Za štěstím s královskými dluhy

Za štěstím s královskými dluhy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32793/bmid_za-stestim-s-kralovskymi-dluhy-y2U-32793.jpg 4 4 2

Naše osudové šestnácté století - i tak by se mohla nazvat doba, kdy jsme se v českých zemích tak říkajíc „zapletli" s Habsburky. V roce 1526 jsme si zvolili za českého krále Ferdinanda I. Habsburského údajně proto, že slíbil zaplatit všechny královské dluhy. Jak to nakonec dopadlo a jak jsme s vydatným přispěním české šlechty rozhodli o svém osudu na čtyři století, o tom s humorným nadhledem vypráví tato knížka. V pěti kapitolách si přečtete poutavé líčení řady událostí ze života šlechty i královského dvora v období, které začíná jagellonským králem Vladislavem II. a končí Rudolfem II. právě ve chvíli, kdy císař začíná prožívat krušné chvíle a dramatické události dalšího století jsou na spadnutí.... celý text

P.T.
07.06.2019 5 z 5

Příjemně a čtivě napsaná knížka - historie stylem (s mírnou nadsázkou) pavlačových drbů, Habsburkové v českých zemích od roku 1526 cca do 1600 (smutné konce Rudolfa II. na začátku 17. století už kniha jen naznačuje v posledních větách), s úvodními odstavci o Vladislavovi a Ludvíkovi Jagellonském a o tom, proč po nich nastoupil Ferdinand Habsburský. Občas to od přesně rigorózních dějin ujíždí malinkými nepřesnostmi, ale jako úvod pro nabuzení zájmu nebo naopak jako ilustrace pro lepší zapamatování "těžších" textů to nemá chybu.

LadyMichelle
24.08.2013 4 z 5

Knížku jsem měla přečtenou za jediný den a byla jsem potěšena, jakým živým a poutavým jazykem je napsaná :) Určitě doporučuji přečíst