Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. „Zabiják Anders“ je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá farářka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Spolu s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí společný podnik. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivost a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny. Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) je třetím románem Jonase Jonassona po světově proslulém Stoletém staříkovi, který vylezl z okna a zmizel a Analfabetce, která uměla počítat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300357/zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-sem-ZA1-300357.jpg 3.11070
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno (ekniha), Panteon
Orig. název

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän), 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (293)

Kniha Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Přidat komentář
mgeisselreiter
27. března

Stoletý stařík výborné, Analfabetka ještě lepší, ale co to proboha je Zabiják Anders? Čte se to sice dobře, ale je to samé plácání o ničem, žádný kloudný nápad a humor mě jaksi míjí, snad jsem se ani nezasmál. Velké zklamání. 55%, 27. 3. 2021.

Petrasuvicka
22. března

Nehodnotím, skončila jsem na straně 70. Tak jak byly Stoletý stařík a Analfabetka vtipný, tak Zabiják Anders není. Je to hrozně na sílu, vynucené a splácané. Nebavilo mě to a nechci ztrácet čas.


koolsavage
25. února

(+ SPOILER) Slabší konec - tedy závěrečná třetí část, jinak docela hodně vtipné. Nejsympatičtější postava je paradoxně zabiják, ostatní by zasloužili horší osud.

tom2843
20. února

Co je více neetické: lámání kostí věřitelům, fejk církev nebo falešný Santa? A koho budete mít míň rádi: farářku ateistku, nábožensky manipulovaného vraha nebo nemastného bezejmenného? Ani děj ani postavy mi nepřirostly k srdci a nesnáším neetické příběhy, kterým chybí jakýkoliv náznak katarze. Škoda.
...O vteřinu později ležel Olofsson rozplácnutý na zemi. Ačkoli byl Zabiják Anders čerstvě zbožný, nedokázal prostě nastavit druhou tvář. Dokonce ani první. Místo toho vykryl Olofssonův hák levou rukou (nebo to byla pravá) a skolil ho pravou (nebo možná levou). To s těmi tvářemi bude muset v budoucnu natrénovat…

Radiq
18. ledna

Knihu jsem nečetl, ale audiokniha interpretovaná Martinem Stránským byla super. Je pravda, že když už mám za sebou všechny ostatní autorovy knihy, je už z toho cítit takový stereotyp - hrstka různorodých hrdinů, většinou divných, se nějakým způsobem dá dohromady a pak to spolu táhnou. Zažíváme jejich úspěchy i útrapy a většinou je to dost nepravděpodobné. Přesto mě ale Zabiják Anders zaujal - i když název sliboval mnohem víc černého humoru, nějaká ta násilnost a vražda se tu najde. Ale v největší míře zde najdeme dělání si srandy z náboženství, Boha, Ježíše, Bible, apoštolů a jiných pitomostí. Podle ale šlo prostě přitvrdit, a to jak u tohoto tématu, tak na straně krve. Styl knihy připomíná vše ostatní, co Jonas Jonasson napsal, ale dostat se k tomuto dílu jako k prvnímu, asi bych si tak nezoufal. A nechápu, jak může někdo dát synovi jméno Per Persson, chch.

Ladislav73
10. ledna

Zabiják Anders je kniha plná nekorektního humoru kořeněná výpravou za poznáním pozadí neortodoxních náboženských církví, neziskových organizací a dobročinných spolků s pastorem-zabijákem v čele.
„Haleluja! Hosana! Hó, hó, jó, jó!“
Přečteno jako audikniha v excelentním podání Martina Stránského
V téhle těžké době je humoru potřeba více než kdy jindy a jsem rád, že mě kniha pobavila.

MagicKleeo
09. ledna

Spíše upadající příběh, který nebyl tak silný jako Stoletý stařík, nebo Analfabetka.

Olava
06. ledna

Tahle kniha nebyla nic moc. Pár vtipných momentů nezachrání pokulhávají děj a nesympatické postavy

1 ...