Za zdmi

Za zdmi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387997/bmid_za-zdmi-uUR-387997.jpg 4 346 128

Kristy má pocit, že uvízla na mrtvém bodě. Aby uživila dospívajícího syna Ryana a nemocného otce, zůstává v práci, která ji čím dál víc vyčerpává: coby zaměstnankyně texaské věznice je totiž dennodenně v kontaktu s lidmi, kteří spáchali ty nejhůře představitelné věci a jsou odsouzeni k trestu smrti. Když se seznámí s Lancem, který Ryana učí džudo, věří, že by se její život mohl konečně obrátit k lepšímu. Naneštěstí se záhy ukáže, že Lance je monstrum; začne ji týrat jak psychicky, tak fyzicky. Pro Kristy je nemyslitelné, že by své trápení přiznala synovi nebo otci, a její jedinou oporou se paradoxně stává Clifton, vězeň čekající na popravu za zabití svých dvou dětí. Jenže ten toho zpoza zdí své cely zmůže jen pramálo. A Kristy se sama musí rozhodnout, kolik si toho ještě nechá líbit …... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Walls , 2017

Terka18
10.09.2020 5 z 5

Na knihu jsem byla docela zvědavá, jak to autorka pojme a jak bude příběh rychle běžet. Kniha mě nezklamala, příběh běžel dost rychle a bez zbytečných zbytečností. Hlavní hrdince jsem fandila, aby to všechno ustála. Ještě jsem fandila jedné postavě, ovšem tam to dopadlo jinak než jak jsem doufala a chybí mi u této postavy dořešení pravdy. Jinak byla kniha famózní.

Gabux
10.09.2020 5 z 5

4,5*
Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu takto prožívala. Kniha je dobře odvyprávěná bez zbytečných výplní. Oceňuji velmi originální prostředí, kterou se stává věznice. Díky knize nahlédneme i do zákulisí texaských věznic a poprav. Postavy se mi zdály jako živé. A ten příběh? Já ho žila s nimi. Byla to jízda, která ve mně zanechala spoustu emocí. Tato kniha mě téměř donutila plakat. A to nejen jednou. To se mi často nestává a je to dalším důkazem jak dobrá tato kniha vlastně je. Hollie Overton je Spisovatelkou s velkým S!

MirKop
19.08.2020 5 z 5

Famózní spektákl - drama se vším všudy do samotného konce. Velice originální příběh o (ne)spravedlnosti a stavu, kdy se člověk ocitne v absolutně slepé uličce ( ať už jde o Cliftona, nebo o Kristy )

Nepamatuji si, že bych nějaké babě v knize tak moc držel palce, aby ji vše vyšlo...ufff...

Hodně silné téma o domácím násilí a jeho eskalaci.
Žádné přehnané akce, zápletky - je to přímočaré, syrové, napínavé a na konci přijde velké zadostiučinění.

niki7763
17.08.2020 3 z 5

Díky recenzím (na které se moc nedívám) jsem si řekla, že to bude nějaká úžasná bomba a s chutí jsem začala číst. Ale světě div se, mě nijak neoslovila. Pořád jsem knihu odkládala i přesto, že je to taková knížečka do kapsy. Možná je můj dojem založený na tom, že trillery s touhle tématikou čtu jak to jen jde a proto už mi nepřišla ničím výjimečná než ostatní díla. Oceňuji ale snahu a odvahu Kristen, která se rozhodla skoncovat s týráním. Fandila jsem ji. Oceňuji er-formu, ale žádný bližší vztah si k hrdince nezaložíte. Pohlížím na tuto knihu jako na oddechové čtení bez nervů někde k pláži či na zahradu. Knihu zavřete a v klidu usnete :))

Martiiiik
12.08.2020 5 z 5

Výborná kniha, styl psaní je velmi čtivý, nemůžete se odtrhnout.. hezky představuje, jak se může život nečekaně zvrhnout, aniž byste to byť i v nejmenším čekali.. najednou nemáte jak z toho ven a zbývá jen jediná možnost.. je to kdo z koho.. stane se z vás vrah nebo nemáte sílu zachránit rodinu? prostě poutavé a i trochu smutné čtení.. rozhodně stojí za to :-)

kniha
28.06.2020 5 z 5

Od první stránky jsem věděla, že je to knížka, která mě nepustí dokud ji nedočtu. Příběh jsem prožívala s hlavní hrdinkou a držela jí palce v boji o sebe a svou rodinu.

Miretti
22.06.2020 5 z 5

S Kristy se život opravdu nemazal a přesto si našla svoje místo na zemi, zvládla vychovat úžasného syna, najít si vskutku zajímavou, leč vysilující práci. Byla to žena silná, přesto se vrhla do manželství s Lancem , ze kterého se vyklubala opravdu zrůda.
Naprosto bravurně napsaný thriller se spoustou věcí k zamyšlení. A opravdu před čtením nečtěte zdejší komentáře, přijdete o ještě lepší zážitek.

peitho.1
20.06.2020 4 z 5

Velice dobře napsaný, mrazivý příběh o tom, že ne vždy je vše tak, jak to na první pohled vypadá. Přesto, že jsem si knihu užila, tak mi k naprosté spokojenosti ještě něco chybělo. Nejvíc mě mrzelo, že v příběhu neměl větší roli Clifton, který si zasloužil dle mého názoru více prostoru a celý jeho příběh, zejména jeho minulost, mi přišla nedotažená.

Lukáš987
09.06.2020 4 z 5

Ke knize jsem se dostal náhodou a velmi překvapující kniha. Přečteno jedním dechem, s každou další kapitolou chcete číst víc a víc. S každým dalším řádkem jdete po boku hlavní hrdinky. Dojdete až na konec?? Budete muset ;)

made77
08.06.2020 5 z 5

Další z knížek, které jsem prakticky přečetla jedním dechem. Na pozadí příběhu hlavní hrdinky se odehrává ještě jeden příběh, a to vězně odsouzeného na smrt. V obou případech by se napětí dalo krájet a čtenář přemýšlí jednak nad tím, jak by se v dané situaci zachoval on, a jednak nad spravedlností justičního systému.

ElikaS
29.05.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila, i přestože mi jednání hlavní hrdinky přišlo minimálně zvláštní. Opravdu by někdo, kdo pracuje v oblasti trestního práva jednal takhle? Každopádně knížka byla napínavá a čtivá.

danielosbourne
23.05.2020 4 z 5

Za mě je tato knih velkým překvapením. U knih s tímto tématem mám problém s hodnocením, protože nevím, zda je dobré o knihách s tématikou domácího násilí říkat, že se mi líbila, ale je to tak. Je to kniha s těžkým a hrozným tématem, ale zpracována je výborně. Jediné co mi na knize trochu nesedí, jsou kapitoly s Cliftonem, protože mi ve výsledku přišly navíc. Přesto jsem si knihu skvěle užil a můžu jí doporučit. Pokud tedy máte knihy s podobným tématem rádi .

maximus13
23.04.2020 5 z 5

Na základě dvou opačných příběhů - na jedné straně vězně (odsouzeného spravedlivě?) a na druhé straně prozatím bezúhonného občana se odehrává drama. Jak je těžké prokázat svou nevinnu? Jak málo stačí k tomu ocitnou se na druhé straně mříží, když jsme k činu donuceni? Kniha popisuje fyzické a psychické domácí násilí spíše náznakově. Nechce za každou cenu šokovat. Proto má tato kniha veliký potenciál k tomu, že ji mohu doporučit k přečtení ženám. Po přečtení knihy se určitě zamyslíte rozhodnutími, které nám život nachystá.

lenkavildomcova
10.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Nemohla jsem se odtrhnout.

SilvieSisinka
31.03.2020 4 z 5

Velmi drsná kniha o domácím násilí. Hlavní hrdinka si vytrpela své. Nakonec se s problémem vypořádala po svém.

JanaPav
29.03.2020 3 z 5

V příběhu je opravdu hodně dobře zachycen problém domácího násilí a všeho, co s ním souvisí, za to bych dala 5 hvězd. Stejně tak je příběh velmi čtivý a rozhodně nechybí napětí, což oceňuji.
Ale jsou tu některé věci, které mě spíš iritovaly. Především to, jak autorka popisuje vězeňský systém i odsouzené vězně... Chápu, otce prý měla krátce ve vězení a je tím nespíš ovlivněna, ale stejně... Nešlo přehlédnout, jak policejní a vězeňský systém nelíčí příliš lichotivě, zatímco z odsouzených vězňů dělá pomalu chudáky a obětní beránky. Ač jsou odsouzeni k trestu smrti, tak buď za něco, u čeho je nejvyšší trest dosti diskutabilní, a nebo není jisté, zda onen zločin vůbec spáchali (viz třeba ten Clifton). No, viděla jsem řadu dokumentů a policejních rekonstrukcí (hlavně amerických), které se týkaly vražd, a můžu říct, že skuteční zločinci, odsouzení k trestu smrti, se vůbec nepodobali těm v této knize, ti z reálného světa byli opravdová chladnokrevná monstra, zabíjeli velmi brutálně a zcela náhodně, jen protože "se jim chtělo", necítili žádnou vinu a kolikrát se pozůstalým doslova vysmívali... Takže mě štve každé dílo, které odsouzence na smrt popisuje jen jako oběti "nespravedlivého systému", líčí je v úplně jiném světle, než jak je tomu ve skutečnosti a v podstatě z nich snímá téměř veškerou vinu (např. i tolik oblíbená Zelená míle). Samozřejmě jsou případy, kdy vina není jednoznačná, nebo jde o vraždu např. kvůli domácímu násilí, ale tady by snad dotyčný nedostal trest smrti...
A mně osobně ještě docela vadilo, jak černoši jsou v příběhu líčeni buď kladně nebo neutrálně, zatímco veškeří padouši a křiváci jsou vždycky běloši. Ale tento model je poměrně častý a rozšířený, tato kniha v tom rozhodně není výjimkou. No možná aby ji vůbec vydali, nemohlo to ani být jinak...

ber
22.03.2020 5 z 5

Tak tohle byla vážně paráda, napětí až do konce. Hrdince jsem držela všechny palce. Sama nevím, jak bych to na jejím místě řešila.

Hanys_
07.03.2020 5 z 5

Výborný thriller očima týrané ženy. Začíná to jako love story, aby se to postupem času ubralo úplně jiným směrem než jsem čekal. Napínavé, nečekané a bez zbytečných happy-endů.

Bonbonierka
03.03.2020 4 z 5

Skvela napinava kniha az do posledni stranky, dej ze zajimaveho prostredi a zoufaly zlocin zoufale zeny, ktera unikne trestu, doporucuji precist jednim dechem.

Peetullka
28.02.2020 4 z 5

Velmi zajímavé prostředí ve kterém hlavní hrdinka pracovala. A musím říct, že jsem velmi přemýšlela o tom, zda trest smrti nebo ne. Co se týká Kristy, klobouk dolů. Měla to promyšlené dobře.
Ale mám stále jednu otázku, jak se dokázala exmanželem s Lancem rozvést?