Zachraňte faraona

Zachraňte faraona https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28516/bmid_zachrante-faraona-ySy-28516.jpg 4 19 4

Thuja, hlavní hrdinka knihy, společně s kamarádem Hapuem usiluje o záchranu života svého otce a bratra. Ti totiž byli neprávem označeni za vykradače hrobů a odsouzeni k trestu smrti. V ohrožení je však i faraon a tím i celý Egypt. Zloduši totiž chtějí z hrobky ukrást kouzelnou knihu boha Thovta. A ta se nesmí dostat do nesprávných rukou! Děti nebojují jenom s vykradači hrobů, ale také s nedůvěřivými úředníky. A tak jim nezbývá nic jiného, než vše vzít pevně do svých rukou a tajně proniknout do hrobky. Napínavý příběh se odehrává kolem roku 1250 př. n. l.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Thovt

Tatort Geschichte - Rettet den Pharao!

simca9342
02.03.2024 5 z 5

"Z pravěku "

Vtipné, zábavné, poučné, napínavé. Tohle by se dalo napsat o knihách z tady té edice. Dá se z toho něco naučit plus jeden detektivní příběh v jednom. Skvělé!!
Ke knize - čtenář spolu s hlavními hrdiny pátrá po tajemné knize ,kterou musí objevit dřív než bude pozdě..

JulianaH.
16.04.2020 4 z 5

Jako dítěti se mi knížka líbila (a to jsem byla až nevhodě vybíravá). Je velice interaktivní: čtenář na konci kapitol řeší úkoly, které posouvají děj, takže se sám zapojuje do pátrání detektivů – dívky Thuji a chlapce Hapua – po vykradačích hrobek. Dodnes si pamatuji, s jakým zápalem jsem luštila hieroglyfy. :) Jako dospělé se mi moc líbí závěrečný slovníček a vysvětlivky. Oceňuji, když dětské knihy nenásilně učí (ty, kteří o to stojí), místo aby jen bavily.

Nelianka
15.09.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, starý Egypt mám moc ráda a díky této knížce jsem se o něm dozvěděla mnohem víc.

kamolka
13.03.2016 4 z 5

Zajímavá knížka. Hodně se mi líbilo, že na konci každé kapitoly jsou nějaké úkoly a více vás to vtáhne do děje.