Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/bmid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3 1254 314

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

Makaa
Makaa
13.09.2016 3 z 5

Jedno velké zklamání. Čekala jsem víc. Mnohem víc.

ondaboss
ondaboss
12.09.2016 3 z 5

Nic moc. Spíše nuda. Do čtení jsem se musel nutit jako u málo které knihy.
Sice taková příjemná oddechovka, ovšem vtipných scén jako šafránu.
Pokud bych měl srovnávat se staříkem a analfabetkou tak ještě jedna hvězda dolů.

wendulka321
wendulka321
11.09.2016 2 z 5

Po předchozích dvou mě tahle bohužel zklamala.

Kočičáci
Kočičáci
09.09.2016 2 z 5

Bohužel mě to nebavilo.
A to i přes to, že jsem očekávala podobný vzorec příběhu jako u dvou předchozích knih (které jsem si mimochodem užila).
Nebyla mi sympatická ani farářka, ani recepční, ani zabiják. Děj samotný byl jedna velká zívačka. Překombinované až hrůza. Zasmála jsem se možná dvakrát.
Škoda, snad příště...

Pasadenka
Pasadenka
08.09.2016 3 z 5

Zabiják byl taková malina. Přečteno za jedno odpoledne. Kvalitou to už ztrácí dech, je s čím srovnávat, ale jako oddechovka supr. Klidně může autor psát dál, je to takový seriál. V každé knížce něco skvělé, v každé knížce i nuda.

střapatá
střapatá
05.09.2016 3 z 5

Jonasson si předchozími dvěma knihami pěkně zavařil - jejich kvalitě a popularitě se vyrovná máloco, přičemž Zabiják Anders to určitě není. Ale zatímco Analfabetka byla Staříkovi dosti podobná (což hodně lidí Jonassonovi vyčítalo), Zabiják je zase něco jiného (ano, hlavní hrdinové víceméně utíkají před mafiány, ale příběh je psaný úplně jiným stylem a absurdních situací, na kterých byly postaveny předchozí dvě knihy, je pomálu). Takže klobouk dolů před autorem, že zkusil něco nového a hlavně, že si nebral servítky a příběh založil na výsměchu křesťanství.

knihomolka111
knihomolka111
02.09.2016 1 z 5

Tak tato kniha je pro mě největším zklamáním letošního roku. Je to tím, že po naprosto dokonalém Staříkovi a bezchybné Analfabetce jsem měla velmi vysoká očekávání a strašně jsem se na knihu těšila. Bohužel oproti předešlým knihám zde nebyly žádné nečekané zvraty a děj neměl žádný spád. Vtipných momentů by se našlo jen pár a vždy je za pár chvil opět zabila nudnost. Málem jsem knihu nedočetla a to se mi moc často nestává. Na Jonassona ale nezanevřu a doufám, že se nějakým svým dalším výtvorem opět vyhoupne do čela žebříčku bestsellerů.

Karborund
Karborund
31.08.2016 2 z 5

Uf, někdy dočíst knihu stojí velké úsilí a tady jsem musel vynaložit hodně sil.Nudné,nezáživné a bohužel si z této knihy nic neodnáším,

Nora_Viky
Nora_Viky
30.08.2016 2 z 5

Po dvou předchozích docela zklamání. Málokdy se musím přemáhat, abych knihu dočetla.

kuruteku
kuruteku
27.08.2016 3 z 5

Kdyby to byla Jonassonova první kniha, neštěkne po ní ani pes. Když je to třetí kniha, všichni, mne nevyjímaje, ji srovnávají. Dočetl jsem až do konce, ale nevím. Nevím, jestli mělo jít o autorovo vypořádání se s vírou, osudem, snahou o přežití. Pár dobrých momentů tam je, číst se to dá, ale řemen spadl a motor běží na prázdno.

Geramon
Geramon
26.08.2016 4 z 5

Já mám tu výhodu, že jsem tuto knihu četl jako první od Jonassona.
A mě se prostě líbí.
Raději dávám 4 hvězdičky kdyby náhodou ty předchozí byly lepší :o))

Ditules
Ditules
23.08.2016 2 z 5

Tak tady jsem se bohužel také zklamala. Po 3 kapitolách jsem to vzdala.

Anasa
Anasa
22.08.2016 2 z 5

Těšili jste se na nového Jonassona? Myslím, že Vám bude stačit několik stránek, abyste se utvrdili v tom, že poměrně nízké hodnocení má právem. Zabijáka jsem přečetla, ale tak nějak z povinnosti - je to přece další Jonasson a na knihu jsem se těšila! Měla jsem ji odložit. Nic zajímavého, nového, vtipného se totiž až do konce neobjevilo.

jana3866
jana3866
21.08.2016 2 z 5

Ke starikovi jsem se uz dvakrat vratila. Analfabetka mi jednou stacila. Zabijak se nedal cist. Autor vystrilel vsechny dobre napady a ted uz dost vari z vody. Radsi vubec, nez takhle..

pif69
pif69
20.08.2016 1 z 5

Čas nám zde vyměřený lze využít mnohem lépe , nežli čtením špatných knih . A Zabiják Anders ke špatným knihám rozhodně patří . Nedal jsem více jak 100 stran , bohužel...

saez
saez
19.08.2016 3 z 5

Ušlo to. Jednoznačně však nejslabší z autorových knih.

vysypanel
vysypanel
17.08.2016 2 z 5

Ještě čtu, ale pozoruju, jak neustále klesá hodnocení. Bohužel dost slabé. Všichni se vrhli na třetí knihu autora a skoro všichni jsou rozčarování. Ještě i Analfabetka byla proti tomu skvělá...
Dvě hvězdy...

Gysna
Gysna
16.08.2016 3 z 5

Kniha je docela zábavná, ale z té trojice mi příjde nejslabší. Nejvíc se mi líbí Analfabetka. Čekala jsem asi víc.

gad
gad
11.08.2016 5 z 5

Opět jsem se skvěle bavil. :-)

Nicoletta
Nicoletta
11.08.2016 2 z 5

Opravdu mě tato kniha zklamala a měla jsem co dělat abych vydržela do konce.

křesťanství humor švédská literatura

Jonas Jonasson
švédská, 1961
2012  82%Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
2014  78%Analfabetka, která uměla počítat
2016  63%Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)
2019  72%Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
2020  79%Sladká pomsta