Zabíjení

Zabíjení https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7685/bmid_zabijeni-e3m-7685.jpg 4 295 56

Název mluví za vše. První necomicsový titul nakladatelství Crew, první samostatný román Štěpána Kopřivy, první kniha s obálkou Jiřího Gruse, první česká akční sci-fi s psychopatickým masovým vrahem v hlavní kladné roli, první dárek vaší milované babičce, pokud potřebujete urychleně dědit.

lendinka.k
06.02.2024 5 z 5

Nevěděla jsem, jestli se mám smát, nebo zvracet. Můj problém je, že se snažím za každou cenu pochopit děj, a pokud mi něco unikne, musím se vrátit a přečíst znovu. Tak tady to jsem po nějaké době vzdala, a raději si nechala některé detaily uniknout :-) Jinak se mi ale moc líbil svět budoucnosti, který tu autor stvořil, myslím, že byl velmi dobře promyšlený. A hodně překvapivý. A docela uvěřitelný - alespoň, co se týká politiky a vlády. Technickým věcem nerozumím, takže to nehodnotím. Je to taková ztřeštěná sci-fi plná humoru. Některé hlášky si budu pamatovat dlouho.

IHT
16.12.2023 5 z 5

Epicke, zabavne, strhujici...
Predvidatelne, ale o to tu neslo - i cesta je cil, respektive "cesta i cil nejsou jedno, ale pet". Vyborna oddechovka, byt musim rict, ze autor za tech 18 let psani romanu skutecne dospel. Je-li vsak 101 minut (2022) bravurnim dilem dospeleho mistra, je Zabíjení (2004) dokladem geniality novorozenete. Zjevne se mame nac tesit :)
Jen tak dal, Stepane!

Terien
12.11.2023 5 z 5

Ač zapřísáhlý vegetarián, tohle jsem si moc užil. Několikrát.

Badger
04.11.2023 1 z 5

Tahle kniha pro me byla docela utrpení, rval jsem se s ní dlouho a málem ji odložil. Je to dýl co jsem od něj četl Asfalt a to mělo tah na branku jak Mackinnon s Rantanenem. Proto jsem si asi další knihu stejného autora i pořídil, avšak kvalita je mizivá. Chápu, prvotina a k Asfalťákum se musel vypsat, ale tyhle hlášky za každou cenu už mi nebavily a skoro splývaly. Z knihy se mi líbíla skoro až poslední věta. Dovolte mi odcitovat: Ať mi někdo vykládá, že nevím, co je láska, a já mu roztrhnu hubu lodním hákem.

denoush
09.02.2023 5 z 5

Zápletka a tak nějak celý nápad vůbec byly velice kreativní a zajímavé. Popis knihy tady vám skoro nic neřekne, a tak jsem při koupi trochu váhal, ale Kopřivu jsem si zamiloval, a tak jsem věřil, že i tahle kniha bude pecka, u které se budu místy nahlas pochechtávat a nespletl jsem se. Velice detailně jsou zde popsány některé scény zabíjení, takže si je dokážete (možná bohužel) až moc dobře představit.

martin9072
19.11.2022 4 z 5

Krásná brakovka plná kopřivovských nechutností, bohužel místy docela uspěchaná. Svižné tempo nerovná se zkratkovitost.

zbuy
20.08.2022 4 z 5

Jedna z knih plná masakrů a hlášek, které jsem hltal na přelomu milénia.

Merlin_CZ
03.04.2022 5 z 5

Parádní brutální nářez :D Hysterická vánočka included :D
první kniha od autora, na kterou jsem narazil a bavilo mě to fakt hodně, místy až moc krve, mozků a střev, nicméně, jako oddechovka na víkend je to ideální :)

Michal_SK
06.03.2022 3 z 5

hysterická vánočka... jedna z mála vecí čo si z knihy pamätám aj po rokoch. Čítalo sa to v tej dobe výborne, celý čas som sa však nevedel zbaviť dojmu, že to autor napísal nasilu čo najdrsnejšie, najcoolovejšie a najkrvavejšie, ale vôbec sa mu do toho nechcelo.. výsledný efekt ale nie je zlý. Jeden z prvých po-kulhánkovských pilierov akčnej fantastiky, pre fanúšika nutnosť. Iných to pre to extrémne poňatie asi veľmi neosloví.

Fuckenbrau
30.01.2022 5 z 5

Tohle je naprostá legenda, krvavá a brutální akční jednochuťovka, ke které se vždy jednou za čas vracím, abych si udělal dobrou náladu. Miluji brakovou literaturu a tenhle je skvost prosycený zábavným násilím, krví, hláškami a především černým humorem.
Vždyť základní premisa (no, ona tam vlasntě žádná jiná premisa ani není), kdy hlavní hrdina je nejnebezpečnější galaktický vrah, snažící se odhalit olbřímí spiknutí "hysterické vánočky, která byla unesena z exhibujících vaječníku, za účasti hřmící tkaničky" jek kouzelné.
Různé přestřelky a důmyslné zabíjení jsou pak vždy hodnoceny pozornými redaktory časopisu Splatterhouse. A moc se mě líbili ty flashbacky, vždyť... Jeho očí žár.

Možná jsem kacíř, ale tohle mělo v sobě tolik skvělých a osvěžujícíh nápadů, za mě lepší něž Kulhánek v nejlepší formě! KULT!

TERRORDROME
26.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Názov naozaj neklame, ostatne o čom inom by to mohlo byť, keď je hrdinom šialený masakrátor, toho času na samotke kde sa rozpráva s Hitchcockom v podobe praskliny na stene. A nie je to žiadny klasický antihrdina čo je v jadre dobrák, ale skutočná beštia ktorá kosí nevinných hore-dole a rozpúšťa ich v kyseline. Tým pádom ideál na vládnu zákazku zabiť čo najviac ľudí v čo najkratšom čase, ale vzhľadom k tomu že nikto nikomu pochopiteľne nemôže veriť, tak to musí skončiť maximálnym chaosom kde všetko lieta, prská, vybuchuje a rozpleštené mozgy vymaľujú polovicu mesta na šedo. No a o tom to je, Keller ako terminátor prechádza s mačetou v ruke hromadami protivníkov a za ním sa ťahá nekonečná čiara rozsekaných tiel. Plus asi najbizarnejšie zabitie vôbec pomocou vzduchovej bubliny v rodidlách! Aj jeho telesná schránka postupne chradne, ale kybernetika to vyrieši a finále je ako nepríčetný Rambo bombardujúci vietnamskú dedinku. Štvali ma na tom asi len dve veci. Za prvé, že keď sa to všetko práve hystericky nemelie, tak Keller vlastne len využíva k postupu nevinných civilistov ako handry ktoré potom zahodí ( čo je pochopiteľné vzhľadom k jeho charakteru, ale prestáva to byť zábava ) a potom je tu ten záver, ktorý je až nepochopiteľne gýčovitý práve vzhľadom k tomu že "hrdina" je psychotik so schizofrenickými záchvatmi ktorý počas celého deja predvádzal veci proti ktorým je Hitlerov holokaust len čaj o piatej, ale to nevadí a môže slobodne odísť so svojou láskou do zapadajúceho slnka. To nežeriem, aj keď to bolo zrejme úmyselné.

Krogan
12.12.2021 5 z 5

Nejlepší kulhánkovina bez Kulhánka. Svižné, milé, laškovné. Vždycky mě bude mrzet, že následná tvorba mistra Kopřivy už není tak skvěle ujetá a že nechrlí takovéhle kusy v Kotletových počtech. Tedy mám od něj rád komplet všechno, ale k Zabíjení jsem se vždy vracel nejčastěji. Co věta, to hláška a ne jen tak nějaké upocené klišé, ale příjemně čitelné, koutky zdvihající klenoty.

DeathHarmony
07.11.2021 4 z 5

Sci-fi moc nečtu, jsem spíš nadšenec do fantasy, ale tohle jsem si na doporučení přečetla. Nutno říct, že to byla docela jízda. Nejednou jsem se zasmála, bavilo mě celkově pojetí, přístup i humor.
Nebudu lhát, jsem poněkud morbidní, takže jsem neměla nikde problém, ale pro slabší povahy by mohly být některé scény moc brutální a až příliš detailně popsané.
Rozhodně to bylo fajn oddechové čtení, zábavné, zajímavé. Nešlo o nic dlouhého, takže se s tím člověk ani netrápil. Určitě doporučuji!

Mickhesh
04.03.2021 5 z 5

Totalni topovka!! 90%

QEDS
30.07.2020 3 z 5

Máte silný žaludek? Nevadí vám pohled na krvavé fleky, které byly lidmi než se přes ně přehnal Keller? Máte rádi humor, ve kterém umírají i kojenci? Pak vítejte na palubě expresu plného samoúčelného násilí, brutálně černého humoru a jednoho orálního sexu. Mám rád oddechovou literaturu, ale u této knihy jsem si párkrát řekl: "To jako fakt do té knihy napsal?" Na druhou stranu zde najdete plno skvělých hlášek u kterých jsem se opravdu hodně smál (i když to byl hodně nekorektní humor). Nejprve jsem uvažoval, že dám čtyři hvězdy, ale pak jsem si vzpomněl na jednu scénu, kterou Keller nemohl za žádných okolností přežít a přežil. To by mi až tak nevadilo, kdyby nám autor vysvětlil, jak je to vlastně možné.

kuruteku
30.07.2020 4 z 5

Štěpán Kopřiva je grafoman. A Rolla Royce mezi magory. Naštěstí se vypsal od Zabijeni a Asfaltu přes Holomráz k Palbam a Projektu Gilgameš. Douška: až teď po třičtvrtě roce, zjišťuji, že jsou DVA Štěpánové Kopřivové a tento Projekt Gilgameš NENAPSAL. Zajímalo by mne, co je ochoten pro dobrou hlášku všechno obětovat. Jeho knihy jsou hlášek plny. A co na tom, že dej občas řeší nějaký zásah zvenčí? Jak jinak by dokázal hlavní antihrdina přežít. A když přeložíme "morální poučení" do lidštější řeči, je tu: I v bezvýchodné situaci má člověk vstát a dělat si to své. A to není koneckonců tak zlé ponaučení.

Arkagas
31.05.2020 3 z 5

po Zabíjení jsem sáhla po kompletním dočtení Kotlety a trefa! Tohle je totiž stejně laděný brak jako "kotletovky" a mě tohle prostě baví. Hromada masa, krve, nechutností a někdy je to takovej bizár, že člověku by se vlastně mělo dělat špatně, ale skvěle se u toho baví. Rozhodně to není kniha pro slabé žaludky a pro lidi, kteří tomuhle žánru absolutně nerozumí. Keller je sice magor, ale přesto všechno neskutečný sympaťák. Jako další tu na mě čeká Rychlopalba, tak uvidíme. :)

Elea
30.01.2020 4 z 5

Je to úžasná oddechovka, má rychlý spád a perfektní černý humor. Dokonale jsem se bavila.

cube6
07.10.2019 5 z 5

Já nemůžu jinak, ale tahle kniha je prostě skvost. Ano, je to brak, ten největší brak. ÜberBrak! Prostě parádní braková oddechovka. Je potřeba to brát s nadhledem. Kdo má rád akci, černý humor, hektolitry krve, létající končetiny a vtipné hlášky ten si přijde na své. Je to jak Lobo kříženej s Deadpoolem, Hardcore Henrym a Quentinem Tarantinem a to celé ještě na steroidech. Nečekejte žádný propracovaný děj. Je to prostě jen přímočará krvavá jízda od začátku až do konce. Hlavní hrdina - lépe řečeno anti-hrdina - si nebere vůbec servítky. Je to totalní hovado a mašina na hlášky a Štěpán Kopřiva se tímto počinem zařadil mezi mé oblíbence.

Hodnocení: 10/10

kure91
23.09.2019 4 z 5

Pokud mám knihu hodnotit, tak musím říct, že jsem rozpolcen jak Škoda 120 narazivší do stromu v plné rychlosti. A rovnou řeknu, že mé hodnocení je ovlivněno faktem, že Štěpán Kopřiva je aktuálně jedním z mých oblíbených autorů, takže ty 4* kniha dostala asi i díky tomu. Ale zpět k hodnocení. Na jednu stranu je vidět autorský styl Kopřivy, už v této brzké tvorbě je rozpoznat hraní si s jazykem, snahu o neotřelá přirovnání a v rozhovoru Kellera s Di Fazzem mi přišlo, že je krásně vidět, že se Kopřiva autorsky podepsal i na legendárním Byl jsem mladistvým intelektuálem. A teď ono očekávané ale zatím kladné recenze. Chvílemi mi kniha přišla až lehce zmatečná, ale nakonec si vše tak nějak sedlo a sešlo se. Ale po dlouhé době se mi stalo, že v tomto žánru mě lehce štval hlavní hrdina, Keller prostě nedosahoval takové "gumovitosti" jako například později stvořený Vojín De Klerk.
---------------------------
KELLER: "Tak jsem tady zase."
PRODAVAČ: "C-?"
KELLER: "Říkal jsem ti přece, že ještě přijdu."
PRODAVAČ: "Vy-"
KELLER: "Ale tentokrát nebudu chtít blbou uzi. Tentokrát budu chtít něco většího."
PRODAVAČ: "Vy-"
KELLER: "Jo, já."
PRODAVAČ: "Vy krvácíte!"
KELLER: "No jo. Blu-bluh-bluéééh."
PRODAVAČ: "Vy zvracíte!"
KELLER: "Mohl bys, kurva –"
PRODAVAČ: "Vy zvracíte krev!"
KELLER: "– mě přestat informovat –"
PRODAVAČ: "Vy padáte! Na zem!"
KELLER: "– o tom, co sám vidím?"
"Sonny?"
"No?"
"Promiň," řekl jsem a otočil volant o sto osmdesát stupňů.
Vlastně jsem se nemusel omlouvat, pád ze tří metrů na ožehlý beton ještě nikdy nikomu neublížil – ale to víte, rodičovská starostlivost. Nejraději bychom ty děcka chránily celý život, no ne?
---------------------------
Vrtulník a tank oraly hlavní třídu v oblacích betonu a rozervaného asfaltového podloží.
Dům uzavírající hlavní třídu se od místa srážky nacházel jen dvanáct metrů.
Vstoupili jsme do něj předním vchodem bez zaklepání

Štěpán Kopřiva
česká, 1971