Zachraň se

Zachraň se https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475890/bmid_zachran-se-PN3-475890.png 4 645 113

Zachraň mě série

Maxton Hall série

2. díl

Zachraň se nás opět vtáhne do magického studentského prostředí prestižní školy Maxton Hall. Hlavní téma této knihy je věčné a staré jako lidstvo samo: zrada a odpuštění. Opět se setkáme s hlavními hrdiny Ruby a Jamesem. I ostatní oblíbené vedlejší postavy se vrací na scénu, aby dokreslovaly další nezapomenutelný příběh z pera královny romantických příběhů Mony Kasten. Vítejte do světa prestižní školy Maxton Hall, místa dramatických prvních lásek, romantických studentských let a napínavých okolností, které obklopují Ruby a Jamese. Co se stane, když Ruby musí těžce odpouštět zradu a Jamesovi se převrátí svět vzhůru nohama mnoha nečekanými událostmi? Blíží se studium na Oxfordu... Na pozadí příběhu hlavních hrdinů se odvíjejí osudy jejich sourozenců - těhotné Jamesovy sestry Lýdie a vtipné a sebevědomé Rubyiny sestry Ember. Všichni zažívají své první lásky, každá je jiná, ale vlastně jsou všechny stejně opravdové. Znovu se setkáme s organizačním výborem a užijeme si s ním velkolepé plesy.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Red

Save You , 2018

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Zachraň se je již druhý díl série Zachraň mě. Sledujeme pokračování příběhu Ruby a Jamese, navíc se nám tu přidává i pohled Ember, což je Rubyina mladší sestra, a také Lýdie, což je naopak Jamesová sestra - dvojče.

Jak už jsem psala k prvnímu dílu Ruby jsem si velmi oblíbila. Její organizovanost je mi opravdu blízká. Je ambiciózní, ví co chce a jde si zatím. Aspoň, co se budoucnosti týče. Co se ale naopak týká jejich vztahu s Jamesem, tak tam si už tak jistá není. James i v tomto díle nezklamal. Na jednu stranu se tváří jako nafoukaný nedostupný floutek, který jednou převezme rodinnou firmu, na stránku druhou ho v tomto díle dále poznáváme i jako milého kluka, který neváhá udělat pro Ruby cokoliv. Samozřejmě pokud jste četli první díl, tak víte, jak to bylo na konci, proto mi přišlo docela zábavné, jak se James snažil a dělal věci, které by normálně nedělal.

Kromě postav zde poznáváme i více Maxton Hall. A Mona je v tomhle prostě skvělá. Nepotřebuje sáhodlouhé popisy prostředí, aby vás tam jednoduše přenesla.

To samé platí i o jejím stylu psaní. Neumím si představit, co vy autorka musela udělat, aby její kniha nebyla čtivá, aby neměla svižné tempo a stránky nemizely pod rukama. Styl Mony mi opravdu sedí a co jsem tak zaregistrovala tady na Instagramu, tak nejsem jediná.

Určitě jsem zvědavá na další díl a hlavně po tom konci se ho nemůžu dostat. Mona to opět ukončila naprostým zvratem, který jsem opravdu nečekala. Nicméně mi přijde, že ona prostě Ruby a Jamesovi nepřeje!

Knihu určitě doporučuju všem milovníkům romantiky, kteří si u rádi odpočinou u nenáročné oddechové knihy, protože přesně to to je. Nic náročného pro váš mozek, co by vás nějakým způsobem obohatilo, od toho čekat ani nemůžete.

Horselen
05.12.2021 4 z 5

Plusy této knížky:
+ Čtivost a krátké kapitoly
+ Kniha vyvolává emoce a myslím, že vás nenechá chladnými
+ James není typický "bad boy" jako například Hardin (After), autorka se však určitým klišé stejně nevyhnula

Negativa této knížky:
- Překlad - zejména velká spisovnost a neustálé opakování "tatínek a maminka"
- Z vedlejších postav se ve skutečnosti staly další hlavní postavy, které by si zasloužily samostatnou knížku. Hlavně proto, že byly mnohdy zajímavější než příběh Ruby a Jamese
- Existuje velká pravděpodobnost, že samotný vztah Ruby a Jamese by celou knihu neutáhl

SPOILER
Konec mě popravdě ani nenutí číst dál, jelikož je celkem jasné co se stane ve 3. díle. Jsem přesvědčená, že se dozvíme o nakousnuté aférce Wrena s Ruby, a přesně kvůli tomu bude Ruby naštvaná, až se dozví, že se s ním zapletla její sestra Ember. Dále, dle mého, zjistíme, že inkriminující fotky poslal Cyril, který nemá Ruby nijak zvlášť v lásce a je naštvaný na profesora Suttona, že si začal s Lýdií a protože slíbil, že JÍ neublíží, vybije si vztek na jiných a zabije dvě mouchy jednou ranou. James se bude muset omlouvat a vysvětlovat, že si je připravil pro případ, kdy by Ruby chtěla o Lýdii povědět pravdu. A všichni asi víme jak to dopadne.
Jsem zvědavá jak budou mé predikce přesné, i proto se chystám na další díl.

badliar_id
04.12.2021 3 z 5

V celku to nebyl špatný díl, tedy aspoň pro mě, ale nic moc se tu nedělo.
Pořád se to samozřejmě točí okolo Ruby a Jamese, ale jsem ráda, že konečně dostaly prostor i ostatní postavy. Díky nim mě to bavilo více.
Na Embeřin příběh v další knize se dost těším a už teď jí mega shipuju s Wrenem :D..
Lýdie je skvělá postava a těším se na více jejích pohledů!! Její a Grahamův příběh by si zasloužil samostatnou knihu..
Podle mě by Mona udělala lépe kdyby každý pár měl svojí knihu, stejně jako série Znovu.. Čtenáře by to bavilo mnohem více. Takhle je všechno "nastrkaný" do třech knih a zbytečně se toho tam řeší hodně.
Konec Zachraň se je opět na pěst, ale tentokrát mě to naštvalo a zklamalo, protože jsem čekala a doufala v úplně něco jiného. Úplně zbytečný zvrat, který akorát naštve.
A to nemluvím o překladu knihy! Slova "maminka" a "tatínek" nechci už slyšet ani vidět. Ale teď vážně.. Pane bože, proč? Vždyť se to do té knihy ani nehodí. Fakt mi z toho začalo pomalu hrabat a tentokrát to myslím smrtelně vážně. Tenhle překlad je až alarmující..
I přes všechny chyby knihu doporučuju, protože pohledy Ember a Lýdie si užijete..
(Prosím ať je třetí díl lepší!!) 3.5/5 *

pogmanka
03.12.2021 3 z 5

Tento díl už mě netáhl tak jako první. Místy mi přišel hodně natahovaný a ten závěr. To mi už přijde vážně jen zakončení jen, aby mohl být další díl. Chudák Ruby se pořád natahuje na skřipec, pořád něco, aby se zase James musel omlouvat a usmiřovat se. Nechala bych maximálně dva díly. Každopádně nedá se říct, že by se to četlo špatně, to rozhodně ne. Přelouskala jsem to za den, ale už mi to přijde moc. Kdyby se třeba pozornost věnovala Ember nebo někomu jinému. A oslovování maminka a tatínek mě vážně iritovalo. Nehodilo se to k věku postav.

anndrra
01.12.2021 2 z 5

Místy se to hrozně táhlo a konec byl na můj vkus až příliš účelový. Nesl jasný vzkaz pro čtenáře: Napsala jsem to schválně takhle, abyste si koupili třetí díl, protože je mi jasné, že by se polovina z vás k postavám jinak nevrátila.
Což nebyla úplně nejlepší strategie.
Ze vztahu Ruby a Jamese už se toho moc vytřískat nedá, aniž by to působilo jako klišoidní telenovela. Z koho by se ovšem dalo vytřískat dost - to jsou Lydie, Ember a dokonce i Lin. Jenže to autorce nestačilo, tak musela na skřipec znovu natáhnout i Ruby. Bohužel úplně zbytečně. Osobně mě to dost znechutilo a nevím, jestli budu v sérii pokračovat. Spíš ne.
O tom, že bych redaktorce dala po papuli za maminku a tatínka nebo za to, jak spisovně všichni mluví, ani mluvit nebudu. Dala bych 1,5, ale to nejde, tak zaoukrouhluju na dvě

ZapisnikTerky
29.11.2021 3 z 5

Pěkné čtení. Teda alespoň druhá půlka. Jinak se děj trochu táhl. Nenadchla mě, ale i tak se četla dobře. Víc v mojí recenzi.

nina3905
28.11.2021 4 z 5

Tradične dobrá kniha od Mony Kasten. Hoci niektoré pasáže knihy boli zbytočne natiahnuté a miestami ma štvala hlavná hrdinka Ruby.

Majkyna
27.11.2021

(SPOILER) Nevím, některé pasáže mi přišly utažené za vlasy. Ruby mi přišla sebestředná, zvláště v časti, kdy se ji James snaží vysvětlit, že po smrti matky se neovládal a ona odpoví, že je zničená, nevím no. A věčně iritující “maminka a tatínek”, není to snad dětská kniha. Knihu jsem vlastně prolistovala, další díl mě snad ani neláká, už jen kvůli tomu, že se bude opakovat stejný námět, a to James chce získat Ruby zpět.

alexisia
24.11.2021

(SPOILER) Dočítané, ak sa preskakovanie strán dá nazvať čítaním. Príbeh zbytočne rozťahaný na 300 strán, vytváranie stále nových zápletiek, ktoré mi miestami už pripadali padnuté na hlavu.

SPOJLER
V závere vyhodenie študentky bez vypočutia druhej strany, len tak, z ľubovôle riaditeľa.

Táto séria nebude patriť medzi moje obľúbené, a už pri prvej časti som si povedala, že je to taká infantilná kniha, a neodolala som, požičala som si aj dvojku, a dosiahla som jedine to, že sa moje presvedčenie o plytkosti a infantilnosti série potvrdili. Príbeh rozdrobený pre viacero hlavných postáv pôsobí zmätočným dojmom. Dej je pre mňa nepríjemne štafetový, každý má svoj vlastný kolík, s ktorým beží na koniec svojej kapitoly.

Ruby a James svojimi myšlienkovými pochodmi a správaním mi pripadajú ako štrnásťroční pubertiaci. Maminka a tatínek, slová, ktorých výskyt a ich počet by som mohla v knihe zrátať, ale nechce sa mi, každopádne viem, že ich bolo neskutočne veľa. Z knihy mám dojem ako keby ju písala iná osoba, od Mony Kasten som bola zvyknutá, že v spisovateľskom hrnci uvarí lepšie sústo na zasýtenie čitateľskej duše.

Túto knihu považujem za nevyšperkované predjedlo, ktoré autorka takýmto spôsobom vytvorila buď z nedostatku surovín alebo z dôvodu, že ak aj základ bol tvorený dostatočnou rozmanitosťou, chýbala hĺbka a prepracovanosť, a samozrejme nápaditosť.

Každopádne, ak si chcete nechať uvoľniť myseľ knihou, ktorá vám v hlave spôsobí iba mierny vánok, vrhnite sa na to.

Elize
24.11.2021 4 z 5

Opět pěkné, čtivé, je zde všechno na co jsme od Mony Kasten zvyklí, ale v tomto díle se přidávají kapitoly z pohledu dalších postav, jako je Lydie a Ember, je to věc názoru, ale za mě to tam být nemuselo. Ne, že by i tyto kapitoly nebyly čtivé, ale ani jedna z postav mě nezaujala. Ember byla zajímavá, ale její kapitoly jsou v knížce asi pouze tři, což je podle mě zbytečné, od Lýdie toho bylo více, ale zase neměla za celou knihu absolutně žádný progres... celou knihu jsme čekali, zda odhalí své tajemství svému milému profesorovi, ale nakonec jsme se ani to nedozvěděli. Zkrátka, když už ji tam autorka nutně musela dát, tak jsem čekala nějaký zvrat v její dějové linii a to se nestalo. V romantických knihách jsem zkrátka zastánce, když se autor soustředí na ústřední dvojici a neodbíhá, je to pak těžké na napsání a nemusí se to vždy povést (uvidíme v dalších dílech). Vztah mezi Ruby a Jamesem se zdálo, že se konečně začíná posouvat, ale jejich usmiřování na začátku mi připadalo trochu křečovité. Nejprve se James nechtěl vnucovat, pak hned otočil, že bude o Ruby bojovat a pak si během jednoho hovoru na jednu stránku odpustili. Nechci jen kritizovat, knížka je moc pěkná, hezká obálka, čtivá, poutavá, ale zároveň citlivá. Trochu mě zde (stejně jako u prvního dílu) vadil překlad a neustálé "maminka" a "tatínek"... k sedmnáctiletým středoškolákům se ne v každém kontextu hodí... (když se James vzteká, nenávidí své rodiče a otce udeří do obličeje, tak by asi neříkal "tatínek")... taky je zarážející, jak všechny postavy (a to zdůrazňuju všechny!) prožívají na svůj věk hrozně hluboké pocity. Co se týče konce, zůstává nám opět otevřený, v tomto případě, bych řekla, že je ještě více otevřený, než v prvním díle, takže čekání na třetí díl bude peklo... za mě konec ale nereálný, určitě by to probíhalo jinak, ale to už odpouštím, protože to tak autorka potřebuje pro svůj příběh. Těším se na další díl.

Lovana
23.11.2021 4 z 5

Na Zachraň se jsem se těšila od té doby, kdy jsem dočetla Zachraň mě, protože ten konec byl šílený...
Knížka byla stejně jako ostatní od Mony velmi čtivá, ale tak nějak se v tomto dílu nic moc nedělo... Velmi ráda jsem se ale vrátila do tohoto prostředí a byla zvědavá, jak se vyvinout některé situace, které jsme naťukli v prvním díle... Většina těchto věcí nám ale zůstala otevřená a budeme si muset počkat na třetí díl, abychom věděli, jak to dopadne...
Tady asi půjdu trochu proti proudu, ale mě se tam líbily kapitoly z pohledu Ember a Lýdie a jsem velmi zvědavá, jak to s nimi bude v závěrečném díle série... Jamese už jsem v tomto díle měla radši než v prvním díle.
Konec byl opět velmi zajímavý a jen doufám, že třetí díl se neponese ve stejném duchu jako první polovina tohoto... Ale to snad ne, protože by autorka nestihla rozmotat vše, co na nás ještě čeká...
Každopádně se knize nedá upřít čtivost a přečtenou jsem ji měla za dva dny.

Hodnocení: 3,5*/5*

Verys58
23.11.2021 5 z 5

Druhý díl stejně fajn jako ten první.

Nový James se mi po rodinné tragédii zamlouval ještě víc. Líbil se mi vývoj vztahu Jamese a Ruby, kapitoly z pohledu Lydie taky neuškodily.

Ale ten konec? Nutně potřebuji třetí díl!

NikolaSkop
20.11.2021 4 z 5

Cela kniha mi prijde zbytecne natazen. Ale pribeh hezky… :) Jsem zvedava co bude dal.

Ann98
20.11.2021 4 z 5

Všichni jsou z autorky nadšení. Nemůžu zatím říci, zda je opravdu tak skvělá, protože toto je jediná série, kterou jsou prozatím četla. Musím nicméně připustit, že její knihy jsou dobře napsané, jsou čtivé a originální.
Chvíli mi trvalo se zorientovat kdo je kdo a co se vlastně v minulém dílu stalo. Ale pochvíli jsem se do děje dostala a stránky mi ubíhaly pod rukama. Celá kniha se nese v podobném duchu jako díl první. Hlavní hrdinové se dávají znovu dohromady, aby nakonec přišla další zrada.
Zásadní problém mám s "hlavními postavami". Autorka až moc řešila problémy hned několika vedlejších postav, čímž se z nich také staly postavy hlavní. Přijde mi to absolutně zbytečné, jakoby tím pouze chtěla natáhnout děj. Bez toho by mohla být kniha o pár stránek kratší. Je to čistě můj problém, jinak se kniha čte opravdu hezky.
PS. Upřímně se bojím, že závěrečný díl bude jako přes kopírák.

Klaudinka27
18.11.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila ,snad víc než první díl ,bylo tam více postav ,o kterých bylo více rozepsáno.Tesim se na další .....

teer.h
14.11.2021 4 z 5

Navrátit se zpátky, bylo krásné. Nevím proč, ale první díl jsem si celkem dobře pamatovala a neměla jsem pak problém se v druhem dílu orientovat (většinou spoustu věcí zapomenu a musím si to připomenout ). Kniha je opět velice čtivě napsaná a já hltala každou stránku knihy.

Nicméně jako minus pro mě byly kapitoly z pohledu Lýdie, i když ty bych ještě zvládla, ale kapitoly o Ember mě absolutně nezajímaly. Dle mého názoru tam neměly co dělat. Já chtěla příběh Ruby a Jamese. I když si myslím, že autorka možná trochu “připravuje půdu” pro knihy právě o těchto dvou hrdinkách, tak si to mohla nechat na nové knihy.

Začátek příběhu je vcelku podrobně popsaný o tom, jak se oba trápí a čteme téměř den po dni, jak se mají. No a pak za mě přijde hrozný spád a skoky o mnoho dní. Do toho Lýdie a Ember, místo kterých mohlo byt více Jamese a Ruby.

No ale abych nebyla jen negativní! Já si to užila, o tom žádná. Moc se mi líbil “nový James” a Ruby. Libilo se mi, jak se vyvíjel jejich vztah. Já prostřední Maxton Hall mám ráda a oblíbila jsem si ho, i když je tam spousta arogantů.

A ten konec? Já si celou dobu říkala, co asi přijde, ale tohle jsem nečekala. Zase překvapení! Ale, čekala jsem možná něco víc Potřebuji další díl!

Jo a ještě bych zapomněla! Fakt to bylo zase samé maminka a tatínek? Opravdu by mluvil kluk, který nemá rád svého otce jako o tatínkovi? O slově cool ani nemluvím, z toho mi vstávaly vlasy na hlavě.

iveta0549
07.11.2021 4 z 5

Četlo se to dobře. Přečetla jsem to za jeden den. Ale první díl byl pro mě tedy lepší.

knihomolkaMist
06.11.2021 4 z 5

Dokázala by Mona napsat něco špatného?
Druhý díl série a já už prostě potřebuju mít ten třetí!
Mona umí psát, o tom se asi bavit ani nemusíme, ale přijde mi, že děj v tomto díle trochu pokulhával. Bylo to takové nijaké, až na ten mind blowing konec (pardon, nevím, jak to vyjádřit česky :D).
Moc se mi líbily kapitoly z pohledu Ember a Lýdie a byla bych moc ráda, kdyby měl jejich příběh vlastní knížku, protože tu bych si neváhala přečíst.
Mohu jedině doporučit, ale upozorňuju, že konec, který tu na vás čeká, vám rozhodně nedá spát!

Pitbullka
06.11.2021 2 z 5

První díl sice nebyl kdo ví co, ale bylo to fajn čtení. Ale druhý díl Zachraň se? Pardon, ale aby knížka měla 300 stran a z toho se něco reálné dělo asi na 50 stranách, to je žalostně málo. Neustálé opakování slov maminka a tatínek mě dohánělo k šílenství. Tento díl mě tak otrávil, že nevím, jestli budu v sérii vůbec pokračovat.

Pedruska01
05.11.2021 4 z 5

Na pokračování Mony, tedy její druhé série Zachraň mě jsem se nehorázně těšila. Přeci jenom - Mona. Stále jedeme na vlně velké čtivosti, dobrého stylu, střídání pohledů, které se nám tentokrát rozmnožilo o sestry každého z hrdinů, a celkově je to milé a příjemné čtení. V překladu bohužel zůstalo to, co mě v prvním díle iritovalo, a to "maminka" a "tatínek", opět se to nehodilo, bylo to vyloženě jako pěst na oko. Nevím, zda to nikdo, kdo na tom pracoval, nevidí nebo to překladatelce přijde v pořádku a tahle v tomhle světě sama funguje, ale k tomu příběhu, situacím i obecně dnešní době to vůbec nepasovalo. Je to škoda, prostě.
Hlavní hrdinku Ruby jsem měla stále moc ráda a fandila ji s tím, na čem pracovala, ať už ve škole anebo v životě. Mrzelo mě, co se jí stalo na začátku a ještě víc mě šokovalo, co se stalo na konci - co to sakra?! Kde je do pekla pokračování?! Neuvěřitelné! Potřebuju vědět víc. Cítila jsem pocit bezpráví a nespravedlnosti.
Její sestra Ember, která tentokrát dostala svůj vlastní prostor byla super, neměla jsem proti ní nic a musím říct, že mě dokázala dost překvapit, především, co se týče Wrena.
Kamarádka Lin se mi celkem líbila a konečně jsem se o ní dozvěděla něco "víc", právě co se týče vztahu a taky, nestačila jsem zírat. Každopádně mi jí bylo líto, přesto bych chtěla pokračování jejího příběhu, respektive dobrý konec. Ach, ten Cíla. To oslovení mě mimochodem bavilo.
Druhý hlavní hrdina James, který si mě získal už v prvním díle, si mě držel stále. Tentokrát jsem ho viděla jen v tom jednom světle, v tom, které bylo hrozně milé, upřímné a romantické. James parchant neexistoval. Nechyběl mi, ačkoliv, kdyby byl, asi by bylo větší vzrůšo, to je pravda. :) Mrzelo mě, co se mu stalo, je to obecně velká rána a jeho to dost zasáhlo. Neměl to jednoduché, natož s jeho "otcem", který je kapitola sama pro sebe. Co ten chlap sakra vyvádí?! Přesto, viděla jsem naději.
Tentokrát jsme byli kapku ochuzeni o tu partičku spratkoidních prominentů, která dělá binec, kde se dá. Naopak jsme ji viděli z jiného, jemnějšího, vztahového úhlu, což nebylo vůbec špatné, ale nepohrdla bych tím opakem, který se objevoval v úvodu příběhu, co si budem.
Jeho sestra Lýdie, která také tentokrát měla svůj prostor mi přirostla k srdci, začalo to takovou mrchou a podívejme se, na holku. Překvapila mě. Byla skvělá a držím jí palce. I s tím citovým trápením a dvojitým dárečkem.
Náš páreček kolem sebe dlouho chodil, ale nakonec se to dalo do pořádku, přesto, co čert nechtěl, na konci to zas vypadá, že ta růžová fasáda byla nečekaně přebarvená na černou. Jsem upřímně zvědavá na rozuzlení. Celkově děj byl převážně o Ruby a Jamesovi, jak se milují, ale ublížili si. Dalo se to čekat a je to v pořádku, přesto to mohli trošek zkrátit. Místo toho se mohl rozvinout další vývoj toho, co by mě zajímalo více do hloubky, např. vztahy vedlejších postav, tajemství nebo je prostě jen víc poznat. Kniha byla protknutá i dalšími prvky, které to měly okrášlit, ale přišlo mi, že se opakují - škola, výbor a příprava, ples a někdy i zmíňka o smrti byla zbytečná, i když to byla velká věc.
Když vezmu všechno dohromady, tak i s nelibostí musím přiznat, že to bylo o trošek horší než první díl. Setkala jsem se s názory, že se jedná o klasický vycpávkový díl... No, něco na tom asi bude, bohužel mě to nedokázalo chytnout tak za srdce jako první kniha. Nechci to Moně však vytýkat jako největší průšvih na světě, protože tomu tak není, pořád převažuje to dobré, a ve velké míře. Je to čtivé, milé, romantické, překvapivé, neskutečné v obou významech toho slova. A i tak se mi to líbilo a bavilo, dobré pokračování.
Hrozně mě zajímá poslední závěrečný díl, co všechno přijde, jak se věci vysvětlí a co vyleze ještě na povrh. Těším se a zároveň se obávám. Věřím, že to bude bomba, nemohu se dočkat, až třetí kniha bude na světě. Mona to jistě zvládne. Tohle - Zachraň se - určitě doporučím, už v rámci série a hodnotím 4*, musela jsem prostě aspoň jednu hvězdu strhnout. Jinak jsem si to užila a až na drobnosti nebyl problém. :)