Za zrcadlem

Za zrcadlem https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175865/za-zrcadlem-175865.jpg 3 150 32

Za zrcadlem série

Má dar. Pronásledují ji. Je tvoje matka. A kdo jsi ty? V životě patnáctileté Juli má všechno svá pravidla. Vybočovat je nebezpečné, kdo neodpovídá normě, toho sledují. Ale pak Julina matka zničehonic beze stopy zmizí a její otec se třese strachy. Juli postupně začne odhalovat všechna rodinná tajemství: Máma je jedna z mála víl, kterých se společnost Normality obává. Má totiž zvláštní schopnosti. Je Juli taky taková? Společně se svou novou kamarádkou Ksy a jejím bratrem Ivanem se vydá pátrat – po zmizelé matce, po zakázaném vílím světě a po pravdě o sobě samotné.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Spiegelkind , 2011

KachnaN
01.10.2014 3 z 5

Když jsem knížku dočetla, měla jsem takový zvláštní pocit, ani nevím proč. Doteď jsem na to nepřišla. Nebyla to špatná knížka. Začetla jsem se do ní. Ze začátku mi dělalo problém zorientovat se v mnoha pojmech, které nebyly vysvětlené, ale jinak se mi to líbilo :)

ph-m4367
14.09.2014 3 z 5

Tuto knihu už jsem četla dávno takže nemám zrovna nejčerstvější pocity ale řeknu jedno... Kniha mě hodně zklamala... Doporučila ji na zadní obálce moje oblíbená spisovatelka Kerstin Gier cituji: "Za zrcadlem od Aliny Bronské vám můžu opravdu vřele doporučit. Je to velmi chytrá a úžasná kniha"... Mám velmi smíšené pocity ohledně této knihy, přijde mi že tam rozhodně dost nevysvětlovali co a jak tam funguje... Prostě na mě najdou vybafne fakt že víly jsou jedny nejhorších nadávek ve společnosti Normality. Prostě mi ten svět nesedl... Ale každý má rád něco jiného kniha nebyla úplně špatná a ke konci mi i fakty v ní začaly dávat smysl... Váhám nad koupi dalšího dílu... Ale pravděpodobně si ho z čisté zvědavosti, zda autorka napsala druhý díl lépe, koupím. :)

Gwendolyn
21.05.2014 4 z 5

Nedepresivní dystopie

Adele02
20.03.2014 3 z 5

3,5
Tohle bylo hodně, hodně divné. Juli byla tak podivná osoba, že doteď nevím, jaká charakteristika k ní vlastně sedí, ale jinak se mi to líbilo.

Knihomolka Rů
09.03.2014 3 z 5

Kniha byla.. řekněme, zajímavá. Ačkoli jsem od ní čekala mnohem víc, líbila se mi. Zatím nevím, jestli si koupím i další díl, protože z ní jednoduše takový podivný pocit a nevím co čekat od pokračování.
I tak to s touto sérii zatím nevzdávám.

Kyta
26.02.2014 4 z 5

Název i obálka mě přímo nabádaly k tomu, abych si knihu Za zrcadlem přečetla.
Dobře promyšlený děj, smysl - svět Normality, víly, freakové a další fantazijní postavy, kvůli kterým jsem autorku obdivovala. Jsme zvyklí, že pojem "víla" se používá v pohádkách jako kladná postava, v téhle fantasy knize je tomu ale naopak - označuje se za nadávku. Kniha je velmi chytrá a úžásná a já nemůžu udělat nic jiného, než ji všem doporučit. Závěr byl ale hodně neukončený a o důvod navíc, abych si přečetla další díl: Rozbité zrcadlo - jsem moc zvědavá, jak to bude pokračovat :)

123katka123
15.02.2014

Tuto knihu jsem dostala na vypůjčení od kamarádky, která mi ji vnutila se slovy, že je naprosto fantastická a musím si ji proto přečíst.
Z počátku jsem knize moc nevěřila, prvních pět stránek nic moc. Ale hnedka druhá, třetí kapitola mě ponořila do světa fantazie a knihu jsem si opravdu vychutnávala. Škoda, že je na můj vkus moc tenká ( má jenom 270 stránek ), tak jsem ji přečetla za necelé dva dny, ale jinak doporučuji na 80% si ji přečíst.
Autorce za tento výtvor palec nahoru!!

Brambram
14.02.2014 3 z 5

Nic extra světoborného, rychle se to čte, jen marně přemýšlím, kdo by měl být cílovou skupinou čtenářů.

ciniminisek
06.02.2014 2 z 5

Juli Retemi, náctiletá studentka prestižního lycea. Spisovatelka se na této postavě velmi vyřádila. Bohužel v negativním slova smyslu. Julia dává stupiditě nový rozměr.
Dle mého, příběhu velmi uškodilo spojení vílího světa s dystopií. Ze zajímavého nápadu, se stává přeplácaný děj.
To dobré jsem viděla v dalších postavách příběhu. Kamarádka Ksy a její bratr Ivan, dodávají příběhu na tajemnosti. A jména, velmi zvláštní, pěkná a ojedinělá.
Musím přiznat, že když jsem se po pár stránkách dozvěděla, že je kniha o vílách, četla jsem s menší předpojatostí.
Tatík - despotický, vyčůraný protiva, babča - nezvládající výchovu dvou spratků a děda, který kdyby neměl zvláštní jméno, ani nevím, že tam je. Ráda bych řekla, že mě kniha nutila nadávat, křičet a rvát si vlasy, bohužel tomu bylo naopak. Nudnost a předvídatelnost Juli, zapříčinila maximálně, protočení očí. V knize se neobjevuje žádná část, která by ve mě vyvolala nějaké emoce.
Velmi mě mrzí, že má nespokojenost s knihou, patří zrovna této.Vydavatelem je CooBoo a na knihy z této produkce já nedám dopustit. Jak se říká, vše je jednou poprvé...
Obálka: Krásná a tématicky zvolená. Dávám ji veliké plus. Hlavně díky této obálce, jsem po knize sáhla.

kleria
01.02.2014 3 z 5

Nevím co si mám o téhle knížce myslet, nebyla špatná, četla se rychle a nenudila jsem se u ní, ale když to ve mu po dějové stránce tak mě toto téma moc nezaujalo :/. Určitě si přečtu další díl, ale nebude to moje oblíbená série.

muchomurka
07.01.2014 5 z 5

Úžasný příběh, naprosto mě dostal. Možná je to tím, že jsem chvilku předtím dočetla Dokonolý svět, který mě zklamal, ale tuším, že tím to tak úplně nebude.
Hlavní postavy mi byly sympatické, Juli mi teda občas přišla náladová od jednoho extrému k druhému během rozhovoru, ale musím říct, že to sedělo k povaze i příběhu. A Ksy byla super! Co oceňuji je, že tam nebyly předlouhé pasáže vnitřního boje hlavní hrdinky.
Škoda jen, že to skončilo tak určito neurčitě. Strašně moc chci vědět, jak to bylo dál!

Teressa
02.01.2014

Moc pěkná knížka. Vtáhne vás do děje a přitom se moc hezky čte. Rozhodně patří mezi nejlepší (není-li vůbec nejlepší) knihy slovanských autorů. S chutí si přečtu druhý díl!