Zabij mě, Eliso

Zabij mě, Eliso

Literární minimalista a krutý poetik Adam Georgiev (1980) přichází po novelách Planeta samých chlapců a Bulvár slunce se závěrečným dílem volné homosexuální trilogie. V agonickém textu se prolínají obrazy, záblesky situací a útržky vět a dialogů, destruované a promíchané tak jako v předsmrtné mysli. Homoerotická poetika zde dosahuje extatického vrcholu a zároveň sílí a stávají se hlavními dva ženské motivy - postižená dívka Zorka a slavná spisovatelka. Žánrově lze text označit za epickou poému, útvar v české literatuře neobvyklý a autorsky náročný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33678/zabij-me-eliso-33678.jpg 3.912

Planeta samých chlapců (3.)

Literatura česká
Vydáno:, Petrklíč

Sunday
07.07.2017

Tak já za sebe musím říct, že celá trilogie se mi líbila natolik, že jsem si všechny tři knihy koupila. Autor má mé sympatie.

Pedruska01
16.11.2014

Nebudu se opakovat. Všechno jsem napsala už k prvnímu a druhému dílu této triologie.
Jen ještě pár slov.
V této knize mě zaujaly asi jen dvě stránky. Pouze!
A s větou, kterou autor použil v závěru knihy musím jednoznačně souhlasit, - "Nečtěte mé knihy." - to mluví za vše.
Poslední, co bych dodala je, že to byla naprostá slátanina!
Silné zklamání, věřila jsem, že celá "série" bude o něčem jiném a především jinak napsána a znázorněna.