Zabíječ zombií

Zabíječ zombií https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78066/zabijec-zombii-78066.jpg 4 129 13

Warhammer - Gotrek a Felix série

Trpasličí trolobijce Gotrek a jeho lidský společník Felix Jaeger míří vstříc novému dobrodružství. Na útěku před temnými silami nekromanta Heinricha Kemmlera se uchýlí do blízkého hradu, kde musí čelit útoku oživlých mrtvol. Ty hrad oblehnou a další se valí jako vlna za vlnou. V čele s nemrtvým šampionem Krellem se snaží ztéct hradby. Obráncům brzy začnou docházet zásoby a stejně rychle se šíří beznaděj; začínají slyšet děsivý šepot a ve snech je sužují noční můry. Podezíravost a paranoia zachvátí hrad jako mor a začíná být zřejmé, že dlouho už vzdorovat nemohou. Situaci mohou zvrátit pouze Gotrek s Felixem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Zombieslayer , 2010

BigFous
25.03.2024 3 z 5

No další obléhání a určitě nejhorší... Jak mě ghůlové a nemrtvý nebaví. Aspoň od Longa... Kniha má i světlé momenty.. Nevraživost mezi Gotrekem a dalším trolobijcem. Bitka se šampionem nemrtvé armády. Různé charaktery obránců... Ale má i dost negativ. Vyskytuje se tam dost negativ a chvílemi je strašně zdlouhavá aby to zas na konci strašně zrychlil.. po téhle knize jsem na několik let opustil Gotreka s Felixem a Warhammer celkově.

Dawrin
08.08.2023 1 z 5

Dalsi utrpeni z holywoudu, i kdyz z tech Longovych katastrof mozna nejlepsi. Tezko rict. Opet romantika jak od Rosamunde Pilcher, kdy totalne z...l vse co bylo zakladem serie. Nejake postavy se tu potuluji, Felix je o chlup drsnejsi nez posledne. Kat je porad drsnejsi asi 100x nez Felix. Karaghul je spis jak designove hodinky - dobre vypada, jinak k nicemu. Asi se ve mne nahromadila frustrace z toho braku, ktery ze serie Long udelal, ale diky bohu, ze jsem si behem jeho knih v zachvatu silenstvi nevypichl oko.

Set123
29.01.2022

A naposledy i tento komentář z sérii Zabíječů píši s celkem dlouhým odstupem od čtení, takže jej berte jen z části vážně. Chystám se v brzké době jít číst dalšího zabíječe a u té příležitosti jsem si povšiml, že mi u několika komentář chybí (což má úzkostlivá dušička nezvládá).

Nebudu vám lhát, tato kniha se mi od pana Longa zdá zajím snad nejzajímavější. Neříkám, obléhání v sérii už bylo, takže úplný originál to není (odkazuji se na Zabíječe bestií, ten byl myslím v obléhaném Praagu, obdobné to bylo i v zabíječi démonů a přijít to ještě patrně má i v Cestě lebek... chjo), ale přeci jenom má tato kniha cosi co tu ještě nebylo.

Jednak geniálně navazuje na předchozí díl. Gotrek s Felixem bojují dvě knihy s tím samým nepřítelem a přeci je to úplně jiné. Nevázání se mi dost líbí (bezprostředně po čtení jsem z toho byl naopak rozmrzelý, ale časem se mi to jaksi rozleželo v hlavě) a oceňuji ho.

Obléhání tu sice už bylo, ale ne takovéto. Je mnohem komornější, tísnivější a napínavější. Situace několikrát opravdu vypadá zcela beznadějně a to není pocit, na který je člověk s Gotrekem zvyklý.

A svěřím vám jednu soukromou věc. Nevím čím to je, ale vždy mě v literatuře bavil koncept nekromancie. Takže jak je na scéně nekromant, jsem jí spokojený člověk. A ano, v posledním dílu Ulriky jsem se hodně vyřádil. (S krví spjatá, vynikající věc, opravdu mě velice bavila... takové arthasovské nekromantické tažení se v ní pořádá.)

Tato kniha přináší všechno co člověk od Warhammeru čeká, násilí, kouzla, humor a k tomu přidává ještě něco nového, což nebývá obvyklé. Velice doporučuji. Ale stejně už bych sérii ukončil, z čímž zjevně souhlasil Long, ale ten byl jediný. V době kdy píši tento komentář už existuje Cesta lebek, která na mě čeká v knihovně, údajně naprosto strašné Město zatracených, Hadí královna, Gotrek a Felix a Ztracené příběhy. To už snad ani není dojení mrtvé krávy, to je sbírání červů z její tlející zdechliny.

Franc
12.07.2021 5 z 5

Nemohu než dát plný počet bodů.

Gotrek a Felix nehoní po pustých a mrazivých pláních hordy nepřátel, ale naopak na omezeném prostoru hordy nepřátel hodlají ukončit jejich pouť. To ovšem hlavním hrdinům opět nezabrání v jejich masách svými zbraněmi vykrajovat díry velikosti hodné úsměvu moderátorky Borhyhové oznamující narození kůzlátka kdesi v Horní Plané.

Opět to vypadá na nalezení slavné smrti pro Gotreka, opět je tu spousta beznaděje, navíc okořeněná špetkou politického pletichaření, opět sledujeme boj do posledního muže, kdy naděje tentokráte umřela jako první.

Prostě řízná fantasy, kde o akci a boj není nouze. Žij abys zemřel. To je to, o co v této knize kráčí. Po mém soukromém soudu jedno z nejlepších děl, které zatím z této série spatřilo světlo světa.

Vilonejaky
16.03.2021 4 z 5

Posledná kniha od Longa je jeho najlepším príspevok do tejto série. Knižka naozaj nenudila. Niekedy ma donútila si prečítať ešte jednu kapitolu navyše pred spaním. Veľmi sa mi páčilo zasadenie príbehu ako aj veci s tým spojené. Tvrdá obrana hradu, nekonečná beznádej obrancov, záškodník sabotujúci ich úsilie, no aj viaceré zaujímavé postavy a samozrejme zúfalý boj až do konca. Bolo to také malé déjà vu zo Zabíječe Bestií. Zase obliehanie, zase tisícky nepriateľov.

Neviem či to je len mnou, no opäť ma trošku sklamal záver. Asi veľa krát čakám v tejto sérii niečo viac a zrazu sa to proste rýchlo zomelie, bum a je koniec. No a keby tu skončila celá sága (čo asi Long urobiť nemohol), tiež by to asi nebolo až tak na škodu. Pre mňa však touto knižkou séria končí a idem sa začítať do iných zo sveta Warhammeru.

Hodnotenie 8/10
Hviezd 5/6

Predator3313
05.09.2017 5 z 5

Přímé pokračování zabíječe šamanů. Mám rád díly týkající se obléhání, takže mě bavil. Taktéž jsem se dočkal pořádného Gotrekova nepřítele. A Gotrek, který dá přednost starosti o duši přítele před slavnou smrtí, se mi líbí.

Miro.slav
05.09.2016 5 z 5

Excelentný príbeh, dokonalé prevedenie, fantastická atmosféra, klaustrofobické prežívanie obliehanie hradu Reikguard hordami nemrtvých! Long týmto príbehom ukazuje (podľa mňa to ukázal už „Zabíječom orků“), že je pán spisovateľ. Príbeh je vynikajúcim exkurzom do toho, ako sa oblieha a bráni hrad. To, že je to ponurá záležitosť nahrával aj fakt, že som knihu čítal viac-menej toľko dní, koľko trvalo samotné obliehanie. Zážitok je tak oveľa väčší, než zhltnúť knihu na jeden raz, takto sa totiž príbeh dostane až pod kožu spolu s prežívaním beznádeje, hrôzy a paniky. Prostredie je parádne ponuré, Gotrek stretne konečne silného protivníka, dej je plný zvratov a dynamiky. To, čo príbehu škodí, je to, že Long nemohol v ságe pokračovať, čo je škoda. Reynoldsova „Cesta lebek“ je totiž hrozným „pokračovaním“.

jiri.one
21.02.2016 5 z 5

Předchozí díl Zábiješ šamanů byla jedenáctá kniha v sérii Zabíječ a byla prostě skvělá. Dvanáctá kniha na tu předchozí navazuje tak plynule, že si myslím, že je Nathan Long musel psát opravdu najednou a vytvořil tak jeden obrovský a zábavný příběh, který mě vtáhnul od samého začátku až do strhujícího konce.
Jak už název napovídá, tak v tomto díle se setkáme s nemrtvými. Zombíci jsou velmi zajímavé téma a v knize je využito na maximum. Gotrek s Felixem společně s lidskými obránci se proti oživlým mrtvolám zabarikádují v Reikguardu, ale nekromant Heinrich Kemmler se hrad snaží dobýt jak silou, tak pomocí mnohých úskoků, které je velmi těžké odrazit. Nicméně jak všichni víme, tak Gotrek je z "ocelového těsta" a tak je nekromantovi více než důstojným protivníkem a i když Kemmler oživí trpaslíky tolik nenáviděného Krylla, tak jsou síly vyrovnané.

Jak to dopadne, si už každý musí přečíst sám. Nebudu prozrazovat, jestli Gotrek konečně nalezne smrt, tím bych potenciální čtenáře určitě odradil.
Zbývá mi už jen dát hodnocení 95%, které si tato kniha právem zaslouží. Doufám, že se Gotrekem a Felixem setkáme v nějakých dalších knihách. Zatím je Zabíječ zombií poslední knihou kromě ještě jedné s povídkami.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha o Gotrekovi a Felixovi od Kinga. Gotrek a felix rubou zombíky jako zamlada. Dlouho mi v Longových knihách o Gotrekovi a Felixovi chyběla alespoň nějaká romantická linka a zde sem se jí konečně dočkal. Byl jsem byl nadmíru spokojen:-)

Pomeranc
06.05.2015 1 z 5

Hodne spatny dil, dle meho nejhorsi z cele serie. Hlavne poslednich 70 stran je prisernych, je na nich znat, ze pan Long byl/je hollywoodsky scenarista, takze se z pribehu stava hroznej kyc s dobrym a preslazenym koncem. Dve hvezdy davam predevsim za prvni tri ctvrtiny knizky, ktere se pekne cetly, ale ten konec je vazne odpad :D

Rawar
01.05.2015 5 z 5

První polovina knížky se pěkně vleče, což jednoho nepřekvapí za předpokladu, že četl předchozí díl. Útroby hradu neskrývají zdaleka tolik tajemství, kolik by jeden chtěl napočítat a lid okolo ústřední dvojice je nepříliš zajímavý (samozřejmě když si odmyslíme dva trolobijce a jistojistě krásnou kat)

V druhé polovině, obzvláště po jednom velkém průseru, kdy nekonečné zástupy nemrtvých odhalí chladnou vypočítavost nekromanta, se události dávají pozvolna do pohybu a dostává to šťávu. Na konec se z toho vyklube moc dobré počtení ve stylu starých dílů a má víra v tuto sérii se začne obnovovat. Zvláště po "nečekaném" setkání :-) Myslím že je zde stále naděje pro Gotreka a Felixe :-)

Padla Hvezda
10.07.2014 2 z 5

Tak tuhle knihu jsem vážně protrpěla, alespoň co se první jaksi naivní poloviny týče. Long mohl mít tu soudnost a konečně ho nechat umřít.

Valerian
17.08.2012 2 z 5

Příjde mi, že série začíná mít co se kvality týče hodně sestupnou tendenci. Pan Long už by měl nechat Gotreka konečně najít svou hrdinskou smrt. Jestli mě příští díl zklame stejně jako tento, tak se asi se sérii rozloučím a případné další díly už číst nebudu.

meč a magie zombie Warhammer hrdinská fantasy

Nathan Long
americká