Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300357/mid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-sem-ZA1-300357.jpg 3 1261 315

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. „Zabiják Anders“ je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá farářka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Spolu s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí společný podnik. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivost a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny. Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) je třetím románem Jonase Jonassona po světově proslulém Stoletém staříkovi, který vylezl z okna a zmizel a Analfabetce, která uměla počítat.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

Karoley
04.01.2022 4 z 5

Stoletý stařík a Analfabetka jsou moje srdcovky. Zabiják Anders je sice trochu slabší, ale stále je to dost velká legrace (několikrát jsem se smála dokonce i nahlas). Hlavní hrdinové jsou pěkná sebranka - bývalý vrah, kterého osvítil Ježíš.. farářka, která nevěří v Boha.. a obyčejný recepční, jehož jméno si nikdo nepamatuje :)) Dobře jsem se bavila, JJ mi svým humorem neskutečně sedí.

Hanys_
10.11.2021 2 z 5

Už to bylo moc šílené a vlastně ani ne tak zábavné. Přitom stoletého staříka jsem si užil kdysi hodně.

TwoFace
19.06.2021 2 z 5

Bohužel, tohle je po předchozích počinech slabota.

EmokeII.
14.06.2021 2 z 5

Knížku jsem přečetla, ale předchozí dvě knihy tedy nepřekonala. Už nebyla tak vtipná, místy už to bylo absurdní až moc, konec také nepřekvapil. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a dostane spád a bohužel ne.

mgeisselreiter
27.03.2021 3 z 5

Stoletý stařík výborné, Analfabetka ještě lepší, ale co to proboha je Zabiják Anders? Čte se to sice dobře, ale je to samé plácání o ničem, žádný kloudný nápad a humor mě jaksi míjí, snad jsem se ani nezasmál. Velké zklamání. 55%, 27. 3. 2021.

Petrasuvicka
22.03.2021

Nehodnotím, skončila jsem na straně 70. Tak jak byly Stoletý stařík a Analfabetka vtipný, tak Zabiják Anders není. Je to hrozně na sílu, vynucené a splácané. Nebavilo mě to a nechci ztrácet čas.

koolsavage
25.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Slabší konec - tedy závěrečná třetí část, jinak docela hodně vtipné. Nejsympatičtější postava je paradoxně zabiják, ostatní by zasloužili horší osud.

tom2843
20.02.2021 2 z 5

Co je více neetické: lámání kostí věřitelům, fejk církev nebo falešný Santa? A koho budete mít míň rádi: farářku ateistku, nábožensky manipulovaného vraha nebo nemastného bezejmenného? Ani děj ani postavy mi nepřirostly k srdci a nesnáším neetické příběhy, kterým chybí jakýkoliv náznak katarze. Škoda.
...O vteřinu později ležel Olofsson rozplácnutý na zemi. Ačkoli byl Zabiják Anders čerstvě zbožný, nedokázal prostě nastavit druhou tvář. Dokonce ani první. Místo toho vykryl Olofssonův hák levou rukou (nebo to byla pravá) a skolil ho pravou (nebo možná levou). To s těmi tvářemi bude muset v budoucnu natrénovat…

Radiq
18.01.2021 3 z 5

Knihu jsem nečetl, ale audiokniha interpretovaná Martinem Stránským byla super. Je pravda, že když už mám za sebou všechny ostatní autorovy knihy, je už z toho cítit takový stereotyp - hrstka různorodých hrdinů, většinou divných, se nějakým způsobem dá dohromady a pak to spolu táhnou. Zažíváme jejich úspěchy i útrapy a většinou je to dost nepravděpodobné. Přesto mě ale Zabiják Anders zaujal - i když název sliboval mnohem víc černého humoru, nějaká ta násilnost a vražda se tu najde. Ale v největší míře zde najdeme dělání si srandy z náboženství, Boha, Ježíše, Bible, apoštolů a jiných pitomostí. Podle ale šlo prostě přitvrdit, a to jak u tohoto tématu, tak na straně krve. Styl knihy připomíná vše ostatní, co Jonas Jonasson napsal, ale dostat se k tomuto dílu jako k prvnímu, asi bych si tak nezoufal. A nechápu, jak může někdo dát synovi jméno Per Persson, chch.

Ladislav73
10.01.2021 5 z 5

Zabiják Anders je kniha plná nekorektního humoru kořeněná výpravou za poznáním pozadí neortodoxních náboženských církví, neziskových organizací a dobročinných spolků s pastorem-zabijákem v čele.
„Haleluja! Hosana! Hó, hó, jó, jó!“
Přečteno jako audikniha v excelentním podání Martina Stránského
V téhle těžké době je humoru potřeba více než kdy jindy a jsem rád, že mě kniha pobavila.

MagicKleeo
09.01.2021 3 z 5

Spíše upadající příběh, který nebyl tak silný jako Stoletý stařík, nebo Analfabetka.

Olava
06.01.2021 3 z 5

Tahle kniha nebyla nic moc. Pár vtipných momentů nezachrání pokulhávají děj a nesympatické postavy

rencovav
19.12.2020 3 z 5

Už můj třetí Jonas Jonasson, druhá audiokniha tohoto autora namluvená Martinem Stránským a první kniha, v níž vystupuje farářka. Bylo to boží, vtipné, no jako vždycky. Nejlepší byl bývalý kostelník, který si hrabal svou cestičku a sem tam si nahrabal i nějaké peníze. :D Těším se, s čím autor přijde příště. Tentokrát už cestoval jen po Švédsku a nezapojoval dějiny, ale přesto to bylo moc příjemné počtení. :)

haki34
07.12.2020 3 z 5

posloucháno jako audiokniha (izolace, vařit je potřeba...a jako podmaz při úpravě fotek..) ...a i když jsem se několikrát od srdce zasmála, několikrát i v textu ztratila (protože mě to jaksi nebavilo, co si budeme nalhávat) , většinu času jsem se, autor promine, nudila....děj mi přišel zbytečně vatózně natahovaný...
ještěže se při té audioknize dá dělat spousta užitečných věcí ;)
nejvíc se mi asi líbil závěr s vánočním skřítkem..a jak psal Ivan F předemnou Haleluja a hosana !
a zabijáku, číst (a poslouchat taky) tě už raději nikdy nebudu....

RyonMathrin
29.10.2020 5 z 5

Stejně jako u Staříka a Analfabetky jsem se skvěle bavil. Mix postav nehrdinů, bláznivých nápadů a nepravděpodobných událostí funguje výborně. Autor si střílí z církví, snadno oblbnutelných lidí a dalších věcí. Velmi zábavná oddechovka. Doporučuji!

Sabina335
20.10.2020 4 z 5

Celkem vtipná kniha, tak jak jsem od autora očekávala.

Ivan F
07.10.2020 2 z 5

Tak teda neviem, komu chcel autor túto knihu určiť. Ak to má byť návod pre marginalizovanú menšinu ako prísť vo Švédsku k peniazom robením detí, tak napríklad cigáni to už dávno vedia - teda aspoň tí naši určite a myslím si, že aj tí čo žijú v Čechách. Ako návod je to však rozťahané a v podstate si stačí prečítať posledné dve kapitoly. Ak to má byť príbeh, ktorý má osloviť spisovateľových priaznivcov, ktorým sa páčili jeho skôr vydané knihy, tak v tomto prípade ide o nepodarok a kvalít predchádzajúcich diel nedosahuje. Štýl rozprávania je rovnaký, len obsah je nezáživný. Ako oddychovka je to fajn, ale aj v rámci oddychovej literatúry existuje (našťastie) omnoho viac lepších kníh. Rozlúčim sa s tým, čo si na dlho z knihy nadlho zapamätám: Haleluja a hosana. To ostatné mi čoskoro vyšumí z hlavy.

MonikaV
27.09.2020 3 z 5

Oddechovka.

Anna27
21.09.2020 3 z 5

Tohle je vtipné, sarkastické, rozhodně stojí za přečtení. :)

Honey0105
15.09.2020 5 z 5

Od autora jsem četla Stoletého staříka, u kterého jsem se dost zasmála, pak mi trvalo dlouhou dobu, než jsem narazila na další knihu z jeho pera. Právě na Zabijáka Anderse jsem dostala doporučení od kamaráda, chvíli mi to trvalo, ale nakonec jsem knihu otevřela. A jsem moc ráda, že jsem to udělala! Opravdu upřímně jsem se mohla skoro u každé stránky zasmát, což se tak moc nestává. Nejlépe bych ohodnotila první dvě části, tam nemám co vytknout! Třetí část byla trochu slabší, málo rozvinutá. Přesto se mi kniha jako celek líbila. Doufám, že se stejně pobavím i u dalších autorových knih.