Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) ekniha

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. „Zabiják Anders“ je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá farářka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Spolu s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí společný podnik. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivost a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny. Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) je třetím románem Jonase Jonassona po světově proslulém Stoletém staříkovi, který vylezl z okna a zmizel a Analfabetce, která uměla počítat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300357/zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-sem-ZA1-300357.jpg 3.11042
Vydáno (ekniha), Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän), 2015

Kniha Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Ladislav73

Zabiják Anders je kniha plná nekorektního humoru kořeněná výpravou za poznáním pozadí neortodoxních náboženských církví, neziskových organizací a dobročinných spolků s pastorem-zabijákem v čele.
„Haleluja! Hosana! Hó, hó, jó, jó!“
Přečteno jako audikniha v excelentním podání Martina Stránského
V téhle těžké době je humoru potřeba více než kdy jindy a jsem rád, že mě kniha pobavila.

MagicKleeo

Spíše upadající příběh, který nebyl tak silný jako Stoletý stařík, nebo Analfabetka.

Olava

Tahle kniha nebyla nic moc. Pár vtipných momentů nezachrání pokulhávají děj a nesympatické postavy

Kariol
19.12.2020

Už můj třetí Jonas Jonasson, druhá audiokniha tohoto autora namluvená Martinem Stránským a první kniha, v níž vystupuje farářka. Bylo to boží, vtipné, no jako vždycky. Nejlepší byl bývalý kostelník, který si hrabal svou cestičku a sem tam si nahrabal i nějaké peníze. :D Těším se, s čím autor přijde příště. Tentokrát už cestoval jen po Švédsku a nezapojoval dějiny, ale přesto to bylo moc příjemné počtení. :)

haki34
07.12.2020

posloucháno jako audiokniha (izolace, vařit je potřeba...a jako podmaz při úpravě fotek..) ...a i když jsem se několikrát od srdce zasmála, několikrát i v textu ztratila (protože mě to jaksi nebavilo, co si budeme nalhávat) , většinu času jsem se, autor promine, nudila....děj mi přišel zbytečně vatózně natahovaný...
ještěže se při té audioknize dá dělat spousta užitečných věcí ;)
nejvíc se mi asi líbil závěr s vánočním skřítkem..a jak psal Ivan F předemnou Haleluja a hosana !
a zabijáku, číst (a poslouchat taky) tě už raději nikdy nebudu....

RyonMathrin
29.10.2020

Stejně jako u Staříka a Analfabetky jsem se skvěle bavil. Mix postav nehrdinů, bláznivých nápadů a nepravděpodobných událostí funguje výborně. Autor si střílí z církví, snadno oblbnutelných lidí a dalších věcí. Velmi zábavná oddechovka. Doporučuji!

Sabina335
20.10.2020

Celkem vtipná kniha, tak jak jsem od autora očekávala.

Ivan F
07.10.2020

Tak teda neviem, komu chcel autor túto knihu určiť. Ak to má byť návod pre marginalizovanú menšinu ako prísť vo Švédsku k peniazom robením detí, tak napríklad cigáni to už dávno vedia - teda aspoň tí naši určite a myslím si, že aj tí čo žijú v Čechách. Ako návod je to však rozťahané a v podstate si stačí prečítať posledné dve kapitoly. Ak to má byť príbeh, ktorý má osloviť spisovateľových priaznivcov, ktorým sa páčili jeho skôr vydané knihy, tak v tomto prípade ide o nepodarok a kvalít predchádzajúcich diel nedosahuje. Štýl rozprávania je rovnaký, len obsah je nezáživný. Ako oddychovka je to fajn, ale aj v rámci oddychovej literatúry existuje (našťastie) omnoho viac lepších kníh. Rozlúčim sa s tým, čo si na dlho z knihy nadlho zapamätám: Haleluja a hosana. To ostatné mi čoskoro vyšumí z hlavy.