Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1115 216

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

eliska8983
29.01.2022 1 z 5

A opět totéž klišé, resp. totéž schéma, jako u všech předešlých knih. Minulostní tajemství obou postav, sobecka hlavní hrdinka, nekonzistentní chování protagonistu, neschopnost normální komunikace, bla bla. U této knihy se akorát jako bonus přidává nuda a táhlý děj, protože autorka opakuje zas a znova jedno a totéž. Pořád dokola.
Oceňuji, že téma učitel - student nebylo uchopena nijak trapně.

aquaver
24.01.2022 4 z 5

Na Everly jsem si musela ze začátku jen trošku více zvyknout, ale jinak byla moc fajn. To samé Nolan. Jen mi vůbec není blízké téma student a učitel a toto byla první kniha, kterou jsem na toto téma četla. Dost jsem si oblíbila i Blake, možná proto se na další díl těším ještě více než jsem se těšila na tento. Jen se tomu tak trochu vyhýbám, protože se nechci s touto sérií rozloučit. Každopádně za mě stále vítězí prostřední díl, hold na Isaaca a Sawyer nic nemá :D A tento je za mě asi nejslabší. To ale neznamená, že byl špatný. Takže Doufat znovu určitě doporučuji, stejně jako předcházející díly série Začít znovu.

Market = )
24.01.2022 4 z 5

Knížka byla zase moc fajn. Líbí se mi lehkost, s jakou autorka zapojuje závažná témata. Působí docela uvěřitelně a řeší je myslím tak akorát, aby na to ještě nebyla potřeba nějaká velká odbornost a zároveň aby to nebylo jediné téma knížek. Ale těším se, až příště budeme řešit zase věkově trochu vyrovnanější pár :-).

ErčaV.
17.01.2022 5 z 5

Další pokračování série. Kniha se četla opravdu dobře, příběh byl zajímavý. Předchozí díly byly o dost lepší,ale i přesto jsem si celou knihu užívala.

dominika8192
30.12.2021 4 z 5

Příjemné zakončení tetralogie.

TerryDee
26.12.2021 3 z 5

Tahle kniha měla hezky nakročeno pokračovat v tempu předchozího dílu. Bohužel přišlo hořké zklamání.
Příběhově to znělo opravdu zajímavě - univerzitní prostředí a vztah studentka&profesor, ale to by tam neměla být naše hrdinka Everly, která to podle mě celé kazila. Byla tím prototypem holky, která myslí jen na sebe a vše se musí točit kolem ní a ostatní jako by nebyli. Celou knihu nakonec zachránili dva mužští hrdinové, a to Nolan a Blake. Tihle chlapci měli své kouzlo. Proto se už těším na pokračování v podobě Blakova příběhu.

Kniho_holka
17.12.2021 4 z 5

Romantické knížky nejsou tak úplně pro mě, přesto se čas od času ve mne probudí mé citlivější JÁ, a já po nějaké takto laděné knize sáhnu.
Bez mučení přiznávám, že očekávání jsem neměla téměř žádná a vduchu jsem se modlila, ať to není úplné šlápnutí vedle a hlavně, ať mi není za hlavní postavy trapně nebo hůř, nemám chuť je v pravidelných intervalech mlátit něčím po hlavě.
A jaká byla realita?
Sama jsem byla překvapená, jak moc mě to bavilo. Ač mám pubertu dávno za sebou, neustále jsem se culila jak měsíček na hnoji a nadšeně skákala po pokoji pokaždé, když Nolan Everly napsal email.

eliska2126
16.12.2021 4 z 5

Tak jsem se pustila i do zatím posledního dílu série Znovu, abych byla ready na 8. března, kdy nám konečně vyjde další díl série.
A musím přiznat, že mi to přišlo malilinko slabší, než předchozí díl Cítit znovu. Ten bych ale označila jako nejlepší díl z celé série, takže se není čemu divit.
Tento příběh je vlastně k dvou postavách, které v předešlých dílech nedostaly moc prostoru. Everly mi byla sympatická, ale nezískala si mě úplně třeba jako právě Sawyer v předešlém díle. I přesto mi ale bylo líto, čím si musela projít a líbilo se mi, jak to autorka nevychrlila hned najednou, ale postupně nám odkrývaly Everlyinu minulost. To samé platilo u Nolana. Kromě toho, že je to učitel psaní, jsme se o něm dozvěděli pořádně až teď. Obě postavy za sebou měli opravdu hodně těžkou minulost a každý z nich se s ní vypořádává po svém.
Ústředním tématem je zakázána láska mezi učitelem a studentkou. Přiznám se, že tohle téma moc nečtu, takže to bylo fajn.
Jediné, co bych vytkla byla absence vtipu. U předešlých dílů jsem se několikrát smála i nahlas, ale tady se to nějak nestalo.
Za mě je tohle ale i tak povedený kousek ze série, byť mi přišel nejslabší.

rampapa
16.12.2021 5 z 5

Miluju Woodshill. Tahle série je úžasná. Na tenhle díl jsem byla hodně zvědavá a jsem jím nadšená. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

punkgirl97
14.12.2021 4 z 5

Krásný milý návrat do Woodshillu. Opětovné shledání s předchozími hlavními hrdiny byl moc příjemný. Tohohle dílu jsem se trošku bála, kór když mi pár lidí říkalo, že to není úplně o lásce, jakože to není to hlavní tam. Nicméně já všude vidím lásku, takže asi chápete, že já byla spokojená.

Já si tu romantickou linku moc užila. Everly mi přirostla k srdci rychleji než Nolan. Ačkoliv mít učitele jako Nolan není k zahození. Líbilo se mi jak si Everly hledala i cestu k Dawn, nejen ke své mámě. Krásně se to sledovalo. Následné svěření mě zahřálo u .

Pocit, že na to není člověk sám je moc fajn. Proto radím všem, pokud máte nějaké trápení - zkuste se s tím někomu svěřit. Samozřejmě ne jen tak někomu, ale kamarádům, za které dáte ruku do ohně. Kamarádi jsou tu od toho, aby vás podrželi, když to nejvíce potřebujete.

Shledání s předchozími postavami série znovu byla jak už jsem řekla moc fajn. A nejen proto, že když to čtete jak to po sobě správně jde tak najednou máte pocit, že ty lidi znáte. ️

4/5

helenkan
16.11.2021 3 z 5

Tenhle díl mě ze začátku moc nechytil. Časté opakování stejné věci. Klidně bych ubrala pár stránek. Což neznamená, že se mi příběh nelíbil. Naopak opět pěkné čtení.

Malíček
15.11.2021 3 z 5

Autorka mi přirostla k srdci, protože její knihy se skvěle čtou, obsahově jsou super a i většinu hlavních postav jsem si zamilovala.
Tento čtvrtý díl je pro mě ale bohužel zatím nejslabší. Nesouzním úplně s hlavní dvojicí, jakožto studentka-učitel. Děj mi přijde plytký a některé části mě vůbec nebavily číst.
Možná je to ale jen tím, že ve světe série Začít znovu jsem už nějaký ten pátek bez přestávky.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

To, že Mona je kouzelnice ovládající všemožné písmena, slova, slovní spojení a jiné spisovatelské finty, už víme. Ale každou stránkou v následujících knihách série Znovu, mě nepřestává překvapovat. Opět se potkáváme s partou přátel z městečka Woodshill. Tentokrát se zaměříme na milou Everly, skoro nevlastní sestru Dawn, kterou můžete znát z knihy Věřit znovu. Hlavní mužskou postavu zde ztvárňuje Nolan. Mladý a velmi pěkný učitel literatury, který svým neobvyklým přístupem k výuce získá přízeň všech svých žáků. To se stalo i u Everly a musím říct, že spojení studentka - učitel se mi dost líbilo. Jako pokaždé, jsem se naprosto do knihy zažrala, všechno prožívala a nakonec si pobrečena. Everly mě sice občas štvala, kdežto Nolan mi sedl na první dobrou Vedle hlavních postav jsem si oblíbila i Blakea, na kterého se můžeme těšit v následujícím a také posledním dílu této série.

Kekik
10.11.2021 5 z 5

Návrat do oblíbeného prostředí. Na Nolana a Everly jsem se moc těšila a nezklamali. Potěšila mě i přítomnost Dawn. Tuhle postavu mám ráda, byť mě druhý díl, kde je Dawn hlavní postavou, zklamal.
Ani mně nechyběl pohled ze strany Nolana. Stačilo vyprávění Everly.
Těším se na další díl, kde hlavní postavou bude Blake. Autorka si již připravila půdu na jeho příběh.
Líbí se mi, že jsme trochu nahlédli do spisovatelského prostředí.

Julinka679
28.10.2021 4 z 5

U knih od Mony Kasten mám jeden jediný problém, v komentářích se musím stále opakovat jak skvěle píše a jak jsou její knížky naprosto boží!
V tomto dílu máme pár Everly a Thora... teda pardon, Nolana, kterým sekundují postavy z předchozích dílů.
Tato dvojice pro mě bude asi druhou nejlepší, hned po Sawyer a Isaacovi ale dámy, ruku na srdce Nolana by chtěla snad každá! :D
Opět neskutečně čtivý díl, který jsem si naprosto užila!
Právoplatných 4,5* a už se těším na pátý díl! :-)

Adriana21
26.10.2021 4 z 5

Čtvrtého dílu jsem se nemohla dočkat. "Zakázaná" láska, učitel a studentka, tak to je přesně můj šálek kávy :D Rozhodně parádní díl.

vlkove
24.10.2021 5 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha ze série. Téma učitel - studentka mám ráda. Hlavní hrdinka se mi moc zamlouvala.

Jen pokud mohu dodat, tak se mi nezamlouval překlad, věty byly často kostrbaté a občasně byla využita nehodící se slova.

LiLinka
24.10.2021 3 z 5

Příběh Everly a Nolana, studentky a jejího profesora. I když je jen o něco málo starší než ona, veřejný vztah si nemůžou dovolit... navíc si každý z nich nese svoji ne zrovna lehkou minulost.

Bavilo mě to, ale ze všech čtyř předchozích dílů zatím nejméně. Jsem zvědavá na pátý, poslední díl.

Jája92
24.10.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden večer, nemohla jsem přestat číst. Je fajn, že se čtenář setká s předchozími hrdiny, navíc se souběžně odehrává příběh Isaaca a Sawyer. Téma studentka versus profesor bylo zpracované vkusně. Byly kapitoly, u kterých jsem se zasmála, u jiných se mi tajil dech. Rozhodně se těším, až si přečtu příběh Blakea.

Tereza.Fait
17.10.2021 3 z 5

Za me asi trochu slabsi… premyslim cim to je, myslim, ze tam na me bylo malo interakce mezi hlavními postavami. Ale jinak stoji za precteni.