Zachráníš mě ráno

Zachráníš mě ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1878/bmid_zachranis-me-rano-JwC-1878.jpg 4 506 105

V zapadlém floridském městečku Torrance se nikdy nic neděje. Když přitažlivý doktor Crosbie opustí svou ženu Sandy kvůli místní královně plastických operací a rozvodů Kerri Franklinové, zdá se, že nic zajímavějšího už se nemůže stát. Ale pak je brutálně zavražděna Liana Martinová, nejkrásnější studentka posledního ročníku torranceské střední školy, a města se postupně zmocňuje plíživý strach. Kdo mohl tak nesmyslný zločin spáchat? A udeří zabiják znovu? Oblíbená autorka Joy Fieldingová si ve svém nejnovějším románu obratně pohrává se čtenářem a splétá mrazivý a napínavý příběh plný zvratů a falešných stop...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Heartstopper , 2007

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

K této knize jsem se dostala náhodou. Takže jsem o ní nevěděla, nic nečekala. O to víc mě celá zápletka a rozuzlení překvapilo. A musím říct, že docela mile. Bylo to něco jiného. Horor to rozhodně není. Ale taková jiná detektivka.

Vendulik
08.06.2017 2 z 5

Tato kniha je pro mě velké zklamání. Děj nudný a zdlouhavý. Předem bylo jasné jak celý příběh dopadne.

rybizka
21.05.2017 4 z 5

Kniha vybrána náhodně a mé první setkání s Joy Fielding a určitě ne poslední. Jestli tato kniha podle zdejších komentářů patří k slabším,tak o to víc se těším na další díla. Román napsán čtivě a poutavě i když předvídatelně,ale to spisovatelka vynahradila výbornou psychologií postav. Příběh okořeněn o Deník zabijáka, což byla taková sonda do choré mysli psychopata. Celkově mě to mile překvapilo,parádní oddechovka.

gatear
18.04.2017 5 z 5

Knihy od Joy Fieldingové se mi čtou dobře, mají spád. Hodně dlouho jsem vraha viděla úplně v někom jiném, takže překvapení. U mě za jedna.

JIVaJaH
01.04.2017 4 z 5

Knížku jsem četla na sebe dlouho. I když byla zajímavá, já jsem byla malinko zklamaná. Dá se říct, že jsem fanda této autorky, mám od ní dost přečteno. Toto byl ale zatím nejslabší kousek.

wooloong
15.03.2017 4 z 5

Odhalit vraha nebyl velký problém, vlastně se ta osoba od samého začátku nabízela, i když se nás autorka pokusila párkrát svést ze stopy. Čtivá příjemná knížka.

oleg
13.03.2017 3 z 5

Mám ráda tuto autorku,ale tato kniha mě neoslovila,má mnohem lepší,zklamání.....

baynats
26.02.2017

Musím přiznat, že já vraha odhadla už asi v polovině knihy, a pak jsem jenom doufala, že se třeba mýlím, a přijde nějaký zvrat v ději, protože mi to takhle připadalo příliš jednoduché. Trošku jsem zaváhala těsně před rozuzlením, ale bohužel..

Tereyciiik
16.01.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale určitě jsem od ní četla mnohem lepší, ale pravda je, že jsem taky vraha nepoznala, dokud se sama nepřiznala.. Bylo tam spousta vodítek, ale pokaždé, když už jsem myslela, že to vím.. ejhle, zas vedle =)

akdar72
04.12.2016 5 z 5

Já tedy až do poslední chvíle vraha neuhodla...

Mikik
30.10.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, příběh byl napínavý a těšila jsem se na konec. Který zase až tak překvapivý nebyl. Ale bylo to napsáno svižně a čtivě, takže za mě určitě kniha, co za přečtení stojí.

Miro67
27.10.2016 3 z 5

I když autorka patří k mým nejoblíbenějším, tentokrát to jaksi nebylo ono. Jen tři hvězdičky jsem udělila hlavně kvůli konci, který byl jaksi nemastný neslaný. Zcela pokazil dojem z jinak docela hezké knihy.

mariva
20.10.2016 4 z 5

Knížka byla napínavá od začátku až do konce a pro ty, kteří nečetli níže uvedené komentáře, ještě víc. Autorce se podařilo vytvořit řadu napínavých situací, kdy si čtenář říká, jestli se právě teď některá z postav nedostala do rukou vraha, takže děj neztrácí napětí. Mám autorčiny knížky ráda a ani tahle mě nezklamala.

SimonaP
04.10.2016 2 z 5

Kniha mě nebavila, přišla mi spíš pro teenagery. Vraha jsem odhalila bohužel hodně brzy a tak se pro mě překvapení nekonalo. Autorku čtu ráda, ale tady jsem se netrefila.

mmmisulka.r
30.09.2016 4 z 5

Nejprve jsem se nemohla pořádně začíst, přišlo mi to celé nějaké ujeté a pachatel mohl být v této ujeté "komunitě" vlastně každý :-D. Pak jsem se ale konečně chytla a musím uznat, že to nebylo špatné. Ale teda...všichni byli dost zvláštní :-D

frkotik
29.08.2016 5 z 5

Já jsem tedy až (téměř) do konce taky netušil, kdo je vrah. Dlužno dodat, že jsem knihu poslouchal a vše bylo koncipováno tak, aby z deníku vraha nebylo zřejmé, jestli je jedná o muže nebo ženu, když si to tak zpětně promítám... A nebo jsem si to během poslechu neuvědomoval. Dost dobře jsem se bavil!

Kateřina1011
30.07.2016 3 z 5

Než sem začala číst, dívala jsem se na komentáře tady. Došla jsem do poloviny knihy a říkala jsem si, že jsem asi natvrdlá, protože pořád netuším, kdo ten vrah je. Teď jsem dočetla celé, vraha jsem neuhodla, a vrátila jsem se znova ke zdejším komentářům. A řekla bych, že je to zřejmě vina překladu. Podle komentářů tady totiž mají někteří deník vraha psaný v rodě ženském a jiní v mužském... :-) Nicméně nejsem moc nadšená, strašně jsem se těšila, až dočtu.

Alysa
14.06.2016 3 z 5

Joy Fieldingová hned na začátku knihy, při představení osob, dostatečně jasně napsala, kdo je vrahem. Tolik vodítek hned od počátku jsem v žádné její knize ještě nezažila.

Pro mě tím celý děj ztratil kouzlo. Pasáže "deník zabijáka" byly zbytečné, když se ví, kdo je vrah. Takto průhlednou knihu bych spíše čekala od autora, který nenapsal takovou řadu skvělých knih. Bohužel nepřišel ani strhující konec.

edith79
21.04.2016 5 z 5

Četla jsem ji už před několika lety a teď jsem si dala repete v podobě audioknihy. Věděla jsem sice, kdo je pachatel, odhalila jsem ho už napoprvé, ale i tak a nebo právě proto jsem si to užila. Mrazivá knížka za pět hvězdiček.

dominikB951
24.03.2016 5 z 5

Dobrá knížka z prostředí teenagerů.

vraždy kanadská literatura sérioví vrazi mezilidské vztahy Florida

Joy Fielding
kanadská, 1945
2008  81%Zachráníš mě ráno
2004  87%Poprvé
2010  90%Jane utíká
2005  84%Panenka
2019  79%Špatná dcera

Kniha Zachráníš mě ráno je v