Za nami je len Boh

Za nami je len Boh https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288961/mid_za-nami-je-len-boh-ZeG-288961.jpg 5 2 2

V tejto knihe, kde sa okrem iného hovorí o operácii mozgu a srdca, stretávame sa so vzrušením a napätím tak v chirurgickej praxi, ako aj pri závažnom lekárskom a ľudskom rozhodnutí o živote a smrti pacientov. Čitateľ sa stáva svedkom obšťastňujúcich udalostí, ale aj otriasajúcej tragiky. Killian vie jednoducho rozprávať..

Literatura faktu , Duchovní literatura

Vydáno: , Spolok svätého Vojtecha (SSV)

Hinter uns steht nur der Herrgott , 1957

Helena0405
13.10.2022 5 z 5

Z príbehov by som vyzdvihla tieto: Kamaráti v boji proti smrti (ochrnutý učiteľ s dôverou - a teraz nie je isté, či v chirurga, alebo v Boha, ktorý môže všetko...); Zázrak (menej lekárčiny, viac psychológie - žena z veľkého gazdovstva); Diagnóza (konflikt medzi diagnózou uznávaného internistu a uznávaného chirurga); a na záver Odkaz. V poslednom príbehu sa opisuje choroba ešte mladej ženy, ktorá by sa, nebyť vojny a s nej spojeným stresom a zlou výživou, asi vôbec neudiala. Dnes už sa vie, že strava má obrovský podiel nielen na vzniku, ale aj (môže mať rozhodujúci = toto je môj súkromný názor) význam pri vyliečení sa z rakoviny. Keby sa to aj udialo, vo svetle dnešných poznatkov o výžive (vitariánstvo, enzýmy, vitamíny) by žena mala možnosť zvíťaziť na oboch frontoch. Najviac ma zaujal fakt, že už v čase písania tejto knihy si autor všimol a vedel, že cukrom kŕmi rakovinové bunky. // Originál vyšiel v r. 1957 //

vmatusko
24.11.2021 5 z 5

Moja prvá prečítaná kniha z lekárskeho prostredia. Chirurg rozpráva svoje príbehy ktoré zažil v chirurgickej praxi. V jednotlivých kapitolách sa môžeme stretnúť so silnými príbehmi, v ktorých jednotlivý predstavitelia bojujú o svoj život, ako napr. pri bodnutí do srdca, operácií pri mozgu či mieche...
Veľmi zaujímavé bolo aj rozprávanie o pacientoch, ktorí si nahovorili svoju chorobu a či už predstierali ochrnutie či boli vehementne presvedčení o svojej rakovine.
Príbehy boli veľmi zaujímavé a kniha obohacujúca.
Na konci autor konštatuje: "Lekár lieči, ale Boh uzdravuje."

Autorovy knížky

Hans Killian