Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/bmid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3 1261 315

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

pkweb.eu
17.01.2017 5 z 5

Je z toho cítit, že autor chtěl stvořit něco jiného, ale přitom jet na osvědčené vlně vyprávění.
I proto to táhne ke srovnání s předchozími knihami, které nastavily laťku vysoko. Podle mě se s tím popral autor parádně.
Nevím, jestli to je tím, že po přečtení několika komentářů, jsem neměl výrazná očekávání, ale mě knížka bavila.

hrabalikoval
14.01.2017 2 z 5

Od spisovatele, který napsal úžasnou knihu Stoletý stařík a super knihu Analfabetka, jsem čekala další knihu plnou humoru. Už předtím jsem dostala typ, že už to není ono, ale věřila jsem!! No bohužel se musím přidat k těm co je kniha nenadchla. Knihu jsem dočetla jenom k "úctě" k předešlým dvěma knížkám. Knížka byla sklamáním a to mě mrzí. Bohužel u téhle série knížek platí, že čím víc dílů tím horší :(

Atlantis
11.01.2017 2 z 5

Byli jste nadšení ze Staříka? Přišla vám Analfabetka lehce nad průměrem? Tak potom jste byli na Zabijáka Anderse stejně naladěni jako já. Bohužel se kouzlo Staříka ani v nejmenším neopakuje.
Největším problémem je fakt, že v Zabijákovi nenajdete ani jednu sympatickou postavu. Opravdu. Hlavní postava je tupé násilné pako, farářka s recepčním morálně a psychicky narušené postavy, kterým se prostě nedá fandit.
Příběh samotný má tolik logických kiksů, že bude přímo fyzicky cítit, jak se vám právě narovnal minimálně jeden mozkový záhyb. Už dlouho jsem u žádné knihy tak toužebně nevyhlížel konec. Který je vskutku ubohý. Dvě hvězdičky dávám jen proto, že ještě pořád zde jsou zbytky po Jonassově smyslu pro humor a práci se slovem.

Evina74
11.01.2017 2 z 5

Abych pravdu řekla, byla jsem zklamaná. Dočetla jsem jen z úcty autorovi a jeho Stoletému staříkovi. Čekala jsem humorné vyprávění, ale nezasmála jsem se snad ani jednou.

Jana_Z
10.01.2017 3 z 5

Lehké, vtipné, pohodové čtení. Předvídatelné. Oproti předchozím knihám je příběh Zabijáka plochý, připadá mi, že autor píše ze setrvačnosti - chybí tu nový nápad, je to snaha prodloužit jízdu na vlně úspěchu Staříka.

Olšan
09.01.2017 2 z 5

Na rozdíl od Stoletého staříka a Analfabetky jsem neměl problém se od této knihy odtrhnout.

v.july
05.01.2017 3 z 5

Ze tři co jsem od autora četla asi nejslabší, s náboženskou tématikou jsem se úplně nesžila, ale čte se rychle a je relativně poutavá. Vadilo mi opakování a vracení se k tématům okolo hlavních postav a velké množství kapitol. Působilo to jako umělé prodlužování knihy na úkor kvality. Celkový dojem nemastný, neslaný a budu doufat, že další kniha bude stejně dobrá, jako byla analfabetka.

tlllk
02.01.2017 3 z 5

kniha mi prišla menej pitomá ako AnalFabetka, napriek tomu som si neobľúbil ani jednu z postáv. Nebolo to zápletkou skôr bez-charakterom jednotlivých postáv. Za ten hepyend dávam aspoň tie tri hviezdičky....

Nenu
02.01.2017 5 z 5

Jonasson nezklamal, opět knížka, která pobavila (v metru jsem leckomu asi připadala jako blázen). A s jakou lehkostí si dělá legraci z dnešních médií. Dávám vedle Analfabetky, Staříka, Saturnina (Jirotka) a Utajených houslí (Horníček) na viditelné místo, a vždycky, když mi bude ouvej nahlédnu :-).

aginecka
01.01.2017 3 z 5

Zabijákovi chybí "wow effect", ale netvrdila bych, že je proto nutně horší. Překvapení se moc nekoná, poprvé také chybí propletení s dějinami, ale knížka je stejně čtivá jako první dvě a skvěle drží pohromadě. A že jsem se moc nesmála? Jonasson ve mně salvy smíchu nevyvolával nikdy, od toho jsou tu jiní... Nenechte se odradit!

Peti
29.12.2016

Zabiják Anders - obávaný vrah (ačkoliv vraždy jsou neplánované a on si je nepamatuje), pak pastor a nakonec vánoční skřítek. A k tomu farářka a recepční, kteří se hledali, až se našli. Kdepak by bez nich byl Zabiják Anders?? Pro mě velice čtivá kniha, která se četla sama.

petranecka
28.12.2016 2 z 5

Knihu jsem četla na podzim a do teď z ní mám rozporuplné dojmy. Rozhodně je z těch tří knih nejslabší.

Patapuf
21.12.2016 3 z 5

Po přečtení Zabijáka Anderse můžu v klidu říct, že kvalita knih pana Jonassona má sestupnou tendenci... knihu sem přečetl, ale že bych se u toho nějak zvlášť bavil...

IvanaB
20.12.2016 4 z 5

Stařík byl skvělý, Analfabetka taky dobrá, Zabiják už mi přišel slabší, ale pobavila jsem se, určitě to stojí za přečtení. Houby v latině mě rozesmály :-)

Marvyk
17.12.2016 4 z 5

Hezké čtení, autor možná tak trochu vykrádá sám sebe, ale ještě je to není v takové míře aby se mu to nedalo odpustit.

druzickaster
16.12.2016 4 z 5

Nebylo to zlé, ale ani extra dobré. Autor má lepší knihy. Bavil jsem se, ale konec mě zklamal, bylo to moc uspěchané a žádný aha efekt se nedostavil. Tím ale nechci říct, že se kniha nedá číst.

dana9644
14.12.2016

Tak milí čtenáři větší blbost jsem dlouho - tedy vlastně vůbec- nečetla. Byla jsem velmi zklamaná.
Stařík byl bezva, Analfabetka byla už trochu horší, ale pořád to ještě šlo. Ale Zabiják atd. byl
katastrofa. Ani jsem se nezasmála, protože mi ty vtipy přišly už trapný.
Myslím, že jsem s JJ už skončila. Ještě, že jsem tu poslední knížku dostala.Tedy za ty prachy co stojí nestojí. HAHAHA

ivulka15
10.12.2016 3 z 5

Zrovna jsem měla nějaké melancholické období. A proto mi vtipná kniha o štastných smolařích,kterým to vždy nějak projde přišla k duhu.

Vilas1979
08.12.2016 3 z 5

Tedy, podle hodnocení jsem to čekal mnohem horší, nakonec se z toho vyklubal klasický Jonasson. Nemám mu za zlé, že už potřetí zrecykloval stejné schéma a myslím, že mu to nebudu mít za zlé ani počtvrté, popáté, ale chápu, že leckoho už by to mohlo nudit. Já si potřeboval trošku odpočinout od vážných témat a přesně k tomu jsou Jonassonovy knihy určeny. Takže tu opět máme absurdní trojici výtečníků, tentokrát v podobě chudého recepčního a nevěřící farářky, kterým sekunduje napravený zabiják Anders. Pořád je to ten stejný, místy až trapný humor, jemuž jsem se nesmál ani jednou, líbilo se mi ale, jak si autor nebere servítky a Bibli a celé křesťanství si ústy farářky doslova maže na chleba.

KLADIK
07.12.2016 5 z 5

V prvé řadě bych chtěl apelovat na všechny kteří tuhle knihu nečetli, aby se nenechali ovlivnit negativními komentáři. Kniha je opravdu skvělá. A doporučuji všem kdo mají trošku smysl pro humor , aby si jí přečetli. A v druhé řadě moc nechápu srovnávaní knih. Jako, že Stařík byl lepší než anafalbetka atd. Stařík je stařík anafalbetka je jiná kniha stejně jako zabiják Anders.Tak jaké srovnávaní. Nebo ne?

křesťanství humor švédská literatura

Jonas Jonasson
švédská, 1961
2012  82%Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
2014  78%Analfabetka, která uměla počítat
2016  63%Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)
2019  73%Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
2020  79%Sladká pomsta