Zachraň se

Zachraň se https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475890/bmid_zachran-se-PN3-475890.png 4 647 113

Zachraň mě série

Maxton Hall série

2. díl

Zachraň se nás opět vtáhne do magického studentského prostředí prestižní školy Maxton Hall. Hlavní téma této knihy je věčné a staré jako lidstvo samo: zrada a odpuštění. Opět se setkáme s hlavními hrdiny Ruby a Jamesem. I ostatní oblíbené vedlejší postavy se vrací na scénu, aby dokreslovaly další nezapomenutelný příběh z pera královny romantických příběhů Mony Kasten. Vítejte do světa prestižní školy Maxton Hall, místa dramatických prvních lásek, romantických studentských let a napínavých okolností, které obklopují Ruby a Jamese. Co se stane, když Ruby musí těžce odpouštět zradu a Jamesovi se převrátí svět vzhůru nohama mnoha nečekanými událostmi? Blíží se studium na Oxfordu... Na pozadí příběhu hlavních hrdinů se odvíjejí osudy jejich sourozenců - těhotné Jamesovy sestry Lýdie a vtipné a sebevědomé Rubyiny sestry Ember. Všichni zažívají své první lásky, každá je jiná, ale vlastně jsou všechny stejně opravdové. Znovu se setkáme s organizačním výborem a užijeme si s ním velkolepé plesy.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Red

Save You , 2018

niki2698
02.02.2022 5 z 5

Super pokračování, pohledy jiných mě bavili ale ten konec mě naštval, protože další díl ještě ani nevyšel a teď se bude muset čekat do března až :D

pavlusci
02.02.2022 4 z 5

Jsem ráda že tenhle díl navazuje hned tam kde skončila jednička. James udělal velký posun. Taky mě bavily pohledy jiných postav (Ember, Lydie). Zachraň se rozhodne není tak skvělý díl jako Zachraň mě, ale i tak se mi líbil a knížku jsem přečetla za 3 dny. Nemůžu se dočkat posledního dílu a jsem zvědavá co nám přinese.

Anna195
02.02.2022 3 z 5

Na toto pokračovanie som bola zvedavá aj napriek tomu, že ma prvý diel úplne neuchvátil. Autorka pokračuje presne tam, kde skončila v prvej časti, a to musím vyzdvihnúť, pretože tu som sa bála, že nás autorka presunie o niekoľko mesiacov neskôr. Ale našťastie to tak nebolo.

Dej knihy sa opäť točí okolo hlavných postáv Ruby a Jamesa, no v tejto časti nám autorka dopriala aj kapitoly z pohľadu ich sestier: Lýdie a Ember, za čo som rada, pretože to ma na príbehu bavilo najviac. A najmä časti z pohľadu Lýdie som vždy rada čítala, keďže jej životná situácia ma veľmi zaujala a vôbec by mi nevadilo, keby bol viac kapitol v knihe, práve z jej pohľadu. No som aj zvedavá, ako bude pokračovať situácia s Ember.

Ruby a James riešia stále dokola ten istý problém, ako keby boli v nejakom začarovanom kruhu, a to ma už po určitom čase nudilo, keďže sa tam nič nové nedialo. Ale v tejto časti si ma James omnoho viac získal, najmä kvôli tomu, že už vedel, čo chce a pôsobil na mňa omnoho viac vyspelejšie. Tu by si z Jamesa mohli jeho kamaráti vziať príklad, pretože niekedy mi prišlo, že niektorí vôbec nedbajú na Jamesove šťastie.

No musím skonštatovať, že tento diel bol predsa o niečo slabší, teda hlavne na mňa tak pôsobil. Bolo to spôsobené najmä tým, čo som už spomínala, že sme sa v deji točili stále okolo toho istého a nič veľké sa v tejto časti nedeje, samozrejme až na koniec, pretože ten autorka zakončila v tom najlepšom a navnadila ma na ďalšiu časť.

TerryDee
30.01.2022 4 z 5

Tohle jsem nutně potřebovala. Neboť tam, kde skončila jednička, tak dvojka pokračuje. Můžeme zde vidět Jamesovu snahu napravit to, co provedl Ruby. Líbí se mi, že ho právě díky tomu můžeme vidět v jiném a dost lepším světle. Jeho proměna byla super (a jsem za ni ráda). Ruby i přes to všechno je silná osobnost a člověk ji chtě nechtě fandí. Proto mě mrzelo, čím si musela projít nejen na začátku, ale především na konci. Je pravda, že jsem tušila, že se tohle stane. Takže jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a jak se to nakonec všechno vyvrbí.
Kromě příběhu Ruby a Jamese se nám více přiblížily životní půdy ostatních, a to Lydie (která se musí potýkat s láskou a dvojitým problém), Ember (která poznává Wrena a jiskří to mezi nimi) a Lin (která to též nemá jednoduché v oblasti lásky).
Když to vezmu kolem a kolem, tak se mi první díl líbil o trochu víc. Nicméně to nic nemění na faktu, že je to super série. Teď si jen počkat na závěrečný díl.

nicole1990
29.01.2022 5 z 5

Opět skvělé. Jen ten konec to ne teď zase čekat než vyjde další díl . Už aby to bylo fakt super série.

Áža707
29.01.2022 4 z 5

Byla to jízda již od prvních řádek a musím říct již po několikáté, že Mona doopravdy umí psát. Protože se to četlo vážně skvěle a já jsem za 3 hodiny seděla na posteli zoufalá, že jsem knihu dočetla.

Oceňuji, že do této části byli přidány pohledy Lýdie i Ember, bylo skvělé nahlédnout do hlavy někomu kdo zná dobře hlavní postavy. Byla jsem ráda, že se Ruby už nedrží striktně svůj život oddělený ve dvou rovinách. A ten konec? Mono, co mi to sakra děláš!? Na posledních 10 stranách se obrátí děj vzhůru nohama a jediný, co člověk může dělat - je vytvářet teorie. (A že jich mám už několik, vážně )

Co mě zasáhlo snad ještě víc než konec samotné knihy, tak byla reakce maminky od Ruby, jelikož tohle bych od ní doopravdy nečekala. Jasný, chápu že byla v šoku, ale celou dobu se mi strašně líbí vztah, jaký mezi sebou tyto dvě postavy měly a nakonec své vlastní dceři nevěří. Doufám, že se to vyjasní v dalším díle.

Opravdu jsem zvědavá, jak to dal bude s Lýdii a jestli své tajemství prozradí otci a na jeho reakci. Těším se, jak se bude vyvíjet Embeřin "vztah" a zda Ruby bude i nadále tak ochranářská jako do teď. A hlavně jak to celé dopadne. Nemůžu víc napsat, abych tady vážně strašně moc nespoilerovala.

Pokud se vám líbily jiné knihy od Mony Kasten a nebo jste četli první díl série, tak vám knihu vážně doporučuji. Já si to ohromně užila! Celkově pro všechny milovníky romantiky je toto dobrá volba.

⭐ 4.5/5

petusska01
28.01.2022 3 z 5

Tak ako aj prvý diel, je to ako na hojdačke. Je to taká až turecká telenovela, kde zdá sa nemôžete už vôbec nikomu a ničomu veriť. Lýdia je nakoniec ten najsympatickejší človek v celom príbehu. Ember mi prišla relatívne samostatná a schopná, rozumná ale teda vidím že aj tam sa to začína komplikovať a ja som zvedavá či z toho ešte ako samostatná, schopná a rozumná aj vyjde. Uvidíme. James a Ruby. Toto je strašný zmätok. Ruby bola istú chvíľu veľmi ufňukaná a ten začiatok ma teda veľmi nebavil. Potom sa to tam trochu rozbehlo aj medzi Jamesom a Ruby... Ten koniec akoby patril k inému príbehu - najprv otec Jamesa ukázal aj druhú tvár... A potom aj mama Ruby... To som veru nečakala. Napriek tomu, že hlavne postavy nepatria k mojim obľúbeným, som naozaj zvedavá co sa ešte zomelie.

Verii_chan
23.01.2022 3 z 5

Tenhle díl byl spíše takový doplňkový. Na jednu stranu je super, že nám více přiblíží jednotlivé postavy, ale na druhou stranu byla první polovina knihy opravdu o ničem. Točila se vlastně jen okolo Ruby, která nemůže odpustit Jamesovi. Druhá polovina už byla mnohem lepší, bavila mě a určitě se moc těším na pokračování!

Terka18
21.01.2022 2 z 5

Upřímně ani nevím jak knihu ohodnotit, abych vystihla správně své myšlenky a pocity po dočtení. Jsem zklamaná,čekala jsem daleko víc,než mi kniha dala. Hlavní hrdinové mi nepřirostly k srdci pořádně ani v prvním díle a tady mé vztahy, k nim jen ochladly. Vážně mě napadla podobnost s jinou knihou a nemohla jsem se toho zbavit až do konce.

Ocásek
21.01.2022 4 z 5

Druhý díl série Maxton Hall je bohužel typický vycpávkový díl, který navazuje přesně tam, kde ten první otevřeně skončil.
Musím vyzdvihnout styl psaní autorky, protože ačkoliv je knížka bez nějaké větší zápletky a skoro nic důležitého se v ní nestane, tak se mi četla úplně sama.
Nemáme tady jen kapitoly z pohledu Ruby a Jamese, ale i vedlejších postav (Lýdie a Ember), což se mi moc líbilo. Upřímně mě Lýdiina dějová linka bavila mnohem víc, než neustálé drama mezi hlavními hrdiny, které bylo pořád dokola.
Co mě na téhle knížce zklamalo? Jednoznačně překlad - na maminky a tatínky už jsem alergická, ale byla jsem víceméně ochotná je tolerovat, protože mě příběh opravdu zajímal a bavil.
Hodně mě zklamal i konec, já vlastně úplně nevím, jak ho popsat, abych vám nic nevyspoilerovala, ale zkrátka mi to přišlo nelogické a nereálné, vzhledem k tomu, jaký má Ruby s mámou vztah.
Každopádně už se těším na březen a na závěrečný díl téhle trilogie, který bude, doufám, ze všech dílů nejlepší!

3,5/5 ⭐️

mfajmanova
14.01.2022 2 z 5

Ještě nemám dotčeno, ale statečně se prokousávám. Jak mě první díl bavil, tak tady se neustále nechávám rušit tím otravným "maminka" a "tatínek", co na mě vyskakují snad na každé stránce. V prvním dílu jsem si toho nějak extra nevšímala, ale tady mě to hrozně otravuje.
Edit po dočtení: Tak jsem to nakonec přelouskala, ale spokojená nejsem a další knížku autorky si asi už nepůjčím.

Špekyn
07.01.2022 3 z 5

Milá oddechová romantická kniha, i když značně slabší než první díl. Děj je pozvolný, nepříliš záživný a předvídatelný. Některé scény jsou až příliš kýčovité a chování hrdinů naivní (ale vzhledem k jejich věku lze ještě přimhouřit oko). Zvrat na konci je nečekaný, i když je Vám jasné, kdo za ním stojí.
Vedlejší příběh Ember se mi líbí a vnáší "svěží vítr", veselost a energii do příběhu. Doufám, že dostane více prostoru! Totéž se týká Lýdie.

Litocha
07.01.2022 3 z 5

Po prvním díle, který se mi docela líbil, je tohle sešup dolů, je to typický vycpávkový díl. Kapitoly z pohledu Ruby mě nudily, většinu knihy se nic nedělo, jen pořád omílala, jak je zrazená a ublížená, ale jak Jamese miluje. James mi lezl na nervy jen o něco méně, moc jsem ho nechápala. Na jeho partu mám pifku už od posledně. Zbohatlické prostředí mi připadá nevěrohodné. Nejsympatičtější byla s přehledem Lýdie, Lin a po nich Ember.
Knížka je naplněná obvyklými frázemi, ke konci přibývá patosu, přece jen se mi té nehynoucí, hluboké a věčné lásce osmnáctiletých nechce věřit. Tatínků a maminek sice oproti prvnímu dílu možná trochu ubylo, i tak je jich ale ažaž a většinou působí jako pěst na oko.
Na další díl se vlastně ani netěším. Rozložit příběh jedné dvojice do několika dílů není podle mého šťastný krok, celá série je roztahaná.
P.S. Jo, reakce matky na konci je pro mě naprosto nepochopitelná, nejen proto, jaké mají v rodině jinak vztahy.

houdkic
06.01.2022 2 z 5

Ruby i James jsou oba priserne nedospeli, vecne rozhadani a nedokazi si nic vysvetlit jako normalni dospeli lide.

Oslovovani maminka a tatinek jsem mela po peti strankach tak po krk, ze jsem mela chut prekladatele povesit.

Slabych 2,5 hvezdy.

Malíček
03.01.2022 2 z 5

Z tohohle dílu určitě nejsem tak nadšená jako z prvního dílu. Bohužel musím říct, že mi přijde, že James a Ruby se často chovají jako děti, nemají pořádně názor a celkově nesouzním s jejich rozhodnutími. V překladu mi taky hrozně vadí oslovení "maminko/tatínku", když se to pořád opakuje i v situacích, kde by se mnohem lépe hodilo slovo nezdrobnělého tvaru.
Zachraň se tedy bohužel nemohu doporučit, myslím, že to byla vcelku ztráta času a další díl budu číst upřímně jen proto, abych věděla, jakým směrem se příběh ubere.
Jinak souhlasím s tím, že Lýdie nebo i Ember by si zasloužily samostatný díl.

mstychov
02.01.2022 3 z 5

Nejednalo se o díl, od kterého bych se nemohla odtrhnout. Jednička mě určitě zaujala víc . Na začátku knihy mě zaujal děj psaný z více pohledů. Konkrétně Ruby, James, Ember a Lýdie. Jak už jsem četla u více recenzí, tak si myslím, že by si Ember a Lýdie zasloužily vlastní díl. Jinak knížka měla spád na začátku, uprostřed a na konci. Konec je opravdu nečekaný a je se na co těšit. Třetí díl si určitě pořídím a s chutí přečtu. :)

Michelleee
01.01.2022 5 z 5

Tak první díl se mi líbil o trošku víc, ale stejně dávám plný počet hvězd. Co mi teda začalo vadit víc a víc je to oslovování maminka, tatínek. Hezká knížka a opět otevřený konec, takže chcete číst další díl. Jsem ráda, že jsem knížku dostala k Vánocům.

Lucyk01
28.12.2021 5 z 5

Druhý díl série Maxton Hall od úspěšné německé autorky, mé oblíbené autorky.
Jelikož první díl skončil dost otevřeně, nemohla jsem se dočkat dalšího dílu a už je TU a mooc jsem si ho užila. Líbilo se mi její styl psaní, ale to už je u Mony klasika. Autorka tam přidala i pohled sestry Ruby a pohled sestry Jamese, což se mi také líbilo. Protože to okořenilo příběh a i pohled na situace z jiných očí. Což bylo zajímavé a ten konec? Ten jsem vůbec nečekala. Možná jsem jedna z mála, co ho nečekala, ale je to pravda. Překvapilo mě to a nutné potřebuji další díl.
Každopádně čtení jsem si moc užila, opravdu DOPORUČUJI!! Přečtené jedním dechem a jsem fakt zvědavá, co se v dalším díle stane a jak jejich průběh skončí. Nicméně nemám co bych vytkla.

zimolka
28.12.2021 5 z 5

Nadherně napsaný příběh,tak jako první díl.

Ketfl
16.12.2021 3 z 5

Monu Kasten mám opravdu ráda, ale tahle série se zdaleka nemůže rovnat předchozí sérii Začít znovu. Přiznám se, že jsem mega šťastná, že jsem tenhle díl vůbec nějak dočetla. Začátek za mě absolutně o ničem, nuda, to rádoby šílené drama, které pokračovalo od konce minulého dílu, mě vyloženě otravovalo. Jako jo, James se zachoval fakt hnusně, ale evidentně jsem asi jediná, komu by spíš víc vadilo, že můj kluk je feťák. No, nic. Pak se to zase trochu rozjelo a některé kapitoly byly fakt skvělé, dobře se to četlo. Ale hrozně to kazí ten překlad, já si nemůžu pomoct. Je to hrozně spisovné, vesele pokračujeme s maminkou a tatínkem i v situacích, kde se to naprosto nehodí. Vůbec to nepůsobí lidsky, naopak mluví jak nějací roboti a né jako studenti střední školy. Navíc já jsem extrémně alergická na různě zvláštně přeložená nebo počeštěná zahraniční jména, takže si dovedete představit, že když jsem viděla "Cílu", tak mě málem trefilo. Jako to fakt bolí, že málem krvácí oči. Závěr sice vygradoval, ale za mě opět velice nelogické, jak jednání rektora, tak i té matky. No, nic. Další díl si přečtu, protože mě zajímá, jak to celé dopadne, ale možná kdyby Mona první díl věnovala Ruby a Jamesovi, a další díly ostatním postavám - Lydii či Ember, které se tu stejně už vyskytovaly, tak by udělala líp. No, co se dá dělat. Jen je to pro mě docela zklamání, což mě mrzí.