Záchvat

Záchvat https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41867/zachvat-41867.jpg 4 131 19

Thriller z lékařského prostředí, konfrontuje osudy dvou zdánlivě protikladných hrdinů, ambiciózního talentovaného vědce a intrikánského politika.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Seizure , 2003

Lily101
18.10.2022 3 z 5

Taková hodně jiná “cookovka”. Knihu jsem četla neuvěřitelných pět dní, přitom knihy od pana autora obvykle přečtu za den až dva. Dloouho byl děj rozvleklý (první den jsem se s bídou dostala na 70. stranu, druhý den jsem přečetla jen 8 stran /kniha mě nebavila/ a až včera /kolem 180. strany/ konečně začínal nabírat děj spád tak, jak jsem u knih tohoto autora zvyklá.

Dějově mě kniha z větší míry spíš nudila, závěr mě v jistém smyslu zklamal (uspěchaný a asi i dost rychlý i extrémní /nikoliv ve smyslu nějakého násilí či tak, ale otočky o 360 stupňů místo např. 180 stupňů; moc razantní/). Obecně však autorovy knihy mám moc v oblibě a když mám přečtené ty dobré, tak holt nezbývá, než číst i ty méně dobré, pokud se chci něco od autora přečíst. Kvůli menší míře napětí, nucení se do knihy číst, byť od určité části knihy už se jedná o “cookovku”(napětí se stupňuje a drama eskaluje) jedná, závěr nezklamal/ani úplně nenadchnul, uděluji 3 hvězdičky.

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

Stepaneka
10.03.2021 3 z 5

Knihy Robina Cooka mám přečtené všechny. Tato mě moc nezaujala, ale dočetla jsem.

adelinka
30.05.2019 4 z 5

Rozbeh pri čítaní bol taký postupný, neskočila som do deja ako som zvyknutá u Cooka, ale napokon sa to rozbehlo. Téma OK, človek niekedy nevie, ako sa na tému klonovania pozerať. Lowell mi bol čiastočne ako muž sympatický, nevedela som, či mu mám fandiť a podporovať testovanie na ľuďoch za každú cenu. Čakala som záver ako v rozprávke :-) , že sa v ňom niečo pohne a záver bude postavený nejako inak.....No nečítame rozprávky....

pingu1
08.03.2019 3 z 5

Tak tahle mě úplně nenadchla, ačkoli jinak mám Robina Cooka ráda ...

čef
01.09.2018 5 z 5

Lékařské romány autora mají vždy výbornou úroveň a nejinak to bylo i v tomto díle, zaměřeném na léčebný účinek klonovaných buněk. Jako téměř vždy, je tu opět napínavá dějová linka s patřičným vyvrcholením. Postavy nejsou jednobarevné a příběh jistě není snadno předvídatelný a plochý. Pěkně jsem si početl a lebedil si, co si už umí naši milí dochtoři už alespoň představit, protože již zítra to už budou jistě umět i udělat.

Skripi
24.01.2017 3 z 5

Klasika od Cooka - veľmi dobre sa to číta ale správanie postáv je miestami dosť neinteligentné. Autor je už raz taký. :)

Ajrad1981
26.12.2016 4 z 5

Když máte v zádech akcionáře s mafiánskými praktikami, bezpáteřního a pokryteckého senátora, rádoby vědce a lékaře, pro které jsou etika a morálka naprosto nepochopitelnými výrazy, a ještě jako třešničku na dortu katolickou církev, pak je záchrana firmy poněkud problematický úkol. A Robin Cook z toho dokázal namíchat dost slušný koktejl. Nicméně "italský problém" mi přijde ukončen tak nějak najednou, měl se víc rozvést, když už tam jednou je. Takhle na mě působí jen jako vsuvka, aby tahle část knihy nebyla náhodou bez nějaké napínavé situace.

Tojemaras
20.04.2016 3 z 5

Dávám jen tři hvězdičky, četla jsem od Cooka i lepší, takže takový průměr bych řekla.

alfinha2321
08.12.2015 2 z 5

Bohužel Cook mě jako autor příliš nenadchl, kniha mě celou dobu štvala a nevěděla jsem, která z hlavních postav mi drásá nervy více. Za mě tedy už nikdy víc.

ovpana
05.08.2015 4 z 5

Výborná kniha ,trochu těžší začátek ,ale pak už je to napínavé až do samotného konce.

danka13
03.08.2014 3 z 5

Klasický Cook, ale už jsem četla lepší.

lenkavildomcova
22.07.2014 3 z 5

od tohoto autora jsem teda četla lepší knihy...

sokolik10
14.05.2013 4 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele. Co mě na ní štvalo, byl charakter hlavních postav občas, egoistický Daniel i Butler... Chvíli mi trvalo, než jsem se překousala přes začátek, ale pak začla mít kniha spád a ke konci už jsem se nemohla odtrhnout, abych zjistila, jaký bude tedy konec. Určitě si od Cooka přečtu ještě něco jiného.

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Dobře se mi četla a napínavý děj.

RadeneWriter
10.10.2012 5 z 5

velmi zaujimava knizka, ale ten konec je hrozny :( inak som velmi spokojna a odporucam

tuldas
15.05.2012 4 z 5

vyborna kniha čtivá,trochu se člověk při odborném popisu oocytu apod.ale zase tam toho není moc takže po chvilce vás to opět vtáhne do děje a nepustí

Jack Bauer
21.11.2011 5 z 5

Dlouho jsem nečetl nic od mého oblíbeného autora z lékařského prostředí Robina Cooka, připadalo mě to stále podobné. Možná proto mě tato kniha tak uchvátila, do poslední stránky vynikající, ani chvilku jsem se nenudil. Záhada Turínského plátna, luxusní prostředí na Bahamách, italská mafie...co si přát víc.

missa85
30.11.-0001 4 z 5

Popravdě ... četla jsem od Cooka lepší knížky :-) ... ale pořádně nevím proč zrovna tato knížka mě nenadchla..