Žáby v mlíku

Nové přepracované vydání knihy. Mystifikace Jana Drnka se vrací do záři a října roku 1938, do zlomové doby, která osudově rozhodovala o dnešku. V období mnichovské dohody představovaly pojmy národ a republika klíčové hodnoty a rozhodování tehdejších politiku zřejmě nemalou měrou přispělo k devalvaci těchto nadřazených ideí v povědomí národa, který se pod tlakem okolnosti odvrátil od věcí vznešených k vlastnímu břichu. A přitom stačilo jen velmi málo aby..., kdyby......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86339/zaby-v-mliku-86339.jpg 4.365
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno · Naše vojsko

Kniha Žáby v mlíku

1amu
26.05.2018

Marketingově výtečně domyšleno. Je předem jasně dáno, že "Žabí trilogie" nejen vzbudí rozruch, ale osloví určitou část čtenářské obce. Příběhy, ve kterých Češi vítězí (i když dějiny říkají něco jiného, viz spis Járy da C: Slavné české prohry: Sedláci od Chlumce) osloví zejména "kluky" (sorry jako - více než polovina "holek" bere spíše t.zv. "Harlekýnky") . A tak jsem se kochal jako pan doktor ve Vesničce střediskové . Hernajs ! Když mohou vycházet "Odstíny šedi" - proč by si pan Drnek nemohl vydat Žáby !

slachtys
26.12.2017

Čte se hezky, jak by to vypadalo kdyby... se sešlo všechno štěstí světa na jedné straně a všechna smůla na straně druhé.

prostejov1201
08.05.2017

Autor se nedrží toho, co napsal v této první knize. V komentářích u postav nechal zabít Guderiana u Varšavy a ten v posledním díle pořád statečně bojuje.

hanak_v_exilu
28.01.2017

Jan Drnek se bohužel nedrží při zemi. Když rekonstruuje skutečné události, píše svižně, čtivě a napínavě. Pak se pustil na půdu spekulací, postupně se přesunul do sci-fi a poté do říše pohádek. Pesimistický závěr pochopitelně nepřicházel v úvahu, ale uvedené by se téměř jistě neodehrálo. Zkrátka řečeno, při Československé armádě stáli všichni svatí, kdežto operace Wehrmachtu daly vzpomenout na rčení - Na posraného aji hajzl spadne. Jakkoliv popis obraných bojů působí velice reálně, nedalo mi to, abych si nevzpomněl na debakly Poláků, Francouzů, Norů nebo Jugoslávců. Nepochybuji, že tamní autoři by také mohli napsat knihu o úspěšné obraně svých zemí.

Kačudovič
13.09.2016

Popis knihy je poněkud zavádějící. Zhruba první třetina obsahu není mystifikace, ale precizně popsaná rekonstrukce toho, co přimělo naše čelní představitele k rozhodnutí, které už posléze spadá do rámce alternativy.
Netroufám si odhadnout z vojenského hlediska, jak moc by byl popisovaný průběh reálný. Místy jsem si sice říkal, že takový Erwin Rommel by pravděpodobně vymyslel nějakou kulišárnu, jak prorazit naši obranou linii. Na druhou stranu je třeba ocenit detailní popis jednotlivých válečných operací, které působí velmi reálným dojmem a není důvod pochybovat nad jejich případnou autenticitou.

Ať je to jak chce, svůj účel kniha splní. Dává na chvíli zapomenout na to obrovské ponížení, které našemu národu připravila koalice žabožroutů a jejich ostrovních přisluhovačů s tím jejich prošedivělým ,,mírotvorcem pro naši dobu" v čele.
Myslím, že každého, kdo má v sobě trochu poctivé, české krve musí autor svým výtvorem pohladit po duši.

Nonosbawsut
13.06.2016

Moc pěkná premisa a zábavné čtení, ale taky urážlivě naivní a politicky podbarvené, rozplizlé a těžkopádné. Když si napíšu a přeberu dějinnou časovou osu prvních Žab, nemám problém (s přivřeným okem) uznat, že je to slušně vystavěná fikce - ovšem jen do chvíle, kdy si uvědomíte, že prezentované Československo je neuvěřitelně zidealizované a nepřítel tupější než jeho obdoba z amerického filmu. Pro vlastence a nadšence dobré, pro trošku náročnější moc naivní, pro ty jednodušší moc těžkopádné.

shmaic
15.04.2015

Co by, kdyby. Poslednima par strankama to autor uzavrel krasne v duchu i kdyby, tak by... nesmirne propracovana alternativa, ctiva ... obzvlaste v dnesni dobe, kdy se bavime o necem, jako jsou odvody, novorusko a nastavajici casy... prosim, at to nezaziji!

Thrawn89
15.01.2015

Neskutečně propracovaná historická fikce o tom, kdybychom se v osmatřicátým bránili. Je to čtivé, pohladí to srdce každého patriota, ale je to také v některých ohledech přitažené za vlasy. Možná jsme se v tu chvíli bránit měli, ale já jsem rád, že tomu tak nebylo, páč jinak bych to tu dnes asi nepsal...