Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303650/bmid_za-valky-1914-sbohem-piccadilly-Xcz-303650.jpg 4 81 25

Za války série

Píše se rok 1914 a Velká Británie čelí válce. Život Hunterových, jejich dětí, služebnictva a sousedů už nikdy nebude jako dřív. Pro dvacetiletého Davida představuje válka možnost projevit hrdinství, ale když se jeho matka dozví, že narukoval, zlomí jí to srdce. Krásná Diana se seznámí s vikomtem Charlesem Wroughtonem a zdá se, že ji čeká šťastná budoucnost, ovšem svolí aristokratická rodina ke sňatku dědice s pouhou dcerou bankéře? Dianina sestra Sadie pomáhá cvičit koně, které armáda potřebuje na frontu… Nová trilogie Cynthie Harrod-Eagles, autorky populární Dynastie Morlandů, která si získala věrné čtenáře po celém světě!... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Goodbye Piccadilly 1: War At Home, 1914 , 2014

Kanimůra2
Kanimůra2
08.07.2023 5 z 5

Někdy se divím, proč kniha propadne do modrých čísel. Za mě super.
Líbila se mi pohled na ženy ze začátku minulého století. Nebyly vlastně nic. Do dvaceti za ně rozhodoval otec, do smrti muž. Jediná starost dospívajících slečen byla snaha se dobře vdát. A ani do toho nemohly mluvit. Jen klopily oči a snažily se o konverzaci zajímající hlavně druhou stranu. Hrozná představa.
Líbila se mi vsuvka o tom, jak se ženy učily řídit automobily. A jejich úvaha, že teď, v době války mají příležitost ukázat co umí a prosadit se v různých profesích. Když jsou muži ve válce.
A druhý pohled byl na válku. Znovu a znovu mě dostává představa mladých kluků o válce. Jak se na ni těší jako na dobrodružství. Copak to je mládí... ale dospělí lordi se v klubu baví o tom, jaká bude katastrofa, až jim dojdou zásoby kvalitních doutníků...
Taky se mi líbila zmínka o Válečné knize. To mě pobavilo.
A úžasná byla i paní Fitzgeraldová. Ta je v každý společnosti
Nečekala jsem, že mě kniha tak pobaví, potěší a zaujmě.
Jdu na další díl.

martinaandulka
martinaandulka
19.02.2023 3 z 5

Na začátku jsem se nedokázala začíst,pletli se mi jména a kam patří,a úvod byl zdlouhavý jak jsem přečetla 100 stránek tak se mi to začalo líbit více.Pokračovat v dalších dílech nebudu a tuto knihu pošlu dalšímu čtenáři.

helenkan
helenkan
13.10.2022 5 z 5

Není to tak,že bych se začetla a nemohla přestat. Spíš za to ale mohl ten neskutečný počet jmen. :-) Trochu se v nich orientovat dalo docela zabrat. Ale mám ráda tyhle série. A paní spisovatelka vyprávět a zaujmout opravdu umí. I když to zrovna moc veselé téma není, stejně jsem zvědavá a těším se na další díly.

Janadvorackova
Janadvorackova
05.01.2022 3 z 5

Mám ráda její Morlandovskou sérii. Až nečekaně dobře se četla a čtenář si k jednotlivým hrdinům tak nějak vybudoval nějaký "vztah."
Tady to moc nešlo. Byť jde o první díl, skvělý námět, který autorka umí krásně vyždímat, už to pro mě není ono.
Ale jako nostalgický návrat určitě stačí.

Lka
Lka
27.08.2021 4 z 5

O téhle první knize ze série jsem měla trochu jiné představy. Celkově se mi příběh líbil i když to není můj žánr. Měla jsem problém se vyznat v tolika jmen.

Bebe2004
Bebe2004
08.07.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale musela jsem ji číst na etapy. Nedokázala jsem číst souvisle v kuse. U těhle knih je ten problém, že je tam hrozně moc jmen. Popisuje se tam celé to městečko a každého souseda známe jménem. Upřímně, zapamatovala jsem si rodinu a u ostatních jmen jsem musela vždycky trochu přemýšlet, než jsem si vzpomněla o koho jde.

Vojslava
Vojslava
10.05.2020 4 z 5

Jako věrný fanda Morlandů jsem nemohla pominout novou ságu: je to sice trochu naředěnější, ale najdeme tam leccos, co lze ocenit - zejména příběh připravený na další pokračování, takže nezbývá než jít v četbě dál, až bude trochu volněji. I když se dá odhadnout, kdo jak skončí, stejně se těším... :-)

Maria95
Maria95
14.01.2020 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala, až ten konec byl aspoň trochu zajímavý. Všechno takové nedotazene. Měla jsem větší očekávání

eva-lupen
eva-lupen
30.12.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha, která skvěle popisuje Británii na začátku Velké války. V postavách jsem se vůbec neztrácela, zas tolik jich tam není a ještě je na začátku jejich seznam :-). Je to čtivé, nechybí láska ani přátelství a myslím, že v dalším díle se vše teprve rozjede. Příznivcům Panství Downton se zřejmě bude líbit i tohle.

Nočnípták
Nočnípták
28.10.2019 2 z 5

Hodně postav, nic moc děj. Nakonec jsem dočetla, ale bez nadšení. Jediné zajímavé byly některé historické údaje. Další díly už číst nebudu.

knihomolka999
knihomolka999
15.07.2019 3 z 5

Počátek rodinné ságy Hunterů z první světové války. Do děje vstupuje široká paleta postav z různých společenských vrstev ( aristokracie, rozvětvená rodina bankéře, služebnictvo). Čtenář zpočátku může mít trochu problém se v nich orientovat, ale postupně k nim proniká. Děj plyne pozvolna ,proto bude zklamán ten, kdo čeká napětí a rychlý spád. Sonda do života britské společnosti je ale zajímavá a předchází vypuknutí války ,které provází naivní počáteční nadšení a víra v brzké vítězství.

Mlsnákočka
Mlsnákočka
21.11.2018

Kniha , na kterou jsem se těšila, mě vůbec nenadchla. Téměř žádný děj, zdlouhavé kapitoly o ničem....

Fanda74
Fanda74
05.07.2018 4 z 5

Rodinná sága ve stylu „Panství Downtown“, kde hlavním pojítkem mezi osudy jednotlivých postav je začátek 1. světové války a vstup Velké Británie. Mě to hodně bavilo a vyhovuje mi beletristický způsob výkladu historie, možná jsou některé události upravené tak, aby zapadaly do příběhu, ale když jsem si to dal do kontextu s tím, co třeba vím nebo spíš jsem četl jinde, tak se autorka drží historie. Nějakou dobu mi sice trvalo, než jsem se srovnal v postavách (je jich tam moc), ale dá se. Do dalšího dílu určitě půjdu, čte se to dobře. Od autorky jsem četl „Já, Viktorie“ a to se mi líbilo hodně…

knihovnička007
knihovnička007
05.05.2018 5 z 5

Četla jsem rozdílné názory na tuto knihu, ale mi se hodně líbila. Některé věcí o válce jsem se dozvěděla až z knihy, navíc další věci jsem si ještě posléze zjišťovala na tetě Wiki (info o různých městech, o kterých se v knize hovoří, nebo auta, která jsou zde zmiňována).
Hodně hezký je konec, tedy Vánoce, kdy vojáci odhodí alespoň na chvíli zbraně a společně zpívají koledy a vyměňují si cigarety a doutníky. Líbilo se mi, že je v knize nejen romantický příběh, ale také válka a docela detailně.
V dnešní době si už neumíme představit, že by slečna nesměla projevit svůj názor, muž by ji nesměl ani napsat dopis, nebo s ní vícekrát tančit, aby z toho nebyl skandál... Ráda se do této historie vracím...

Z hrdinů jsem si nejvíce asi oblíbila Sadie, je tak roztomile upřímná a ví, co chce :)

Kniha se mi hodně líbila a dobře se četla. Už se těším na druhý díl, snad jej budou mít brzy v knihovně :)

EvkaB7
EvkaB7
21.01.2018 3 z 5

Četla jsem lepší ságy, ale zase úplně špatné to nebylo. Ze začátku jsem měla zmatek v postavách, ale hlavně mě příběh moc nechytil. Další díl....,možná?

medlovice
medlovice
05.01.2018 3 z 5

Sbohem, Piccadilly, už se opravdu nikdy neuvidíme. Zaujal mě nostalgický , smutný obal , ale to bylo asi všechno , Panstvo, hodně jsem se ztrácela v tom kdo je kdo a s kým , toto panstvo jedná se služebnictvem jako sobě rovným, nechávaji si od nich radit . Vlastně jsem čekala něco romantického a hrdiny nečeká nic dobrého jen válka, španělská chřipka a stín smrti ale na čtenáře čeká to nejhorší- knižní nuda,

alnahu
alnahu
10.11.2017 3 z 5

Já jsem se pustila do čtení další knihy z válečného období, tentokrát z první světové války ,příběh rodinné ságy Hunterů, kteří jsou opravdu hodně rozvětvení ,mně nějak nesedl.

Princezna22
Princezna22
14.07.2017 4 z 5

Do knihy jsem měla problém se začíst,ale nějak u strany 50 cca jsem se do toho pustila a četla a četla.. Období první světové války bylo fajn,mám ráda takovéhle knihy. Těším se na další díl,který bude doufám více záživny. Bylo to příjemné čtení.

klaudia2722
klaudia2722
12.07.2017 3 z 5

Táto kniha ma nudila. Príliš veľa postáv a k tomu viac ako tristo strán, kde sa nedeje skoro nič. Takmer som knihu odložila, ale dozvedela som sa, že to má byť na pokračovanie. Pokiaľ áno, málo dynamický dej dáva logiku, ale kniha je len veľmi, veľmi hrubým úvodom. Skôr mi to niekedy pripadalo, ako keby som čítala učebnicu dejepisu o prvej svetovej vojne a na jej pozadí sa odohráva príbeh. Skutočne zaujímavých je snáď len posledných 20-30 strán, kedy sa konečne začne diať niečo podstatné. No, hádam bude pokračovanie lepšie...

1v8na
1v8na
10.07.2017 3 z 5

Příběh je fajn, jen jsem s ním osobně měla problém - ale ten je čistě na mé straně - nikoliv na straně příběhu.
Potřebuju, aby příběh odsýpal a měl děj a u této knihy mi to chybělo.

první světová válka (1914–1918) Velká Británie ságy historické romány historické romance

1998  84%Zakladatelka rodu
2016  72%Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly