Žáby a francouzáky

Žáby a francouzáky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1508/zaby-a-francouzaky-1508.jpg 4 88 7

Šprndy a košťata série

Brilantní, humorem jiskřící pokračování mimořádně úspěšné, do třinácti jazyků přeložené knihy Šprndy a košťata. Čarodějnice v současném New Yorku sice skutečně existují a opravdu umějí kouzlit, ale nic lidského jim není cizí - včetně trablů se vztahy a s láskou. Hle: "Tak jo. Konečně jsem se dokázala smířit s něčím, co se mi zpočátku zdálo neuvěřitelně a neúnosně nefér: moje mladší ségra Miri zdědila po máti čarodějnický geny. Mě to, zdá se, minulo. Jenže! Ty jejich čarodějnický kousky se jim teď nějak začínají vymykat z rukou. Z máti se stal mágoholik! A ségra zešílela a chce zachránit celej svět. A navíc! To jediný, jediný, a maličkatý kouzlo, který jsem na ní vyžebrala, abych zpátky dostala svou životní lásku, se podělalo! A to dost drsně! Ostudně se podělalo. Hrůza!" Zkrátka: kdo si vychutnal Šprndy a košťata, toho Žáby a francouzáky rozhodně nezklamou!... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Frogs and French Kisses , 2007

viki77
viki77
26.04.2023 5 z 5

Opět další díl super doporučuji

syskas
syskas
11.01.2019 4 z 5

Fajn oddychové čítanie. Len stredná časť bola príliš dlhá a stále o tom isto - Ráchel zachraňovala ples a Miri zachraňovala celý svet :-). Ale záver sa mi páčil - aj pekný aj poučný.

OxxyOyxxO
OxxyOyxxO
22.02.2017

Super kniha! Jedna z mích oblíbených sérií. Nemohla jsem od knihy odtrhnout oči. Zábavná kniha ve které jsem se našla. Pokud váháte zda si knihu koupit pak rozhodně doporučuji!

Kari15
Kari15
06.09.2014 3 z 5

O něco mín akční než minulý díl, když se na to tak dívám skoro nic se v knize neudálo :D. Ale i tak fajn čtení, těším se na třetí díl :).

Kyta
Kyta
29.12.2013 4 z 5

Mám za sebou další díl z čistě jiného, čarodějnického světa.
Vím, že ke konci prvního dílu, Šprndy a košťata, to nedopadlo nějak zvlášť dobře. V druhém se to ale vyjasnilo a rozzuzlilo. Konec jsem ale opět nečekala. Dobře, čarodějka Miri (Rachelina sestra), začarovala neprávem jiného kluka, než Rachel chtěla, ale nechápala jsem, proč nešla aspoň na ten ples? Potom teda udělala tu nečekanou, ale dobrou věc: kouzlo zrušila a nepletla tím tomu klukovi hlavu. Víc nebudu prozrazovat!! Jen tím chci říct, že tahle část je příkladem pro puberťačky, že nemusí získat každého, koho si umanou. A z Miriina zachraňování světa by si měli také vzít příklad! Co mě ale na knížce vadilo, byla Rachelina máma, jak se chovala, kouřila, randila a tak...
Přesto se nemůžu dočkat na navazující Kouzla a spacáky a dále Pařby a lektvary. :)

Poutnice
Poutnice
21.11.2013 4 z 5

stále se bavím královsky. Sice jen o kapičku míň než v prvním díle, ale rozhodně ne tak málo, abych se s chutí nevrhla na další díl :)

Frope_Fruit
Frope_Fruit
30.11.-0001 5 z 5

Best první díl sice trochu lepší!Ale cool nemám chybu!

láska čarodějnice

Sarah Mlynowski
kanadská, 1977
2006  84%Šprndy a košťata
2017  85%Kouzla vzhůru nohama
2013  73%Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko
2012  78%Rebelky
2007  85%Žáby a francouzáky

Kniha Žáby a francouzáky je v