Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1115 216

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

zimolka
23.05.2021 5 z 5

Nemůžu říct, že by některý díl byl lepší než jiný.Všechny díly jsou nádherně napsané.

hnilda3
04.05.2021 5 z 5

Takhle se mi líbila moc.

Vendulik
25.04.2021 2 z 5

No nevím, knihy jsou kvalitně dolů. Nejen, co se týče skladby vět ale taky, co se týče příběhu.
Kniha mě moc neoslovila, vyloženě jsem se do jejího čtení musela nutit.
Hlavní hrdinka,taky byla neslaná a nemastna. Za mě tedy ne.

petraLI
24.04.2021 4 z 5

Není tak dobrá jako předešlé díly, něco tomu chybělo. Přesto se mi kniha moc líbila.

Veve721
23.04.2021 5 z 5

Když jsem si pročítala hodnocení jiných čtenářů, překvapilo mě, že je podle velké části z nich tato kniha slabší než předchozí díly série. S tím nemůžu souhlasit. Dokonalou jedničku sice z trůnu nesesadila, ale bylo to jen o chlup. Dle mého názoru (těsně) druhá nejlepší kniha série 'Again'.

Líbilo se mi snad úplně všechno: sympatičtí hlavní hrdinové, jejich noční dopisování, napínavé rodinné drama i hledání vize vlastní budoucnosti. Co ale chválím nejvíc, tak to absenci pubertálních hádek, které by se k Nolanovu věku vůbec nehodily - jsem proto moc ráda, jak autorka zpracovala jeho charakter. Stejně milým překvapením pro mě byla ženská protagonistka Everly, která v předchozích dílech působila trochu nudně, skrývalo se v ní ale mnohem víc, než se na první pohled zdálo. Závěr samozřejmě nebyl velkým překvapením (jak tomu u romanťáren většinou bývá), ale líbil se mi.

Jediné, v čem byl první díl série o drobek lepší, je humor. Ač jsem se i tady párkrát zasmála a Nolan byl neskutečný sympaťák, Kadenovy sarkastické poznámky prostě trumfnout nedokázal. Nevadí, i tak jde o úžasnou knihu, kterou můžu jen a jen doporučit. Rozhodně si plánuju pořídit i poslední díl a zároveň si celou sérii kdykoliv v budoucnu ráda znovu přečtu. Přestože romanťárny zrovna nemusím, tahle série je výjimka. Mona Kasten prostě umí psát, což mi dokazuje zas a znovu.

lenka7679
21.04.2021 2 z 5

A já se tak těšila a takové to bylo zklamání. Díl o Nolanovi jsem si představovala všelijak, ale tak jak byl podán určitě ne. Nemohla jsem se začíst, vůbec za celou knihu. Příběh mě neoslovil, špatný styl psaní, špatné slovní obraty, chvilkami jsem si připadala jako ve snu. Tohle je obrat, ale k hrozně špatnému. Tohle mě tak odradilo, že poslední díl vynechám. Nechci si kazit předchozí díly, které vypadají, že je psal někdo jiný. Obecně nemám ráda sebelítost a utápění se a tady z toho bylo přímo moře.

Lucyk01
18.04.2021 3 z 5

Loni vyšla další knížka série ZNOVU od známé autorky YA literatury. A nese název Doufat znovu. Koupila jsem si jí hned, jak vyšla a okamžitě jsem si jí musela přečíst. Protože Mona Kasten patří mezi mé nejoblíbenější autorky. Ale můžu říct, že tato knížka byla spolu s druhým dílem (Věřit znovu) nejslabší. Vžila jsem se do děje, bylo to dobře napsané, děj se super vyvíjel, ale hlavní postava mě pěkně lezla na nervy. Byla hrozně sobecká a moc jí nemám ráda. Nepřirostla mi k srdci. Ale zase musím uznat, že je to něco jiného než předchozí díly a neomrzí a stojí za to si ji přečíst ️Určitě doporučuju ️️, ale kvůli hlavní postavě asi nebudu mít náladu si knížku znovu přečíst. Proto dávám slabé hodnocení.

johana3160
13.04.2021 4 z 5

Asi jsem trochu zklamana. Na knihu jdem se tesila od druheho dilu, kde autorka Nolana srovnavala s Chrisem Hemsworthem (jo libi se mi). Ale cela kniha byla tak nejak o nejak cekani na “neco”... byl to pekny pribeh, ale chybi mu ta schopnost presvedcit ctenare, aby zadrzoval dech jak to dopadne. Hodnoceni je asi ovlivneno mirou toho, jak jsem se tesila.

marta14
09.04.2021 4 z 5

4,5 hvězdiček... Tento díl byl za mě nejslabší z této série. I tak to ale miluju. jen to nebyla taková bomba.

tatafa
07.04.2021 5 z 5

Román je napsán velice čtivým stylem, který čtenáře velice snadno vtáhne do děje a jen tak před dočtením nepustí. Autorka používá jednodušší styl vyprávění, který je však pro žánr young adult typický a čtenáři očekávaný.

Ačkoliv je celý příběh vystavěn na poměrně jednoduché a často používané zápletce – zakázaného vztahu mezi pedagogem a studentkou – a pracuje s řadou klišé i generalizací, které mohou být pro řadu čtenářů velkým nedostatkem, přesto stojí za to si knihu přečíst.

Autorka v knize velice zajímavým způsobem pracuje s otázkou domácího násilí – průběhem, projevy, ale především následky (duševních i fyzických), se kterými se po celý život musí potýkat oběti. Knížka nabízí zajímavý pohled do běžného systému vzdělávání a fungování výuky ve Spojených státech Amerických – např. jak funguje zapisování předmětů, výběr studijní profilace nebo komunikace se studijním oddělením a pedagogy.

Kudík
06.04.2021 4 z 5

Předně jsem ráda, že se zde průběžně setkáváme i s postavami z předchozích dílů, takové asi největší "pojítko" je Dawn. Dále se mi líbilo, že děj probíhal souběžně s příběhem Sawyer a Issaca, ale přesto mi tento přišel zatím nejslabší. Nevím, Nolana jsem si z předcházejících dílů představovala trošku jinak a u Everly, tam mi nesedělo víc věcí, ale i přesto je to opět velmi čtivé. A na Blakeův příběh se vrhám rovnou.

ivetapl
02.04.2021 5 z 5

No páni... Tohle byla opět jízda ???? Já si říkám, že mě Mona už nepřekvapí, ale s každou knihou víc a víc ♥️♥️
Nolan.. už z fotky na obálce jsem věděla, jak si ho představit a úplně odpovídal popisu ???? .. on mi sedl úplně. A asi na každé škole by bylo potřeba takový učitel ????????
Everly... Že začátku jsem nechápalw, proč ji tak vadí nový vztah její mámy.. pak jsem pochopila, čeho se bála... A kvůli tomu jsem byla naštvaná na její mámu, že to nechala dojít tak daleko...
Ale vše dobře dopadne, že ????♥️
Opět dokonalé, nemohla jsem přestat číst ????????

Anna195
01.04.2021 5 z 5

Ďalšia prečítaná kniha od Mony a už teraz viem, že nebude posledná. Mona Kasten sa jednoznačne radí medzi moje TOP autorky.

Na príbeh Doufat Znovu som sa tešila, kďže ide o príbeh študentky a učiteľa a ja tieto zákazané lásky zbožňujem. Hlavnú mužskú postavu, Nolana som si už obľúbila v príbehu Věřit Znovu, kde sa vyskytol, ako vedľajšia postava, ale tu ho môžeme lepšie spoznať. Kto by sa nezamiloval do Nolana? Učiteľ a knihomol, ktorý bol nápomocný, priateľský k svojim študentom a veľmi sa mi páčil jeho nekonvenčný štýl učenia, vďaka tomu ma hneď zaujal. Ale somozjeme aj on čosi tajil, čo neskôr vyšlo aj na povrch. Everly pre mňa bola zaujímavá, najmä jej minulosť a nečakala som, že autorka niečo takéto vymyslí. Počas celého príbehu sa ako postava vyvíjala a bolo pre ňu ťažké sa so svojou minulosťou niekomu zveriť.

Ich vzťah sa budoval postupne, čo mne sa páčilo a Everly pomaly začala Nolanovi viac a viac veriť. Zbožňovala som ich spoločné skypovanie. Čo mi na Nolanovi vadilo, tak to večné odstrkovanie, no neskôr som ho vedela lepšie pochopiť, keď určité veci zo svojej minulosti prezradil. Táto kniha bola úžasná a najmä spracovanie vzťahu študentka - učiteľ. Posledné kapitoly a epilóg som doslova hltala. Toto bola tak krásna romantika. Doufat Znovu je príbeh o pochopení, odpoustení a láske a ja vám ho môžem, len odporučiť.

Veľmi sa mi v tomto príbehu zapáčil Blake, o ktorom už vyšla kniha Snít Znovu, na ktorú sa idem hneď vrhnúť.

pavlusci
31.03.2021 4 z 5

Bohužel za mě nejslabší díl. Vztah profesor-studentka mě moc nenadchl a byl mi první půlku nějak proti srsti. Ale konec byl pěkný. Moc se těším na Blakea!

Moc by mě zajímal příběh Scotta. Nebo i stejné vztahy, jen z pohledu kluků. Bylo by to zajímavé!

Babu002
31.03.2021 4 z 5

Upřímně bych řekla, že nejslabší díl.
Příběh byl fajn, ale abych pravdu řekla, nejsem moc na tyhle příběhy profesor-studentka. Moc mě to nebere, takže jsem z toho měla takové protichůdné pocity. :D
Kniha se četla dobře. Autorka psát umí, takže než jsem se nadála půlka knihy byla pryč.
Nejvíc se těším na Blakeův příběh, protože mě ten kluk fakt bavil.

Peetullka
29.03.2021 4 z 5

Četlo se samo :-)
Ale z této série, asi nejslabší díl. Velmi se líbila postava Blake a těším se na díl s ním :-)

ivetapl
28.03.2021 5 z 5

Pořád si říkám, že to autorka už nepřekoná a nakonec mě pokaždé dostane do kolen. Úžasný! Učitel/ studet knihy miluju a tohle byla pecka!!!

Kuci12
27.03.2021 4 z 5

Člověk otevře knížku a najednou je tu ten pocit, jsem zpátky a mám to tu ráda. Woodshill už se pro mě stal místem, kam se ráda vracím. Najdu tu své staré známé, se kterými se můžu proběhnout nebo projít okolo nádherného jezera, pak si skočíme do blízkého steakhousu, na dlabenec. Když dostaneme nutkavou potřebu nechat se potetovat víme kam jít a večer zakončíme v klubu a nebo půjdeme přímo k nim domů na párty a já si najednou připadám o deset let mladší :-)
Když porovnám čtvrtý díl s předchozími, byl o něco slabší, ale celkově krásně zapadá do série. Těším se na poslední Blaekův příběh. Škoda jen, že jsou příběhy vyprávěné pouze z pohledu žen, myslím si že pánský pohled by tomu dodal nový rozměr.

Raislin
20.03.2021 4 z 5

Tento díl byl pro mě slabší než ostatní. Hlavní hrdinové mě tentokrát tak moc sympatičtí nebyli, jako hrdinové v předchozích dílech. Ale jako oddechovka na tyto dny fajn.

haWranka
20.03.2021 4 z 5

Pro mě jde o zatím nejlepší díl. Hlavní postavy byly moc a moc sympatické. A líbilo se mi, že se nehádali, jejich vztah byl moc hezký (i přes ty problémy), takže uvěřitelný. První polovinu jsem vyloženě zhltla a ani nedutala. Druhá trochu ztrácela dech, ale přesto se to četlo samo. Předchozí díly jsem přečetla a víc se k nim asi vracet nebudu, tenhle příběh si ale ráda prožiju znovu.