Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300357/mid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-sem-ZA1-300357.jpg 3 1261 315

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. „Zabiják Anders“ je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá farářka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Spolu s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí společný podnik. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivost a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny. Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) je třetím románem Jonase Jonassona po světově proslulém Stoletém staříkovi, který vylezl z okna a zmizel a Analfabetce, která uměla počítat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

Zelený_Drak
05.12.2016 2 z 5

K Zabijákovi jsem se dostala hned po Staříkovi a Analfabetce a připojuji se k těm, kteří zastávají názor, že autor by už měl zkusit něco jiného (jiný scénář, jiné motivy...). Bavila mě jen první část, další dvě už mi přišly bez nápadu. Občas jsem se i zasmála, ale po předchozích dvou dílech autora to prostě nebylo ono. Možná udělal autor chybu v tom, že tentokrát byli všichni hrdinové v podstatě buď hloupí nebo zamindrákovaní nebo obojí. Taky mi překvapivě chyběla politika a její představitelé, což mi větší prostor pro náboženství nedokázal vynahradit. Je možné, že je Švédsko víc nábožensky založené než Česká republika a proto byl možná pro Jonassona námět provokativní, zatímco Češi (známí od dob Protektorátu též jako "smějící se bestie") mají s rýpáním do náboženství a církví přibližně 600 let praxi, takže nejsou pro Zabijáka vhodnou cílovou skupinou.

alena67
24.11.2016 4 z 5

skvělý autor, přečetla jsem od něj tři knížky a u všech jsem se pobavila

lazenskaveverka
20.11.2016 4 z 5

Hosana. To bylo zase dobré čtení. :-)

Caine
15.11.2016 3 z 5

Myslím, že staříkovi se už nic nevyrovná.

hánymáry
10.11.2016

hanymáry.
Nemá cenu opakovat negativní komentáře,souhlasím s nimi.Knihu právě čtu a vůbec mě nezajímá.Stařík byl skutečně jedinečný na oddychové čtení.

misowi84
01.11.2016 4 z 5

Ve srovnání s Analfabetkou (kterou jsem četl jako první) a Staříkem, možná o hvězdičku méně. Nic to však nemění na zábavnosti, kterou jsem u knihy prožíval. Za nudnou jsem jí rozhodně nepovažoval, naopak, knihu jsem přečetl velice rychle. Budoucím čtenářům žehnám, nenechte se odradit ! Haleluja, teda vlastně Hosana !

nenúfar
31.10.2016 1 z 5

Kniha je pro mě zklamáním.

PetK
30.10.2016 2 z 5

Poslouchala jsem asi do čtvrtiny a pak to vzdala. Nějak mě to nechytlo :-( Stařík mě bavil, ale Analfabetka a Anders už bohužel ne. Možná jen špatná doba, třeba to ještě někdy zkusím.

Nestorkea
29.10.2016 2 z 5

Po rozporuplných hodnocení této knihy jsem se k ní snažila přistupovat bez předsudků. Ale autor mě asi předchozími díly rozmazlil. Jsem zvyklá, že když se Jonas vydá z Prahy do Brna, vyrazí na Karlovy Vary, auto vymění za paroloď a následně helikoptéru, cestou si odskočí do Afriky a malou oklikou přes Severní pól a Austrálii skončí v Amsterodamu.. Anders ale vyjede po D1, občas zrychlí, občas zpomalí a s malou objížďkou dojede do určeného cíle. Není to zcela blbé, ale jaksi předvídatelné. Neurazí a na dlouhé zimní večery je tato kniha fajn, nicméně za Analfabetkou a zejména za Staříkem trochu pokulhává...

davaprd
29.10.2016 3 z 5

vtipné to zůstává, ale trochu nuda, dost se opakuje oproti předchozím knihám

MartinaŠeb.
28.10.2016

Četla jsem knihu s odstupem po Staříkovi a Analfabetce, četla se mi dobře a líbila se mi nejvíc ze všech tří.

Belmondo1893
25.10.2016 1 z 5

Přečíst tuhle knihu byla pro mě nevýslovná dřina a nuda.... zvládl jsem to jen pouze z respektu k předchozím dílů....

barcc85
23.10.2016 2 z 5

Bohužel - knihu jsem nedočetla do konce ...a to jsem si jí běžela koupit hned v den vydání,jelikož první díla autora, pro mě byly naprosto skvělé.

Sim_Va
20.10.2016 3 z 5

Staříka jsem viděla jako film, analfabetka mě nelákala, a tak jsem si záměrně jako prvotinu od autora vybrala tuto knihu. Kniha to rozhodně špatná není, ale že bych si z ní sedla na zadek, to také ne. Nemohu si pomoc, ale "přátelství" třech hlavních postav mi připadalo dost nereálné stejně jako celkový příběh, byl docela přitažený za vlasy. Nicméně mě zajímalo, jak to celé dopadne, což je rozhodně plus, ať už si o konci myslím cokoliv. Za mě příjemný průměr.

Tanja00
15.10.2016 4 z 5

Trojice nevěřící farářka, zabiják a recepční mě vcelku bavila.

laepus
05.10.2016 3 z 5

Možná jsou tři až příliš velký sešup po Alanovi a Nombeko, ale dvakrát se stejný lógr vyvařit dá, když je opravdu kvalitní, ale potřetí už to nejde. Není to špatná kniha, slupnul jsem ji za den, ale je to tak nějak neosobní - nedokázal jsem najít k postavám výraznější vztah. Snad je to moje chyba a třeba při dalším přečtení (jestli bude někdy čas) hodnocení zvednu, ale zatím víc než tři nemůžu.

LenkaKa
05.10.2016 2 z 5

Bohužel musím souhlasit s předešlými komentáři. u "Staříka" jsem se fakt bavila, "Analfabetka" dobrý, ale tohle už je "vyvařená voda". Další knihu už snad ani nechci číst.

kikies
03.10.2016 2 z 5

Dopadlo to tak, jak jsem očekávala, Jonassonovy knihy pokračují ve stejném duchu, téměř jako přes kopírák, pouze s tím rozdílem, že to je čím dál ohranější a čím dál méně vtipné. Bohužel, stalo se. Není to ještě špatné, ale má to hodně klesající tendenci. Vtipu už není tolik, to, čím překvapil stařík a analfabetka, už tady nefunguje. Postavy nejsou tak zajímavé, ti "hloupí" už nejsou tak působiví, jako dříve, nad geniálností těch "vychytralých" už nezůstáváme s pusou dokořán. Z jednoho brilantního nápadu prostě nelze těžit neomezeně dlouho a Jonasson by se měl od počátečního úspěchu odpíchnout a zkusit něco zase trochu jiného, tohle už fakt moc dlouho nevydrží.

babyboar
29.09.2016 3 z 5

Narozdíl od mého švédského oblíbence Backmana nemají Jonassonovy knihy vzestupnou tendenci. Jonasson používá stále tentýž mustr, do kterého zasazuje své příběhy. Je to nudé, chvílemi až otravné, takže jsem se několikrát přistihla, že je mi vlastně jedno, co čtu. Pobavila jsem se spíše až v závěru. Kladné body snad jen za snahu trochu odlehčit tolik závažnou náboženskou otázku a téma uprchlíků, které současná Evropa jistě potřebuje. Za mě stále vede Nombeko a nejsem si jistá, jestli ještě chci nějakého Jonassona do budoucna číst.

DenisePartridge
26.09.2016 4 z 5

Nevím, proč si na knihu všichni stěžují. Jistě, i já musím uznat, že žádný Stoletý stařík to není, ale na takovou knihu už nejspíš nikdy nenarazíme, tak proč nehodnotit tuhle knihu jako individualitu? Mě osobně opravdu bavila a to je podle mě u knihy jedno z nejdůležitějších kriterií. Takže pokud jste tak ještě neučinili, rozhodně si knihu přečtěte! :)