Mazlivý pejsek

Mazlivý pejsek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428493/bmid_zachranna-stanice-pro-zviratka-mazl-1IE-428493.jpg 4 10 2

Máte rádi zvířátka a dobrodružství? Jste zvědaví, jak to vypadá na záchranné veterinární stanici? Amálka, Jáchym a Robin moc rádi pomáhají při ošetřování a záchraně zvířátek. Dozvědí se tam spoustu užitečných informací, například jak pečovat o zraněné srnečky nebo proč nepomáhat ptáčátkům zpět do hnízda. A taky proč nezavírat živá stvoření v parném létě v autě. Právě kvůli tomu se děti seznámí s mazlivým bíglíčkem Fidem. Musí se na záchranné stanici zotavit a Amálka o něj láskyplně pečuje. Jaký bude další Fidův osud?... celý text

ladyfromskye
12.09.2023 3 z 5

No... Tak já zdejší nadšení sdílet nemůžu.
Strašně se mi líbil námět a taky ilustrace, ale provedení je hodně chabé. Předně je kniha pro děti od 6 let - tak co tam dělají slova jako laxní, kanyla, devastační a další? Nemluvě o tom srnečkovi, který přišel o nohu při senosečích - takhle brutální případ je moc i na mě, natož na děti. A proč mi pokaždé, když veterinářka dávala dětem výklad, přišlo, že je to prostě jen odněkud opsané, nevyjádřené slovy autorky? Taky tam bylo několik nelogičností, například, když veterinářka, sestra dvou ze tří malých hrdinů, se od nich distancuje: "... pejska ještě mít nesmíte... Vaši rodiče mi to několikrát připomínali." Jak jako "vaši rodiče"? Snad "naši rodiče", ne? Uf!
Nápad to byl skvělý: poučit děti o tom, jak se mají starat o nejrůznější zvířátka. Ale dopadlo to hodně špatně.
Slabé 3 *. Bohužel doporučit nemůžu.

sheylka
15.01.2020 4 z 5

Četly jsme s dcerkou před spaním. Je ještě příliš malá na to, aby to komentovala, ale věřím, že až bude větší, ráda si knihu přečte sama.