Záchrana Smaragdové královny

Převody jednotek? Fuj! Soustava rovnic o dvou neznámých? Brrr! Mocniny? No to už vůbec ne! Přesně tohle si myslel Alex – dostával totiž ve škole z matematiky samé špatné známky a připadalo mu, že počítání je pro něho jen ztráta času. Pak ale našel podivnou tužku, která i ten nejtěžší příklad vyřešila, jako když bičem mrská, a v jeho knihovničce se objevila zvláštní pohádková knížka… Když se pak ukázalo, že uvězněnou Smaragdovou královnu z kouzelného příběhu vysvobodí jen ten, kdo dokáže vyřešit čtyři sta podobných lahůdek, Alex a jeho kamarádi Sam a Vanessa se do toho odvážně pustili… jenomže tužka náhle zmizela! Nezbývalo jim, než to zkusit bez ní…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22377/zachrana-smaragdove-kralovny-jui-22377.jpg 3.630
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Jayden's Rescue, 2002

Kniha Záchrana Smaragdové královny

Indysa
29.12.2015

Naprosto skvělá kniha, na základní škole jsem jí naprosto milovala, je fascinující, co vše hrdinové v knize dokážou. Vřele doporučuji.

Marťa123987
18.12.2015

Celou jsem ji nedocetla protoze tam bylo moc matiky

tisha8409
05.08.2015

Tohle si pamatuju jak jsem to četla na základce a divila se logice hrdinů , že byli schopni to vyřešit :)

felix6338
06.11.2014odpad!

Nevím co na to říct....Je to chytře vymyšlené,nutnost návratu zpět v případě nesplnění je promyšlená, příšery vykreslené hezky, ale celé jakési..přehnaně chytré, děti na vše přišly, zbytečně rozepsané úlohy, příběh poměrně na hlavu...opravdu nevím co si o tom, že vypočítání úlohy od především slabého počtáře, zadané kýmsi v knize osvobodí princeznu v té knížce, myslet.

kanadská literatura

Vladimir Tumanov