Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 908 186

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

zuzka5372
05.06.2022 5 z 5

Opět skvěle napsaný příběh z pera spisovatelky Mony Kasten. Hned se vrhnu na další díl.

RozaD
14.05.2022 1 z 5

Eh, tak nevím, přijde to jenom mě, nebo se mona nějak zhoršila? Od knihy jsem tedy čekala více, než jsem dostala a ke konci byla lehce zklamaná. Sice jsem Docetla, ale nebyla to žádná hitparáda. Zbytečně nelogické chování a v polovině případu dělala hlavni hrdinka z komára velblouda, místo toho, aby si vše normálně vyrikali.
SPOILER
Například mluvím o situaci, když jej našla líbat se s jinou, po tom, co mu zemřela matka a on byl mimo. Jasne, není to hezké, na druhou stranu pochopitelne a její reakce byla totálně přehnaná- ze se s nim přestala úplně bavit, a on musel dělat psi kusy, aby ji získal zpět.. haló, byl to jen jeden polibek a byl totálně zhulenej.
A další takové situace.
Ale i tak má kniha v knihovně místo, protože ta obálka je fakt hezká.

Téra
12.05.2022 3 z 5

Příběh byl pěkný. Přesně takový, jaký se od dobrého dívčího románu očekává. Dva mladí hrdinové, z různých sociálních vrstev, kteří by spolu z mnoha důvodů neměli být, si k sobě najdou cestu. Alespoň na pár okamžiků. Ale chyběly tam emoce. Neměla jsem vůbec pocit, že to prožívám s hlavními hrdiny, vsechny ty zvraty a dramata. A to je škoda.

LenRan
09.05.2022 5 z 5

Pěkná série, moc jsem si ji užila. Líbilo se mi, že oba hlavní hrdinové prošli nějakým vývojem a nejvíce se mi líbil poslední díl, kde autorka vypráví příběhy i ostatních z Maxton Hall a navíc si zde už překladatelka odpustila ty "tatínky a maminky", který místy ani neměli logiku. Moc pěkné, ráda se k sérii někdy vrátím.

LiLinka
06.05.2022 5 z 5

Touha jít si za svými sny. Snažit se odhalit opravdové pocity lidí, kteří na první pohled vypadají jako šťastní, protože jsou bohatí. A taky umět odpouštět. To vše nám ukazuje hlavní hrdinka Ruby.

Podaří se jí to u Jamese i jeho sestry Lýdie?

Atmosféra historických budov Maxton Hall College a Oxfordu byla skvělá.

Po přečtení skvělé série Znovu a nemálo méně nadšených recenzí na tuto novou sérii Maxton Hall, jsem neměla velká očekávání. Nakonec musím říct, že mě první díl bavil stejně, ne-li víc a jsem ráda, že jsem jí dala šanci.

Kristy.Seb
21.04.2022 4 z 5

Odpuštění zpravidla následuje po špatném jednání. Ale když někomu odpustíme bolest, kterou nám způsobil, neznamená to, ze proste zmizí. Dokud člověk ještě cítí bolest, je odpuštění falešné.

Když lidem odpustime příliš snadno, získají pocit, že si můžou všechno dovolit.

Odpuštění nikdy nemůže být špatné. Odpuštění je známkou velikosti a síly. Když člověk ztratí roky hněvem a sám se ničí, není lepší než osoba, která mu ublížila.

Člověk může někomu odpustit jeho jednání, ale to neznamená, že ten skutek zmizí že světa.

Odpuštění není stejné jako smíření.

Zajímavý příběh, ale od této autorky jsem zvyklá na lepší.

janka2000
21.04.2022 4 z 5

Román pro dívky popisuje příběh stipendistky, která se zaplete do světa bohaté elity na soukromé škole. Ona jim dává ale víc než oni jí, a to morálku a způsob nahlížení na situace. Vlastně to řešení morálních dilemat a komplikovaných situací mi přišlo fakt skvělé a považuji to za největší přínos knihy.

kklepkaa
30.03.2022 2 z 5

Přiznám se bez mučení. Potřebovala jsem něco hodně oddechového a zaujala mě obálka. Bohužel autorka cílí na mladší ročníky, takže jsem z toho nebyla moc odvařená, ale alespoň se to dalo číst. Příběh je předvídatelný, tuctový. Ale můj hlavní požadavek na odreagování to splnilo, takže to nemůžu nazvat úplnou ztrátou času. Starším ročníkům nedoporučuji.

Uma
18.03.2022 3 z 5

Čekala jsem od toho více. Kniha je na styl amerických filmů, takže mě to tolik nebavilo. Možná je mířena na mladší čtenáře.

speciale88
12.03.2022 5 z 5

Hezké oddechove čtení. Kniha se četla sama jedním dechem.

helenkan
07.03.2022 4 z 5

Možná je to spíš pro mladší čtenáře, ale víte co. Mě se knížka líbila i když už mám ňákej ten pátek za sebou. Nikdy neškodí vrátit se do mládí aspoň v hezkém příběhu. Fajn čtení. Hned se pustím do druhého dílu. Ten konec mě k tomu nabádá. Klika, že ho mám doma.

Lucinka_000
04.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Nádherná kniha, těším se až začnu s dalším dílem, protože konec byl fakt na nic. Každopádně postava Jamese je občas však nepředvídatelná. A říkat jeho otci tatínku, to teda nevím ...

hnilda3
04.03.2022 5 z 5

Četlo se to fajn.

Mondaika
03.03.2022 3 z 5

Asi jsem svým způsobem taky potřebovala "zachránit" a tak jsem si vybrala z mojí knihovničky právě monu kasten. I její druhou knihu jsem již v polovině čtení věděla, že přečtu na jeden zátah.Pohodové odpočinkové čteníčko. James potřebuje zachránit, ale otázka je, jestli to doopravdy bude chtít... A půjde si zatím... Zároveň není sám, který to záchranné lano potřebuje...
Zajímávý konec, který čtenáře nutí šáhnout hned po dalším díle...

Mínus např. za:
zdrobneliny tatínku a maminko, které se místama vůbec nehodily.
Příklad :Poperou se a "tatínek s Lýdiinou pomocí vstane ze země." lepší by bylo otec...
Dodatek :Jsem ráda, že to vadilo více čtenářům..

Ála1968
21.02.2022 5 z 5

To byla nádhera.Jen mi vadilo,když James říkal tatínku...takovýmu de...lovi?Ale těším se na další díly.

Ms.Day
18.02.2022 4 z 5

Kniha mě zaujala a opravdu chytla, i když to téma je vlastně už dost ohrané. Chvíli máte pocit, že po všech trablech bude následovat šťastný konec a ono ejhle... je to čtivé, takže jen co dočtete tuto knihu už čtete druhý díl.
Jediné co bych knize vytkla je používání výrazu maminka a tatínek, to mě tam opravdu vytáčelo. Děti, které si dávají lajnu koksu a pak mluví o svých rodičích takto???

Nela.Rob
13.02.2022 3 z 5

Jednoduché milé čtení.

petusska01
27.01.2022 5 z 5

No toto bola strašná motanica. Raz hore, raz dole. Vždy sa niečo zvrtlo, James ako nejaký schizofrenik. Tento príbeh nemožno veru nazvať oddychovkou ani jednohubkou. Mona Kasten je autorka viacerých mnou obľúbených kníh, ktoré nikdy neboli ľahké a majú spoločného menovateľa - Nedobrý vzťah s rodičom...Napriek všetkému musím povedať, že kniha ma vtiahla do deja a nechcela pustiť, držala v napätí do poslednej chvíle a zrazu príde ďalšia zápletka a koniec... James vo svojich milých chvíľach je úžasný a Ruby ho mení k lepšiemu, ukazuje mu, čím všetkým by mohol byť... Som zvedavá, čo bude ďalej... Monu kasten odporúčam aj naďalej.

Verii_chan
23.01.2022 5 z 5

Zachraň mě je moje první knížka od Mony, a musím říct, že jsem si její styl psaní okamžitě zamilovala ️ Nemluvě o jejích nádherných obálkách!

Knížku jsem stihla sjet během 2 dnů (i během učení na zkouškové :D), nemohla jsem se odtrhnout. Líbí se mi, že tu jsou kapitoly pojaty střídáním pohledů hlavních postav. ️
Konec knihy mě neskutečně naštval, vůbec jsem ho nečekala. V příštím díle si to bude James pěkně žehlit.

Postavy v knize jsou mi z většiny příjemné.
Ruby je strašné zlatíčko - odhodlaná, empatická, hodná dušička prostě, proto mě ten konec i tak zasáhl.
James mě chvílemi štve, ale jinak ho zbožňuju. Nebýt jeho rodičů, tak je jeho chování úplně jiné. Zajímá mě, co se změní v druhém díle knihy.
Pak je tu Lýdie, sestra od Jamese. Lýdie je strašně zajímavý charakter - slyšela jsem, že v pokračování bude mít i kapitoly se svým pohledem, takže na to se opravdu těším
Pak je tu Jamesova parta kamarádů, které mám chuť nakopat xd

Hned se jdu vrhnout na pokračování a doufám, že mě nezklame!

vendysantos
23.01.2022 5 z 5

I přes svůj velmi předvídatelný děj mě kniha bavila. Po dlouhé době (čtecí krizi) jsem se konečně do něčeho začetla a těším se na další díl.