Záblesk geniality: Nestarnúce lekcie kreativity od Nikolu Teslu

Záblesk geniality: Nestarnúce lekcie kreativity od Nikolu Teslu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452917/bmid_zablesk-geniality-nestarnuce-lekcie-lLt-452917.jpg 3 4 1

Do konca tohto storočia budú ľudia komunikovať jednoduchýmivreckovými prístrojmi. Frekvencia zemetrasení sa zvýši. Mierne klimatické pásma sa zmenia na ľad alebo horúce peklo a čoskorodôjde k niekoľkým úžasným zmenám. Takto predpovedal budúcnosť geniálny vynálezca srbského pôvodu Nikola Tesla pri príležitosti svojich sedemdesiatych narodenín v roku 1926. O desaťročia neskôr sa z jeho mena stala značka, ktorá je synonymom pokroku a inovácií. Ako Tesla dokázal tak výrazne predbehnúť svoju dobu? Vďačí za to práve svojej výnimočnej schopnosti uvažovať kreatívne, nad rámec bežných súvislostí. A to je niečo, čo si môžete osvojiť tiež. Autor a teslofil John F. Wasik vám predstaví lekcie, vďaka ktorým sa naučíte premýšľať rovnako inovatívne aj vy.... celý text

Literatura naučná Historie Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Motýľ

Lightning Strikes: Timeless Lessons in Creativity from the Life and Work of Nikola Tesla , 2016

vlkodlaq
10.10.2020

Kniha bohužel ještě není k mání, ale jak jsem pochopil ze zahraničních recenzí, lekce kreativity nejsou ani v nejmenším od Nikoly Tesly, ale od autora knihy Wasika, který pouze používá Teslu (zneužívá?) jako příklad a vzor. Nejsem si tedy jistý, zda-li název knihy "lekce kreativity od Nikoly Tesly" není zavádějící, ba přímo lživý a autor tak jen nezneužívá Teslu pro lepší prodejnost svého díla. Pokud se mýlím, po přečtení komentář upravím.

Autorovy knížky

John F. Wasik