Záblesk

Záblesk https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45269/zablesk-45269.jpg 4 16 4

Dobrodružný román vypovídá o milostném dramatu i zoufalé odvaze mladé Američanky, která se rozhodla pro špionážní práci ve válečném Berlíně. Píše se rok 1940 a Linda Vossová je sekretářka velké newyorské firmy. Zdá se, že se jí vyplnil sen všech sekretářek, když se provdala za svého šéfa, ale manželství se brzy rozpadá. Hrdinčiny perfektní znalosti němčiny využívá FBI prostřednictvím Edwarda Lelanda, staršího muže, který je pro Lindu vzorem čestnosti, odvahy a hrdinství. Dívka, která pochází z německé židovské rodiny, velice prožívá události v Evropě a když přichází příležitost, přijímá místo kuchařky u vysokého německého pohlavára a předává po dva roky špionážní zprávy americké centrále. Napínavý román je dramatem lásky i dobrodružství, odvahy i nenávisti.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Eroika

Shining Through

Marla
11.06.2016 5 z 5

Opravdu dobrodružný román! Stojí za to mít ho v knihovně....v podstatě vyprávění obyčejné sekretářky, z které se za druhé světové války stala špionka. Napínavé, čtivé, romantické...a a tak úplně jiné než film!

grafika
07.05.2015

Jedna z nejlepších knížek tohoto žánru. Nemohla jsem se od ní utrhnout a přečetla jsem jí prakticky jedním dechem.

Kateřina1011
28.10.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem úplně nadšená. Krásný příběh. Pro mě jedna z nejsympatičtějších hlavních hrdinek, se kterými jsem se v knížkách potkala.
Za místy zdlouhavé vyprávění jsem chtěla dát čtyři hvězdy, ale za to, že jsem se dočkala jiného konce než toho přeslazeného ve filmu, dávám pět:-)

danyda
09.11.2011 4 z 5

Skvělé! Kdo viděl film tak ví, že knižní předloha s ním má společných jen cca 50 %, ale je to čtivě napsané vyprávění Lindy o jejím životě před a v průběhu druhé světové války. Film měl lépe propracovaný děj a více akce i romantiky než knížka, ale přesto jsem byla nadšená a přečetla jsem jedním dechem.

druhá světová válka (1939–1945) zfilmováno Německo

Susan Isaacs