Žaba

Žaba https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254933/bmid_zaba-254933.jpg 4 14 5

Policajt na operačnom stredisku prijíma hovor. Je výhražný. Inštrukcie sú jasné: miesto a požadované výkupné výmenou za ľudský život. Čas beží. Kriminálna polícia v spolupráci s útvarom osobitného určenia prijíma potrebné opatrenia. Ultimátum sa však kráti. Na miesto určenia sa dostaví neznámy muž. Utajená akcia má zelenú. Je dôvod na oslavu? Kdeže! Operačné stredisko prijíma druhý hovor: Iný muž, technicky upraveným hlasom, šokuje! Podmienka nebola splnená, následkom čoho zomrel človek. Nočná mora pokračuje: Výkupné sa zvyšuje o polovicu, v hre sú tentokrát dva ľudské životy. So šokujúcimi závermi prichádza kriminalisticko – expertízny tím: Nezabíjal človek! Čo je zodpovedným za smrť nevinného? Čo sa stalo zbraňou v ruke človeka, ktorý požadoval výkupné? Polícia, zdá sa, tápe v slepej uličke. A ďalšie ultimátum sa opäť nekompromisne kráti…... celý text

PitoR
25.02.2023 4 z 5

Pralesnička strašná!
V poradí tretia kniha slovenského autora, povolaním detektíva, píšuceho pod pseudonymom.

Námet vznikol na základe podobného prípadu z praxe. Ak máte dojem, že sa osud s vami nemaznal, pritom cítite veľkú krivdu, myslíte, že máte právo siahnuť inému – nevinnému človeku – na to najcennejšie? Na život? Viac prezrádzať nebudem. Roman Horňák mi opäť pripravil slušný čitateľský zážitok. Tento autor mi sadol. Jeho humor, hlášky a všetko okolo detektívnej roboty je podané s nadhľadom. Ak som však povedal povestné „A“, musím povedať aj „B“ – u mňa zatiaľ najslabší diel. Toho humoru tu teraz bolo veľmi málo, oproti prvým dvom knihám (Krutá hra a Vymývač) až veľmi mááálinko. Aj napriek ťažkým a smutným témam som si na to pri autorovi už akosi zvykol. Škoda! Námet však výborný.

Za štyri hviezdy – s odretými ušami. A teším sa na pokračovanie, štvrtú knihu v poradí, ktorou je Anjelik.

mirec88
11.03.2020 5 z 5

Moja prvá kniha od Romana Horňáka a odvtedy som prečítal všetky. Skvelý, krátky príbeh, ktorý rýchlo odsypal a navyše mi bol blízky miestami, kde sa odohrával, lebo tam som žil väčšinu života. Výborný úvod a hneď som si požičal z knižnice aj ďalšie knihy od neho.

MajaN
13.01.2020 3 z 5

Ako začať a nebyť vulgárna. Nebola to moja prvá kniha od autora,jeho štýl a slovnú zásobu som poznala a bola som pripravená.Príbeh skvelý,dokonca mal aj spád.No ale tie slovné spojenia!Akoby mal autor výpadky správnych prídavných mien,chvíľami som sa zamýšľala nad tým,či to prešlo editorovými rukami a či bol editor textu slovák .Kvôli tomuto iba 3 hviezdy,inak obsah fajn.Ak by sa knihy tlačili spôsobom,že v tlačiarni sadzač natypuje text,tak by som povedala fajn,tlačiari si z autora policajta ,vystrelili a urobili z neho neschopáka čo nedokáže správne formulovať prirovnania.

Viera15
26.08.2016 5 z 5

Mne sa kniha páčila. Zaujímavá, napínavá ako každá. Navyše Roman H. opisuje udalosti na miestach, ktoré dôverne poznám z bežného života. Občas si na to spomeniem, keď som v meste. Romanovi ďakujem. Prajem mu veľa skvelých nápadov a ďalších kníh.

danoj
12.08.2015 2 z 5

Celkom dobrý pokus nového slovenského autora (z praxe). Škoda, že knižka je krátka - opisuje jeden krátky prípad polície, ktorý sa uzavrel behom jedného dňa. Ten kto očakáva klasickú detektívku s pátraním, sledovaním stôp a dedukciou, bude trochu sklamaný. Navyše mám pocit, že autor je silne ovplyvnený Dominikom Dánom, miestami som mal pocit, že čítam jeho menej podarenú napodobeninu.
Ale autorovi v každom prípade držím palce....

detektivní a krimi romány krimi výkupné

Roman Horňák
slovenská