Zachraň se

Zachraň se https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475890/bmid_zachran-se-PN3-475890.png 4 646 113

Zachraň mě série

Maxton Hall série

2. díl

Zachraň se nás opět vtáhne do magického studentského prostředí prestižní školy Maxton Hall. Hlavní téma této knihy je věčné a staré jako lidstvo samo: zrada a odpuštění. Opět se setkáme s hlavními hrdiny Ruby a Jamesem. I ostatní oblíbené vedlejší postavy se vrací na scénu, aby dokreslovaly další nezapomenutelný příběh z pera královny romantických příběhů Mony Kasten. Vítejte do světa prestižní školy Maxton Hall, místa dramatických prvních lásek, romantických studentských let a napínavých okolností, které obklopují Ruby a Jamese. Co se stane, když Ruby musí těžce odpouštět zradu a Jamesovi se převrátí svět vzhůru nohama mnoha nečekanými událostmi? Blíží se studium na Oxfordu... Na pozadí příběhu hlavních hrdinů se odvíjejí osudy jejich sourozenců - těhotné Jamesovy sestry Lýdie a vtipné a sebevědomé Rubyiny sestry Ember. Všichni zažívají své první lásky, každá je jiná, ale vlastně jsou všechny stejně opravdové. Znovu se setkáme s organizačním výborem a užijeme si s ním velkolepé plesy.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Red

Save You , 2018

Paja.92
01.01.2023 3 z 5

První díl jsem četla před rokem a pamatuji si, že ačkoliv to bylo napsáno jednoduše, chytlo mě to a knihu jsem přečetla během dvou večerů.
Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že tento díl je takový vycpávkový. Stačilo by k prvnímu dílu přidat 30 stránek a příběh Jamese a Ruby by mohl být ukončen. Tím pádem na mě děj působil vlekle, a kdyby nebylo občasných pasáží Ember a Lýdie, nejspíš bych knihu hodnotila o dost hůř.

Ačkoliv jsem si myslela, že další díl bude pouze o Ember a Lýdii, posledních pár stránek mě vyvedlo z omylu a v posledním díle bude pokračovat příběh Ruby a Jamese. Bohužel. Tímto mě autorka docela zklamala. Krásný příběh Ruby a Jamase je natahován, ačkoliv by mu v klidu stačila první kniha a další by se mohly soustředit na zbylé členy party… podobně jak tomu je u romantických sérií.

Kniha každopádně byla psaná čtivě a stránky mi ubíhaly pod rukama — počítejte s tím, že knížka je psána pro náctileté a tomu odpovídá i styl psaní.
Zároveň to je ale dílo, které mě nijak nenadchlo a myslím si, že v tomto žánru je to spíš takový průměr.

Jediná věc, co mě iritovala bylo oslovení maminko/tatínku.

TerezkaMoz
21.12.2022

(SPOILER) U druhé knihy nikdy nevím, jestli se mám těšit nebo moc neočekávat. Zatím ale jsem měla to štěstí, že druhé díly zklamáním nebyly!
Velmi se mi líbilo, že autorka začíná rozkrývat životy i ostatních postav, dějová linka Lýdie byla skvělá. Pohledy postav na život a to, jak se věci ubírají, naprostá bomba! Napětí, slzy, láska a jiskření.
Jen mi trošku chybělo vášně a sexu u Jamese a Ruby.

shecoola
10.12.2022

Čtivé pokračovanie lásky a útrap medzi Ruby a Jamesom, ale tentokrát sa presúvame aj k Lýdii a Ember. Pre mňa osobne jedna obrovská výtka smeruje k prekladu tatínek/maminka/mladík. Je viac než jasné, že toto oslovenie rodičov končí pred pubertou, a u maturantov na strednej škole sa používa na rodičov/chlapcov každé iné synonymum, len nie toto. V duchu som si tieto vety upravovala podľa svojho gusta, aby ma tak neiritovali. Inak koniec znova taký, že chcete ihneď ďalší diel :)

emilieselden
30.11.2022 3 z 5

Prostě romantika, co k tomu víc říct. Iritovalo mě tu oslovení tatínek/maminka. Všichni teenegaři asi těžko takhle mluví o svých rodičích. Kdyby to tak bylo třeba jen v rodině Ruby, tak bych to chápala, ale takhle...

Karoll_ina
28.11.2022 4 z 5

čte se už samo, oblíbené postavy rozšířily další postavy ale četlo se jedním dechem

Fortuna7
12.11.2022 5 z 5

Skvělé pokračování už tak úžasné série. Postavy jsem si oblíbila snad ještě víc a hodně mě bavila linka Lýdie. Někdy jsem byla malinko zmatená, když byl příběh z pohledu někoho jiného, ale to je spíš můj problém :-). Hned jdu rozečíst poslední díl.

Eliška750
08.11.2022 4 z 5

Pár věcí mne v tomto díle vytáčelo, ale stejně to byl poměrně vydařený díl. Bohužel nepřekoná ten první. Velmi se mi líbilo, že se v tomto díle dával větší prostor i vedlejším postavám. Nemohu se dočkat posledního dílu.

netopýrek1985
03.11.2022 4 z 5

Tak nakonec to všechno dopadlo dobře a Mortimer si zasloužil to co měl. Určitě se vrátím znovu k této sérii. Četla se sama a rychle.

smejkalova.m
30.10.2022 5 z 5

Druhy díl mě bavil o dost víc, konec trochu podraz, asi vím kdo to Ruby a Jamesovi udělal.. Necháme se překvapit. Ember a Lydie měly víc prostoru, doufám, že tomu tak bude i ve trojce. ;)

0197
13.10.2022 4 z 5

Na konci prvního dílu byla shozena docela bomba. Vlastně dvě. Cítíte jak James trpí a nejen on. Bylo to hodně smutné. To jak se s tím vypořádával určitě nebylo zdravé a říkala jsem si, už toho nech. Naštval mě, jak Ruby ublížil. S ubíhajícími stránkami jsem si ale říkala, že je na něj Ruby docela zlá a mohla by mu už konečně odpustit. Zvlášť když se několikrát omluvil a snažil se. Na druhou stranu si myslím, že chování odpovídalo jejímu mladému věku. Ke všemu to udělal pár hodin po tom, co spolu prožili něco, na co se jen tak nezapomene. Zkrátka, když se zamyslím, jak bych mohla reagovat v případě první lásky já a v tomhle věku, asi je to v pořádku.

Potěšilo mě, že James už nebyl ten zlej kluk z prvního dílu, který ví, že mu každá špatnost projde. Dost dospěl a jeho vývoj jsem se zájmem sledovala. Ruby zase konečně přestala tak striktně oddělovat školu a rodinu.

Rodina Jamese a Ruby nemůže být rozdílnější. Jamesův otec byl prostě parchant a jen jsem zírala, jak se k vlastním dětem choval. Bylo pro něj důležitější jaký dojem udělají na ostatní, a že jeho dvojčata trpí, mu bylo fuk. Zakazovat jim brečet při takové příležitosti. Proboha. Za to u Ruby doma byla cítit ta sounáležitost a láska. Hodně se mi líbilo, když se na scéně všichni objevili a třeba vařili. To, jak hráli spolu stolní hry bylo roztomilý a vzpomněla jsem si na svoje časy doma. I když zase tak často jsme nehráli. Ale občas jo.

Přibyl tu pohled Lydie a Ember. Lýdie si teda ještě užije. Trochu mě zaráželo, že to tak dlouho dokázala skrývat, ale budiž. Nejvíce mě ale potěšily kapitoly, které vyprávěla Ember. Byla to sympatická mladá slečna s neotřelým blogem. Navíc se nám tu u ní začalo něco rýsovat.

Musím vypíchnout, že se to četlo samo. Bavilo mě sledovat vedlejší postavy a celou partičku jsem si dost oblíbila. Ovšem nějak se nemůžu zbavit pocitu, že tomu něco chybělo. Zkrátka na plný počet hvězdiček to není, ale i tak povedené a malinko lepší než první díl.

lenka8617
27.09.2022 3 z 5

Neustále se opakující maminka a tatínek mi fakt lezou na nervy už od prvního dílu. Který 18. letý mluví o svých rodičích takto? A hlavně v případě Jamesova táty, který se chová, tak jak se chová... Určitě by o něm mluvili jako o tatínkovi... ‍️
Jinak kniha víceméně o ničem. Už jsem dost preskakovala a četla jen zběžně...

Verunka926
24.09.2022 4 z 5

Ačkoli je tento druhý díl tak trochu vycpávkový, moc mi to nevadilo, protože jsem si ten příběh Ruby a Jamese opravdu oblíbila. Nic převratného se v celé knize nestalo, ovšem větší prostor zde dostaly vedlejší postavy a já jsem ráda, že jsem se o nich mohla dozvědět něco víc. Stejně jako první díl i tento končí obrovským zvratem a já se nemůžu dočkat posledního dílu.

Klaton
12.09.2022 4 z 5

Je to typicka Mona, příběh vcelku jednoduchy, ale čtivý a knížka je tim neodlozitelna a at člověk chce nebo ne musi se dozvědět jak dopadne vztah mezi Ruby a Jamesem. Přečteno za den a hned jsem vzala i třetí díl a těším se jak skončí cela serie

Kekik
07.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Pozor, spoilery.
Na rovinu- Ruby udělala z komára pořádně velkého velblouda. Chovala se přesně na svůj věk. A to je právě to, proč už jí nerozumím. Jsem o více než deset let starší, a vím, že bych se zachovala jinak. Ovšem před těmi deseti lety bych možná také udělala drama. Ale o mně se nepíše kniha (naštěstí) a tak nezbývalo než si přát si, aby už konečně Jamesovi odpustila. Zvláště, když se tak moc snažil Ruby dokázat, jak lituje své chyby.
Skutečně se jedná o vycpávkový díl, ve kterém se téměř nic nestalo. Ruby dlouho jen vzdychá nad svým bolavým srdíčkem. James se snaží, seč může. Amber dostane trochu prostoru. Bohužel Lýdie je zamrzlá na místě. Trochu posun sice nastal, ale čemu se mi nechce věřit, je to, že by dokázala skrývat těhotenství tolik měsíců. Zvláště, když... Ale to už by byl hodně velký spoiler.
Po přečtení prvního dílu jsem litovala, že jsem neměla u sebe v práci druhý díl. Teď sice třetí díl mám k dispozici, ale nevím, jestli si nemám dát alespoň jednu knihu oddech. Sice je konec opět dramatický, ale tak stejně to nakonec bude happy end, tak nač spěchat?

Rosse
30.08.2022 3 z 5

James a Ruby mi v tomto díle nepřišli nijak zajímavý. Z mého pohledu se jednalo o téměř zbytečný vycpávkový díl. Víceméně jsem si užila až posledních pár stránek.
Díky těm posledním stránkám se i těším na poslední díl.

Abych nebyla jen negativní – autorka opravdu umí psát.
Navíc, díky tomuto dílu jsem si zamilovala Ember. Je to neskutečně sympatická slečna a já doufám, že v posledním díle si také ukrojí kousek pro sebe. :-)

Suma sumárum – knihu ve výsledku hodnotím jako průměr. Něco se mi na ní líbilo, něco naopak ne. Autorka je v psaní zamilovaných příběhů skvělá, ale mě bohužel tento díl nesedl tolik jako první. Nicméně, ráda si přečtu i závěrečný díl. Uvidíme, zda překvapí, nebo budu s radostí vzpomínat pouze na první díl. :-)

Mé hodnocení: 2,8*/5*

Lucie_D
22.08.2022 4 z 5

Pěkné čtení, ale co mě nejvíc rozčilovalo bylo stále maminka, tatínek

book_loverka_
15.08.2022 5 z 5

Další díl byl relativně vycpávkový, Mona Kasten to však vyvažuje svou čtivostí. I tuto knihu jsem zvládla asi za 2 dny a těšila se na pokračování. Jsem ráda, že jsem před přečtením čekala až budu mít i poslední díl, protože Zachraň se stejne jako Zachraň mě končí otevřeně.

MAU256
05.08.2022 5 z 5

I tento druhý díl série mě bavil. Jak se zjišťuje, vše pod povrchem smetánky není jen růžové a důvěřovat někomu, koho neznáte, je velmi těžké. No a jako první díl i tento díl je "nedokončený", takže honem na třetí pokračování.

Ella161
31.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Ok, začátek vážně nebyl lehký číst, protože to všechno bylo takové ponuré a já se vůbec nedivím. Lehce jsem se dokázala do postav vcítit a bylo mi to všechno strašně moc líto. Každý z nich měl nějaký svůj problém, s kterým musel bojovat a postavit se mu čelem. Sice to trvalo, ale nakonec se tak stalo.

Bylo ale hezké číst, jak se James změnil a konečně začal myslet na své štěstí. Konečně se nepřetvařoval a dokonce se i svěřoval, i když to pro něho bylo těžké. Jsem ráda, že přišel na to, že alkohol a drogy nic neřeší. Raději si hlavu vyčistil cvičením a to byla mnohem lepší varianta. Jsem ráda za to, že si připustil, co k Ruby cítí a bojoval o ní. Ušel kus cesty a já na něho byla fakt pyšná (proč se prostě o nich vždy vyjadřuji jako by to byli živý lidé?).

Každopádně jsem byla moc ráda za to, že tady byl i Embřin a Lýdii pohled. Bylo to vážně fajn zpestření a jsem ráda, že jsem takhle Lýdii mohla lépe poznat. Fakt jsem si jí oblíbila.

SPOILER! Přišlo mi od Ruby hloupé, že furt řešila ten pitomý polibek, který James dal jiný, i přesto, že moc dobře věděla, že byl sjetý a opilý a proč to všechno vlastně udělal. Jasně, já chápu, že na ně nebyl lehký pohled a že jí to zničilo (kterou holku ne), ale když prostě věděla, čím si James prochází? Proč to prostě nehodila za hlavu a nebyla tam pro něho v jeho nejtěžších chvílích? Přeci jí na něm záleželo, tak proč ten polibek nehodila na chvíli za hlavu a nebyla tam pro něho, když jí nejvíce potřeboval? Já bych se na jejím místě rozhodně zachovala jinak a štvalo mě, že ona se chová zrovna takhle. Co je jeden debilní polibek s porovnáním s tím, co se stalo Jamesovi?

Hypatia1010
30.07.2022 4 z 5

Od autorky jsem přečetla celou sérii "Znovu", tak jsem se s chutí pustila i do nové série. První díl mě nezklamal, jen ten konec mě trochu zarazil, ale právě proto jsem se musela začíst do druhého dílu. Byl trochu slabší než ten první díl, nicméně stále natolik čtivý, že jsem se těšila na každou volnou chvíli, kdy ho budu moct vzít zase do ruky, abych se dozvěděla, jak to bude pokračovat dál s hlavními protagonisty i jejich přáteli. A zase jsem se dočkala jen velice překvapivého konce. Takový zvrat mě překvapil, takže se samozřejmě musím brzy pustit do třetího dílu.