Za trest

Benedikt Juliard je amatérský dostihový jezdec, který sní o kariéře profesionála a vítězství ve Velké národní, jenomže ze dne na den je všechno jinak – trenér ho po obvinění z braní drog vyhodí ze stájí, údajně prý není ani dostatečně dobrý jezdec. Navíc ho otec, ambiciózní mladý politik, s nímž má více než problematický vztah, byť ho Benedikt obdivuje, chce mít ve volební kampani po svém boku. Benediktovi politika nic neříká, je mu však jasné, že otec se s pouhým poslaneckým křeslem nespokojí a že přijde čas, kdy bude chtít zamířit výš. Kdosi je ovšem proti a předvolební kampaň nabere dramatický spád – tajemný noční výstřel, poškozený vůz, požár… Opravdu to byly jen náhody, které spolu nesouvisí? Ve chvíli, kdy se kampaň mění v otevřený boj o křesla, musí Benedikt dospět mnohem dřív, než by si sám přál, a dokázat, že se při dostizích naučil nejen rychle rozhodovat, ale i obratně padat......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395593/za-trest-0FP-395593.jpg 4.2131

10-lb penalty (1997)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kalibr

Mirka2778
04.10.2018

Z francisovek je to ta slabší ale stále dobrá.
Benedikt je vzorný syn svého otce. Touží po kariéře profesionálního žokeje, přesto bez odmlouvání pomáhá otci ve volební kampani, nastupuje na univerzitu.
Neváhá otce bránit před pomluvami i před útokem na jeho život.
Francis opět předvádí důkladnou přípravu na zvolené pozadí příběhu.

cukrovka
20.09.2018

Tak tato kniha mi moc nesedla. Na můj vkus to bylo nudné a bez emocí.

Jack93
18.09.2018

Na Dicka Francise od počátku do konce velmi netradičně pojatý příběh, který se jako obvykle neodehrává v rozmezí několika dnů/týdnů, ale pěti let. Ději to trochu ubírá na spádu, není tak kompaktní, a k závěrečnému rozuzlení dojde až příliš rychle. Chybí i trocha té tradiční romantiky. Navíc hlavním hrdinou je teenager/mladík, což je ve Francisových dílech další neobvyklý prvek. V žádném případě jsem se však nenudil. Copak je to u Francise možné? Není!
Vždycky si při čtení jeho knih odpočinu a příjemně se pobavím. A přesně tak to má být.

Disease
16.07.2018

Spíš společenský román než detektivka. Ale vztah otce a syna je vykreslen pěkně. Na druhé čtení bavilo o něco víc.

Rup
28.01.2018

Číst Za trest sice za trest není, ale mě nenadchla. Bídný zloduch je znám od začátku do konce, hrdina nic moc hrdinského nevykoná, ani duše romantická se nepokochá žádnou láskou. Děj je předvídatelný, chybí mu gradace, spád celkově. Snad z nostalgie řadím do průměru a dávám za tři, ale milovníkům Francise (detektivek vůbec) nedoporučím.

alzbeta4340
18.08.2017

Jedna z mých oblíbených Francisovek, líbila se mi stejně, jako když jsem ji četla poprvé před x lety. Na rozdíl od některých jiných nemám pocit, že by zastarávala. Princip primárních voleb je stále stejný.

Anet09
13.04.2016

Kniha mi přišla nudná, ale potom se to rozjelo :)

Finskej
20.05.2015

Rozhodně "francisovka s úhlem perspektivy méně obvyklým" (na ostatní francisovky), o nic méně však čtivější (než ty ostatní francisovky). Jak postupně šířeji objevuji dílo tohoto spisovatele, stále víc žasnu nad vyspělou formou vypravěčství i nad tím, které všechny aspekty a roviny a úhly více či sebeméně související s ústředním životním tématem (totiž dostihovým sportem) dokázal popsat a napsat. A přitom ani psychologie jeho postav nebývá placatá... tedy na pokleslý žánr, jakým je, alespoň teoreticky, detektivka... kdepak, v podání pana Francise už se to podezřele blíží beletrii a to beletrii sakra zábavné.

jarin58
20.11.2012

Nemám moc zkušeností s knihami D.Francise,ale tato mi přišla nezáživná.

vitavita
09.03.2012

Život je někdy velmi těžký...