Za tebou

Za tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310480/bmid_za-tebou-Jev-310480.jpg 4 9 4

Antologie "Za tebou" vychází u příležitosti pěti let existence a vydání dvacátého čísla elektronického horrorového čtvrtletníku Howard. Za tu dobu časopis publikoval celkem 135 povídek a básní autorek a autorů z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Francie, Velké Británie, Spojených států amerických a Austrálie. Tato antologie je výběrem nejzajímavějších povídek z nich. Dvacet ukázek moderního domácího i zahraničního horroru. Editor antologie: Honza Vojtíšek.... celý text

Morbidus
20.07.2020 4 z 5

Hezká spleť horrorových povídek ze zahraničí i domácího pole. Jelikož jde o výběr z časopisu Howard, některé příběhy už jsem znal (a jiné ne, protože byly doby, kdy jsem povídky nečetl a doby kdy... chápeme se), u jiných mi byl povědomý jen název. Ve výsledku mám skoro chuť nakouknout do starších čísel časopisu a přečíst si ty mně neznámé kousky, které se do výběru nevešly. Tím spíše, že většina povídek osciluje okolo mírného nadprůměru.
Naneštěstí ne všechny. Kupříkladu takové Krysy ve zdech pro mne zůstávají doslova bez chuti a bez zápachu. Naopak mě překvapivě nadchlo Vyzvracej duši - vzpomínám si, že v Howardovi jsem tuhle povídku úmyslně vynechal (s tím že tohle fakt číst nebudu už kvůli názvu, inu, byl jsem mladý a nerozvážný). Většinou horror podobného ražení tolik nevyhledávám, ale jelikož jsem (podobně jako jiní čtenáři podobných věcí) cílová skupina... dostalo mě to. :-)
Když je teď tato pestrá sbírka za mnou, doporučuji všem zájemcům o horrorový žánr.

Lady.Lucrezia
07.01.2020 4 z 5

Pestrý to horror...
Sice mi poněkud trvalo se k ní prokousat, ale o to víc jsem si ji užívala v době, kdy jsem na ni měla čas. Je to poprvé a bohužel dost možná i naposledy, co u nás vyšla antologie současného horroru se jmény světového formátu. Najdou se tam pro mě slabší kousky, ale to vůbec nevadí, kdyby všechno bylo dokonalé, tak se to omrzí. Je, to jedna z těch antologií, u které ihned po dočtení jsem schopná říct, že nebude čtena pouze jednou.

Má TOP5 této antologie (řadím abecedně): Robert Cichowlas, Ivan Kučera, Edward Lee, Graham Masterton, Łukasz Radecki

Cabal
15.06.2019 2 z 5

Pár velmi slušných až výborných povídek, zbytek šeď zapomnění.

Ivan Kučera
24.12.2016 3 z 5

Piate výročie vychádzania hororového časopisu Howard redakcia oslávila zbierkou (podľa nej) najlepších poviedok, ktoré behom 60. mesiacov v magazíne vyšli (môj Ovoniavač sa objavil v tejto exkluzívnej spoločnosti). Ako to už v antológiách býva, nie každému sadnú všetky poviedky. Horor má veľa podôb a väčšina z nich tu zastúpená JE. Od atmosférických cez krvavé, od nadprirodzených úkazov až po zlo najbeštiálnejšie, zlo v ľudskej koži. Najviac sa mi páčili poviedky Honzu Vojtíška, Milana Vričana, Martina Štefka a (napriek istej zastaranosti a možno jemne nechcenej úsmevnosti) Grahama Mastertona. Obvykle nemám rád popisné gore scény, nie je to jednak môj štýl a jednak som názoru, že v dnešnej dobe už je takmer nemožné vymyslieť niečo nechutné, čo by čitateľa šokovalo. Napriek tomu sa to minimálne Radeckému vo Vyzvracet duši podarilo. Ak máte radi horor, čaká vás pestrá všehochuť.