Za války, 1918: Příslib naděje

Za války, 1918: Příslib naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465854/bmid_za-valky-1918-prislib-nadeje-j87-465854.jpg 5 28 8

Za války série

Válka už pokračuje čtvrtým rokem a vybírá si stále vyšší daň. Na frontu musí narukovat i starší generace a mezi nimi rovněž Edward Hunter, který byl čerstvě povýšen do šlechtického stavu, ale jeho vztah s Beattie se rozpadá. David se dlouhodobě potýká se svým těžkým válečným zraněním a hledá nové místo v životě. William se vydává ve šlépějích svého bratra Bobbyho a nastupuje k letectvu a Sadie se stále více věnuje práci, aby zapomněla na nešťastnou lásku. Dianě, která už zaplatila válce nesmírnou oběť, chystá osud další ránu. I Adu, kuchařku a další členy domácnosti čekají převratné změny. A utrpení stále není konec – nedostatek jídla, další útoky německých ponorek, zprávy o těžkých bojích na Sommě, kde se spojenecké jednotky ocitají na pokraji porážky, nekonečné seznamy mrtvých, nepřetržitý proud raněných z fronty – kolik toho člověk ještě dokáže vydržet? A na obzoru se objevuje další hrozba – španělská chřipka, která z bojových zákopů začíná pronikat i na britskou půdu. Stále však zůstává naděje na brzký konec války a návrat chlapců a mužů domů…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Brána

War At Home 5, 1918: Till the Boys Come Home , 2018

Kanimůra2
Kanimůra2
06.09.2023 5 z 5

za mě ani tento díl neztratil nic na čtivosti. Krása, těším se na další

helenkan
helenkan
30.11.2022 5 z 5

Válka konečně skončila. Jaké budou další osudy našich oblíbených i některých méně oblíbených postav? Opět parádní díl. A hned se pustím do posledního vyprávění.

Jonna
Jonna
23.01.2022 5 z 5

Skvělé jako vždy, a doufám, že tím sága nekončí.

eva-lupen
eva-lupen
20.11.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení a opět budu natěšeně čekat na další díl.

Szilvia1
Szilvia1
18.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Pátá část Za války byla pěkná,zajímavější než předchozí díly,protože jsme se tady dozvěděli,že Edward nejprv přišel na to,že její manželka ho podvádí,ale i on jí nakonec podvedl,ale všechno nakonec dobré odpustil jí,ale jak se to bude vyvíjet,to přečteme až příští rok,kdy vyjde i poslední část Za války.Už jsem na to zvědavá.

Vojslava
Vojslava
16.10.2021 4 z 5

Hurá, válka skončila - a dalo se čekat v posledním díle něco jiného než rychlé dotažení mnoha příběhů, několik padlých (šlo o to jen si vsadit, koho to postihne), načrtnout pár nadějí do budoucna (a co jiného, když tu je Příslib naděje) a čtenář si může jen četbu užít. Ale ten závěr oceňuji, událost v 11.08 kdesi na frontě byla tečka, která do radosti a optimismu hodila ty správné vidle...

ivca7818
ivca7818
12.08.2021 5 z 5

Odpovídám na dotaz s tím, že je dobré si předchozí díly určitě přečíst, bez toho se budete ztrácet v dějové lince i postavách

uzivatel5432
uzivatel5432
04.07.2021 5 z 5

Dobrý den, měl bych dotaz, dá se kniha číst samostatně bez znalosti předchozích dílů? Děkuji.