Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4186 1333

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

Dandulka
10.05.2022 5 z 5

Skvělý psychologický thriller. Opravdu parádní čtení, které jsem si s radostí vychutnala. Přečetla jsem knihu během dvou dnů. Docela jsem fandila hlavní hrdince, aby se osvobodila od tyrana. Není nic horšího než život s tyranem a vědomí, že vám stejně nikdo nepomůže, ať děláte co děláte.

LaCoccinelle
05.05.2022 5 z 5

Skvělé čtení.

Anastazie0810
04.05.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila svým velice zvláštním a jedinečným způsobem. Je to opravdu psychotriller, který však dokáže vyděsit i dnes. Myslím, že kniha pojednává o pocitech a situacích, které bohužel můžou některé ženy zažívat i v této době. Líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti a bavilo mě když se tyto dvě časové linie protly. Moc zajímavé zpracování.
3* jsem však dala kvůli hlavní hrdince. Úplně jsme si nesedli charakterem a ,i přesto že jsem s ní soucítila, mě nějak malinko "rozčilovala"
Bylo to však rozhodně čtivé. :)

Lexie321
02.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha bola super. Dobre a hlavne rýchlo sa čítala, a myslím, že autorka docielila to, že človek bol šokovaný a videl Jacka ako totálneho psychopata až blázna čím aj bol. Grace a Millie vymysleli naozaj skvelý plán, a som rada, že im to vyšlo, a že Ester bola taká vnímavá. Naozaj kniha mala dobré ženské postavy, čo ma úprimne teší. Ale nejaké veci mi nesedeli.
Chápem, že ľudia majú toho veľa a možno si iných nevšímajú a možno aj Jack a Grace to vedeli tak skvele hrať, ale keď niekto povie, že nemá email ani telefón iba manželove, prvé, čo by mi napadlo, je že niečo v tom manželstve nie je 100% okay.
Ďalšia vec, a to je asi tiež len osobný názor, ale nemám rada, keď postavy, čo sú unesené alebo držané proti svojej vôli, a ani len neskúsia sa na väzniteľov vrhnúť a bojovať. Áno, strach robí svoje, ale až do úplného konca som nejako nechápala prečo Grace viacej nebojovala. Keď sa starala o sestru pred Jackom bola opísaná ako silná a nezávislá žena, ktorá predtým týraná, nebola. Každý je iný ale mňa osobne to veľmi hnevá, lebo to pôsobí akoby tie ženy boli slabé, napriek tomu, že opak je pravdou ked to všetko prežili.

verense
01.05.2022 3 z 5

Máte-li v tomhle žánru už něco přečteno, pak velmi záhy odhalíte, odkud vítr fouká. Autorka píše čtivě, a tak vás kniha drapne a nenechá vás odejít, dokud se nedoberete konce. Byť výtky by se našly - je to koneckonců prvotina, celkově hodnotím jako celkem zdařilou knihu vhodnou na zabití deštivého víkendu.

andulka1406
15.04.2022 5 z 5

Tak to bylo celkem psycho. Jack byl naprosto nechutný člověk. Bylo to chvílemi až těžké číst. Napjatá jsem byla do poslední stránky. Upřímně jsem neměla tušení, jak to dopadne. Tato knížka pro mě byla první od této autorky a určitě se pustím i do dalších.

kristie
15.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Tohle bylo opravdu psycho. Ten pocit bezmoci mě nutil číst dál a dál. Millie byla skvělá. Co mně osobně ale přišlo přitažené za vlasy, byla ta absolutní ignorace okolí. Kromě Ester si nikdo nevšímal, že Grace nikdy není sama, že se Jack klidně nacpe i na oběd, kde měli být jen tři kamarádky, nemá mobil, nemá emailovou adresu, když už se s ní a Jackem sejdete, tak je na ní nalepený jako klíště.
Možná jsem stejně jako Ester v tomhle ohledu víc podezřívavá a všímavá. Spíš mi ale zbytek postav, které měli k páru bližší vztah, připadal jako totální ignoranti... chápu že to mělo význam pro příběh, ale stejně mě to strašně rozčilovalo.

lenkavildomcova
15.04.2022 5 z 5

To byla jízda. Fakt super.

klarat13
12.04.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla prakticky na jeden nádech. Tak nějak od začátku člověk tuší, že je něco moc špatně, ale jak se příběh pomalu odkrývá, tak jen žasnete v jak moc špatné situaci se hrdinka ocitla.

Awča
11.04.2022 5 z 5

Hltala jsem písmenka, nemohla jsem přestat číst. Příběh byl napínavý, velmi mě bavil.
Jasně, šel po povrchu, není to žádné hluboké drama. V rámci svého žánru ale velmi povedené.

Lena78537
11.04.2022 3 z 5

Ač jde o velmi předvídatelný příběh, ve kterém je pár jen těžko uvěřitelných skutečností, kniha se velmi dobře čte a jen těžko se odkládá. V tomto žánru hodnotím jako průměr.

annastasia.j
10.04.2022 4 z 5

Dokonalý pár žijící v dokonalém domě. On je úspěšný charismatický advokát, ona je krásná žena povoláním manželka v domácnosti. Nikdo ale neví, že tahle "dokonalost" má blíž spíše k tragédii než hezkému životu dvou lidí.

Tohle je za mě ideální knížka, pokud si chcete přečíst zajímavý thriller, ale nechcete v něm řešit až příliš mnoho postav, komplikovaný a zamotaný děj, mimořádně složité časové úseky. Kniha je sice psaná stylem, kdy jedna kapitola popisuje přítomnost a další minulost a takhle po celou dobu knihy, ale rozhodně se v ní neztratíte, je hezky přehledná. Dá se do ní výborně začíst, na můj vkus se děj možná až moc táhne, ale na druhou stranu jsem z ní měla pocit, že je vlastně tenoučká a měla jsem ji přečtenou za pár dní.

Lenucha77
08.04.2022 2 z 5

Thriller, který ohromil svět... To jako vážně? Joy Fieldingová v modernější podobě. Škoda, že jsem za tohle zaplatila. Určitě se pokusím prodat, tohle v knihovně nechci.

Nasko
08.04.2022 5 z 5

Obvykle píšu ke knihám sáhodouhé komentáře, ale tentokrát mi nějak došla slova a moc nevím, jak to okomentovat.

Čtení určitě nelituju, zároveň to ale asi už nebudu číst znovu, protože bez toho "wow efektu" při prvním čtení už to nebude ono... Takže jsem ráda, že to mám z knihovny a nekoupila jsem si to domů.

Každopádně takhle na první přečtení to bylo super.

Maky1505
06.04.2022 5 z 5

Skvělá skvělá skvěle promyšlená!!!!! Za, mě Ano

strana394
04.04.2022 4 z 5

Kvůli námětu knihy je hrozně těžké ji hodnotit. Zní totiž dost divně když napíšu, že se mi líbila knížka o domácím násilí, ale autorka převedla opravdu skvělý příběh, ze kterého mrazí. Kniha vás udržuje neustále v napětí, zatímco pomocí dvou časových linek pomalu odkrývá pozadí příběhu. I když čtenář poměrně brzo pozná, o co se v příběhu jedná, je to neuvěřitelně čtivé. Stále totiž netušíte, jak to celé dopadne.

Dostanete neskutečně dobře promyšlený příběh. Autorka skvěle vystihla každou situaci a čtenáře tak úplně pohltila/zděsila/zhnusila. Je to typ knihy, která vám nedá spát, dokud ji nedočtete a neujistíte se, že je hlavní hrdinka v bezpečí. Budete si klást bezpočet otázek a budete na ně chtít znát odpovědi.

Psychologie postav je dokonale vykreslená a proces toho, jak obtížné je se dostat z nemožné situace, je perfektně vykreslený. Celou dobu jsem hlavní hrdince držela palce a obdivovala ji pro její statečnost. Hodně mě bavila postava Miliie, sestra Grace s Downovým syndromem, která vnímá víc, než si okolí myslí. Autorka opravdu výstižně popsala chování a mysl psychopata a o to je kniha děsivější.

Jedinou výtku bych měla k trochu uspěchanému konci. Zajímalo by mě, jak se to nakonec celé vyřešilo. Každopádně pokud jste milovníci thrillerů, a to především těch psychologických, tak tohle rozhodně potřebujete.

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s Albatrosmedia, děkuji.
IG: @strana394

sona9984
01.04.2022 5 z 5

Tak tohle je pecka! Na konci jsem mela husi kuzi. Nemohla jsem se od knizky odtrhnout, koupila jsem si ji na dovolene jako e-knihu, protoze jsem docetla predchozi knihu teto autorky a mela jsem chut na dalsi, jak dobre pise. Doporucuju! Je super! A jdu si koupit dalsi dilo. Do jonce dovci zbyvaji jeste tri dny!

uzivatel6305
31.03.2022 4 z 5

Tak to byl napínák a překvapení od začátku do konce. Vždycky mi vadí bezmoc, a tady jsem si jí tedy užila. Myslím, že pro spoustu mužů by toto byl ideální vztah. Chvílemi mi to připadalo trošku přitažené za vlasy, ale stejně to je výborné počteníčko. Jděte do toho, pobavíte se.

Booklovers046
31.03.2022 5 z 5

za mě rozhodně nejlepší kniha od B.A.PARIS. Takto napínavý příběh jsem již dlouho nečetla a jak bylo zmíněno níže v komentářích, v této knize rozhodně nebudete předvídat děj

Alchemi
30.03.2022 5 z 5

Knihy, u kterých je snadné předvídat děj, mě nudí. To se tedy o této říct absolutně nedalo. Už tak nějak od anotace jsem počítala s tím, že Jack bude asi trochu psychopat, ale jak se nakonec vybarvil? A to nejlepší - nebo nejhorší? - na tom všem je, jak je to ve své podstatě uvěřitelné. Žádný krok hlavních ani vedlejších protagonistů mi snad ani jednou nepřipadal přitažený za vlasy. Kniha se skvěle četla. Navíc je to jedna z těch knih, které vás baví od začátku do konce a když už jsme u toho konce, na ten se dá říct jen WOW. Mazec, budu jedině doporučovat dál.