bylo možná tím, že jsem ho znala z předchozího dílu, což u Jude není pravda. I přes to, že jsem si celou knihu ťukala na čelo u Judy a jejích myšlenkových pochodů, mě kniha moc bavila a fandila jsem jim od začátku až do konce, tak jako u každé knihy od Mony Kasten.

KláraH.
22.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Za mě asi nejslabší díl série (která mě ale jinak hodně bavila). Už jen proto, že mám odzkoušeno, že slepovaný hrnec prostě nedrží. Nepřijde mi ani moc uvěřitelné, že poté, co jí Blake vezme na milost, ji zase hned odvrhne a pak zase hned vezme na další milost. To už je prostě prekombinované. Zbytečně, první happík by úplně stačil. Ale tato autorka má zápletky svých knih prostě dané. No tak jo teda, ale je to škoda.

TetaPeta
21.06.2021 5 z 5

Tento dil se mi libil mnohem vice nez prechozi s Everly. Melo to stavu a emoce a chapu chovani obou protagonistu...verim, ze to nebylo vubec lehke skocit rychlosti blesku do minulosti a celit tak silne zivotni facce. Jedine, co mi vadilo na pribehu, byla skutecnost, ze oba byli tak mladi a az tak "rozumni".
Cela serie je moc krasna a urcite zustane v me knihovne, ale top dil je urcite se Sawyer a Isaacem.

badliar_id
19.06.2021 4 z 5

Na tenhle díl jsem se hodně těšila a vážně mě bavil, ale přesto mi tu pár věcí dělalo problém a něco mi tu chybělo.
Líbilo se mi, že se Jude a Blake znali, tudíž jsme celou dobu sledovali posun v jejich obnovujícím vztahu.. Taky se mi líbily malé návraty do minulosti. Každopádně jsem měla problém (chvilkami) s hlavními hrdiny. Blakea jsem si oblíbila už v Doufat znovu a stále ho mám hrozně moc ráda, ale jeho chování mi celkem vadilo. Občas se vážně k Jude (a ostatním) choval, jako ke kusu hadru. Jude je kapitola sama o sobě. Na jednu stranu jsem jí chápala a rozhodně bych si tímhle nechtěla projít, přesto mě štvala. Oba byli hrozně nerozhodní a mě to vytáčelo, ale ta chemie mezi nimi rozhodně byla a nedala se přehlédnout.
Velkými plusy jsou vedlejší postavy! Scott je zlatíčko a potřebovala bych ho doma. Ezra byl dosti mrzutý, ale stejně ho žeru a shipuju se Scottem.. Otis a Cam, moje zlatíčka.. Jsem ráda, že se zde objevila Everly a Nolan + ostatní. Zbožňuju je všechny..
Mým oblíbeným dílem navždy bude Cítit znovu, protože to byla kniha plná emocí a Sawyer a Isaac mají moje srdce.
Já určitě celou sérii doporučuju, protože Mona jí sepsala skvěle. Možná nejsou všechny na pět hvězdiček, ale stejně vás budou bavit. Čtivost to rozhodně má.

Sabča92
17.06.2021 4 z 5

Snít znovu je odlišná od ostatních příběhů protože se nejedná o seznamování dvou hrdinů, Jude a Blake se znají moc dobře. Před lety spolu chodili, ale rozešli se. A pokusit se zažít rány minulosti není jen tak. Obě jejich duše jsou zraněné takže pro ně není jednoduché, že spolu musí bydlet. Jude je silná hrdinka, která si šla za svým snem i přesto, že se vzdala studia a své lásky. I když si to ani jeden neuvědomují, oba mají zmařené své sny nebo nejisté v případě Blakea, zároveň mají zlomené srdce. Blake se chová dost arogantně a své bývalé přítelkyni dělá všemožné naschvály. V posledním díle série z Woodshillu je všechno, co na Moně Kasten máte rádi. Pomalá romantika, bolestivá minulost, velká láska, přátelství a samozřejmě velká čtivost. Vzhledem ke společné minulosti hrdinů se v této knize spíše než o slow-burn love píše hate to love. A jak skvělé to bylo. Hrdinové mi budou chybět, i když mě stále čekají doma dva díly ke přečtení.
Série se moc hezky čte za sebou, ale zároveň není žádný problém číst jednotlivé díly na přeskáčku.

TheMelorry
17.06.2021 3 z 5

Z první dílu jsem byla nadšená, takže jsem možná měla od téhle až příliš vysoká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Celá kniha mi přišla pomalá a zdlouhavá, pořád dokola se řešilo totéž. Navíc mi nebyla příliš sympatická ani hlavní dvojice. Jude se svým neustálým fňukáním a Blake, který si evidentně nevěděl rady se svými pocity...
Autorce se nedá upřít, že umí psát. Její knihy se čtou téměř samy. V tomhle případě ale převládaly zdlouhavé pasáže nad těmi, ve kterých se něco dělo.

LilianaFalcon
12.06.2021 3 z 5

Po Everly s Nolanem zlepšení, ale i když jsem měla pro chování hlavních hrdinů pochopení, tak bych asi potřebovala, aby mi aspoň jeden byl v téhle knize pořádně sympatický.
Jasně, že Jude se zrovna zbortil svět, tak jen fňukala... To se dá pochopit.
A jasně, že když si Blake myslel, že má po sportovní kariéře a ještě se vrátila jeho ex, co mu zlomila srdce, tak se asi nebude chovat jak pan božský...
Ale když se dva lidi v takovýhle mizérii dají dohromady je to prostě moc. Všeho moc zkrátka škodí.
Navíc to na mě jako skoro u všech knih této autorky bylo příliš rozvleklé.

dianaxn
11.06.2021 3 z 5

Po hodně slabém čtvrtém díle byl tento závěrečný naštěstí opět lepší.

Děj je o tom, že se Jude v Los Angeles zhroutí herecké sny, a tak utíká za svým bratrem do Woodshillu, jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její ex přítel Blake, který jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být.

Tenhle díl byl od těch předešlých trochu jiný tím, že se postavy už znaly a vracely se k sobě. Některé kapitoly byly proložené momenty z jejich dětství, a i když flashbacky moc nemusím, bylo to zajímavé doplnění děje.

Přišlo mi to celkem čtivé, i když ten nejdůležitější zvrat byl dost neoriginální, předvídatelný a je to stejně jako u čtvrtého dílu založeno na tom, že kdyby se hlavní hrdinka svěřila dřív, polovina problémů by vůbec nevznikla.

Co se týče postav, tak Jude jsem nedokázala vystát, protože brečela na konci každé kapitoly, a pokud nebrečela, tak se litovala.
Blake byl mojí oblíbenou postavou minulého dílu, ale tady se dost drasticky změnil a ze začátku se choval jako idiot. Nedá se říct, že by neměl důvod, ale já preferuju Blakea jako vedlejší postavu.

Co se mi naopak líbilo, byly právě ty vedlejší postavy. Dokonce mi ani Everly s Nolanem nevadili tolik jako předtím, takže já evidentně nemám ráda hlavní protagonisty, ať už je to kdokoli, protože se chovají v rozporu s jejich charakterem.

Ale zakončení se mi líbilo, návrat do Woodshilu byl taky fajn, takže kdybych to měla shrnout, bylo to dobrý, i když se mi první tři díly líbily víc.

Ad2424
06.06.2021 5 z 5

Původně jsem si myslela, že mojí oblíbenou knihou série bude Cítit znovu, ale tahle ji překonala. Líbilo se mi, jak pomalu se navracelo spojení mezi hlavními hrdinu, které vlastně ani po jejich rozchodu nezmizelo. A samozřejmě nechybělo připomenutí ostatních postav, to mě hodně baví!

Maruš.D
05.06.2021 4 z 5

Přirovnala bych to k předešlému dílu, kdy čtení bylo fajn, ale v této knize mne hlavní postavy zaujaly o trochu více. Líbí se mi, že se autorka rozepisuje do detailů, nechává postavám prostor pro růst a nic není uspěchané.
Blake jsem si oblíbila již v předešlé knize a moc jsem se těšila na příběh pouze o něm. Nicméně musím říct, že se tu občas choval nesnesitelně a trošku si to u mě pokazil, ale ne nenávratně ;-)
Jude byla zajímavá postava, ale nepřišlo mi že bych se s ní v knize dobře poznala…
Miluju celou jejich partu a to, že se v každé knize o nich autorka zmíní. Potřebuji ještě pár takových příběhu. Třeba o Camovi by mohl být další díl haha.
Jediné větší mínus u této autorky je četba jen z pohledu jedné hlavní postavy. Přála bych si, abychom mohli nahlédnout do hlavy i Blakeovi a ostatním mužům že série. :-)

Laf
29.05.2021 5 z 5

Co dodat. Zase skvělé čtení od této autorky. Hned jsem byla vtažena do knihy a nebylo lehké dát ji z ruky pryč. Nejen tuto knihu, ale celou sérii mohu vřele doporučit :)

Kristy.Seb
28.05.2021 5 z 5

Sny mají neuvěřitelnou moc. některé se splní. některé se změní. některé ztroskotají. a některé se díky odvaze a tvrdé práci znovu dají dohromady. je třeba jen nevzdat se a bojovat dál. a když už se člověk vzdá, musí mít kolem sebe lidi, kteří mu pomůžou najít cestu zpátky.

Další vykreslení dalšího člena téhle skvělé skupina kamarádů. Líbí se mi, jak se skupinka stále rozšiřuje. Nejdřív jsem si o knize řekla, že to nebyl tak silný příběh jako u předchozích. Ale když jsem se nad tím zamyslela, tak i tenhle příběh byl silný. Člověk se někdy musí rozhodnout, čemu dá přednost..

lotofhs
23.05.2021 5 z 5

Jsem strašně rada, že jsem na Monu Kasten narazila. Miluji každou její knihu a cokoliv co jsem, od ni přečetla bylo skvělé. Tahle knížka nebyla výjimka, bylo příjemné se znovu setkat s hlavními postavami a poznat nějaké nové. Abych se přiznala, ze začátku mi Jude nesedla, nevím proč , ale prostě mi přišla naivní, až moc emotivní, viz situace kdy se naštvala na baristku za to. že ji nechtěla dát kávu pomalu zadarmo a další takový zvláštní situace. Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem si ji oblíbila, Jude je cílevědomá, statečná, vtipná a pro ostatní by se rozdala. To samé se dá říct o Blakovi, chápala jsem, proč často reagoval, jak reagoval. Nejsem fanoušek slepovaných vztahů, přesto jsem Jude a Blakovi hodně fandila, oni k sobě prostě patří. :) Jejich vztah nebyl sice bez chyby přesto si k sobě našli cestu a úplně si mě získali. Jsem jediná, co by si přála samostatný díl o Ezrovi a Scottovi???? Ty dva jsou naprostý zlatíčka. Kniha mi vyloženě mizela a občas jsem se zděsila, jak moc to utíká. Příběh byl občas dost natahovaný, dá se dost dobře odhadnout, jak skončí ale přesto ji všem doporučuji, byla čtivá, postavy moc sympatické a nese důležitou zprávu ~ věřte svým snům a nevzdávejte se.

Ve zkratce - milá, příjemná oddechová kniha, při které můžete vypnout a užívat si to, že jste součástí party ve Woodshillu - prožívat drama a lásku s hlavní postavou Jude !
Můj nejoblíbenější díl stejně bude navždy první a díl se Sawyer a Issacem️.