Za mrakmi je moje milované slnko

Za mrakmi je moje milované slnko https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288262/mid_za-mrakmi-je-moje-milovane-slnko-Ard-288262.jpg 5 2 2

Životopis sestry Zdenky Schelingové, která zemřela v padesátých letech na následky mučení a věznění během pronásledování církve komunistickým režimem. V roce 2003 byla v Bratislavě beatifikována papežem Janem Pavlem II.

Jana512
06.08.2019 5 z 5

Název knížky vyjadřuje citát bl. sestry Zdenky, mučednice totalitního režimu. Zatčená a vězněná byla kvůli tomu, že pomohla utéci katolickému knězi, který se léčil v nemocnici, kde ona sloužila jako řeholní sestra, zdravotnice. Pro tento čin byla mučena tak, že utrpěla onkologické onemocnění, které, podle svědectví spoluvězenkyně, statečně nesla a během tří let na následky zemřela. I ve své nemoci věřila, že tak jako je za mraky skryto slunce, tak dobrý Bůh o ní ví a dobro zvítězí a její oběť nebude marná.

deshalb
07.03.2017 5 z 5

Tak pri tejto knihe si pri niektorých kapitolách aj poplačete. V knihe je vykreslený život sestry Zdenky a neľudské zaobchádzanie s väzňami, ktorý boli prenasledovaní komunistickým režimom. Každopádne je dobré, že vychádzajú aj takéto knihy aby sa nezabúdalo na praktiky režimu, ktoré nie sú až tak veľmi dávnou minulosťou.

Kniha Za mrakmi je moje milované slnko je v