Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. „Zabiják Anders“ je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá farářka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Spolu s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí společný podnik. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivost a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny. Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) je třetím románem Jonase Jonassona po světově proslulém Stoletém staříkovi, který vylezl z okna a zmizel a Analfabetce, která uměla počítat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300357/big_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-sem-ZA1-300357.jpg 3.11153
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: (ekniha), Panteon
Originální název:

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän), 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (301)

Kniha Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

kočkaMicka
24. května

Po Staříkovi a Analfabetce jsem očekávala další výborné počtení, ale tohle mě dost zklamalo. Hrdinové se mi zdáli podivní a nemělo to ten obvyklý švih, lehkost a vtip, na který jsem byla zvyklá z předchozích knih autora.

mina_harker
23. května

Líbila se mi Analfabetka i Stoletý stařík, tohle mě natolik neoslovilo, že jsem knihu ani nedočetla. A to se nestává často.


Pítrs85
04. května

Moment překvapení, na který mohl spoléhat Stoletý stařík, už tentokrát nefunguje. Ani vysoko nastavená laťka Analfabetkou se nepodařila udržet, natož přeskočit. Ale i tak má třetí Jonassonův román takovou míru absurdity a smyslu pro (černý) situační humor, kterou od něj člověk čeká. Možná že už je problém se samotným Zabijákem, tedy hlavním (ne)hrdinou, postrádá jak jakousi náhodnou zúčastněnost Staříka, tak sympatie Analfabetky. Ale i tak je to čtení zábavné (hlavně v první polovině), no na léto jak dělané. Jsem zvědavý, s čím přijde autor příště, protože je jasné, že podle tohoto "forrestgumpovského" mustru se nebude dát psát donekonečna. Ale zatím to funguje.

Janadvorackova
09. února

Parodie na církve nebyla špatná. Zabiják a jeho banda do příběhu zapadli výborně :). A opět se to neobešlo bez spousty hrozně praštěných náhod, mnohdy vedoucích k hromadnému vraždění. Nebo kyblíkům plným příspěvků, někdy tělesných :).

MrKrahujec
21. ledna

Hlavní příčina propadu a neúspěchu této knihy tkví asi v tom, že autor jednak po celou délku textu nedokázal "chytit správně slinu", pořád jako by naskakoval a zase se sesmekával, a hlavně v tom, že kritika a zesměšnění církví a náboženství je bohužel už strašně stará vesta a nejspíš se na ni nový pohled vrhnout už nikdy nepodaří (alespoň Jonassonovi se to tedy rozhodně nepodařilo).

Magrata15
11. ledna

Vtipný příběh plný bláznivých nápadů, jak lehce vydělat peníze.
Kniha se mi líbila, i když Stoletý stařík, kterého jsem četla předtím, byl o mnoho lepší.
Pokud někdo začíná sérii, asi bych začala Zabijákem Andersem a pak pokračovala Staříkem a Analfabetkou, protože příběhy se jen zlepšují.

Karoley
04. ledna

Stoletý stařík a Analfabetka jsou moje srdcovky. Zabiják Anders je sice trochu slabší, ale stále je to dost velká legrace (několikrát jsem se smála dokonce i nahlas). Hlavní hrdinové jsou pěkná sebranka - bývalý vrah, kterého osvítil Ježíš.. farářka, která nevěří v Boha.. a obyčejný recepční, jehož jméno si nikdo nepamatuje :)) Dobře jsem se bavila, JJ mi svým humorem neskutečně sedí.

Hanys_
10.11.2021

Už to bylo moc šílené a vlastně ani ne tak zábavné. Přitom stoletého staříka jsem si užil kdysi hodně.

1 ...