Za hranicí fantazie

Za hranicí fantazie https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405256/bmid_za-hranici-fantazie-pqz-405256.jpg 3 119 40

Za hranicí série

„Už jste někdy byla zamilovaná, Sáro?“ „J-já nevím,“ koktám. „Možná...“ „Pokud to nevíte, tak jste zamilovaná nebyla.“ Největším Sářiným snem je být spisovatelkou, jejím knihám ale stále něco chybí a ona netuší co. Poznání s sebou přináší příliš smělý Richard, který ji při každém setkání uvádí do rozpaků, ale zároveň v ní probouzí něco, co nikdy předtím nepoznala – touhu, která ničí veškeré hranice její fantazie a vyplňuje prázdné stránky nedopsaných knih. Kromě štěstí však Sáru zaplavuje i další nepoznaný pocit – obavy, že by o všechno mohla přijít. Tímhle jediným si je totiž Sára jistá – není miláčkem štěstěny a nepřítel v reálném světě je mnohem krutější, než ten, kterého kdy stvořila její fantazie…... celý text

tereza0684
25.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Sáhla jsem po knize v domnění, že to bude takový odlehčený románek.
Příběh lehce plynul, různé odehrávající se trapasy a příhody mě hodně bavily. Příjemně to okořenilo lehké erotično, i když ne vždy to bylo takové uvolněné ale trošku na sílu :) .
Konec mě tedy opravdu zvedl ze židle a trochu mi změnil pohled na knihu jako celek- když to shrnu tak se jednalo o takovou tu praštěňou puberťačku co je zamilovaná prvně a vyloženě poblázněná, a na konci se z toho šíleného románku rapidně vyvrbila nepříjemná tragédie, což bylo překvapující a opravdu nemilé.
Každopádně žádná slabota a líbilo se mi.

dagmar5477
12.01.2024 5 z 5

Mně se kniha líbila, bylo to nenáročné čtení na jeden večer.

Damonka12
25.12.2023 3 z 5

Kniha se ke mě dostala díky štafetě a byla jsem za to moc ráda. Čtení jsem si užila a dokonce jsem byla i na konci knihy překvapená.

Ifuška
19.10.2023 3 z 5

Po této knížce jsem sáhla proto, že jsem potřebovala odreagování od veškeré negativity, co se teď děje... Nenáročné, milé čtení, četla se sama, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, jen ten konec jsem nečekala. U některých pasáží jsem si sice řekla, že tohle se může stát jen ve filmu nebo v knize, ale ve výsledku to bylo celkem sympatické čtení.

6591
19.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla napsána jednoduchým stylem, díky tomu se dobře četla. Zpočátku se mi příběh líbil, střed děje byl spíše nudný ale ten konec... poslední tři kapitoly byly dost slzavé . I přes smutný konec se mi kniha docela líbila, jen nechápu o čem by měla být druhá kniha. Pro mě touto knihou příběh končí. Dávám 3,5 z 5

Dela90
24.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Největším Sářiným snem je být spisovatelkou. Jednou ji v kavárně osloví muž jménem Richard, který ji uvádí do rozpaků. Zároveň, ale cítí něco co už dlouho necítila. Vymění si spolu několik psaní a pak začne její touha za hranicí fantazie.

Sára je takový snílek, který se snaží o dráhu spisovatelky. Musím říct, že takhle jsem se už dlouho nezasmála. Je vůbec možný, být takhle nemotorný? :D

Knížka ukrývá naprosto úžasný příběh, který prostě chcete číst. Já sama jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Byť vztah mezi Sárou a Richardem byl na mě příšerně přeslazený. Bylo to jako, byste kousli do čokoládového bonbonu a místo čokolády tam byl ještě karamel a nugát. Pořád jsem čekala, kdy přijde nějaké ale. Přece nemůžeš existovat takhle dokonalý muž.

Ke konci knížky už bylo jasné, že je něco špatně, a to ALE se blíží. Co Vám budu povídat obrečela jsem to. (nebudu spoilerovat)

Prokládání Sářinou knihou bylo zajímavé, ale podle mě trošku nedotažené. Více méně psala o tom, jak se skutečně cítila, takže neměla potřebu psát nějakou extra zápletku navíc. Škoda.

Dneska u psaní recenze jsem zjistila, že se jedná o českou autorku, což bych podle jména vůbec neřekla a co víc, ona ta knížka má pokračování! To si musím rozhodně přečíst.

Doporučuju přečíst tuhle krásnou a milou knížku se silným příběhem všem, kdo milují knihy v knihách.

Verida
08.01.2023 2 z 5

Moje první kniha roku 2023 a ačkoliv tento žánr nevyhledávám,přečetla jsem knihu v rámci projektu “pošli knihu dál”. Příběh je docela svižný takže jsem měla hotovo téměř hned. Taková klasická romantika ikdyž s koncem,který bych nečekala. Kniha nenadchne ale i neurazí

Pajulk
05.11.2022 1 z 5

Kniha, kde si říkáte to snad ne. Přišlo mi to moc splácené a trapné. Části historické knihy v příběhu jsem musela přeskakovat. Celou dobu jsem si říkala, bože ať už se něco stane! Konec tu knihu alespoň trochu zachránil. Ještě, že jsem jí někde dostala jako dárek k nákupu, protože tohle byl velký přešlap vedle.

Emma27
22.08.2022 2 z 5

Zajímavá knížka.

SSTknihy
08.06.2022 2 z 5

Tahle kniha by byla dobrá jen v případě, že by se na konci ukázalo, že všechno byl jen sen, drogový trip nebo jeden velký vtip. Hlavní hrdinka až příliš připomíná mix Bridget Jones a Anastasie Steelové, bohužel postrádající skutečnou romantiku, erotiku, napětí i vtip. A opravdu doufám, že fiktivní historický román z pera hlavní hrdinky nikdy nespatří světlo světa. To by už vážně nebyl můj šálek kávy.

Monuschka
08.02.2022 4 z 5

Kniha je velice čtivá oddechovka, jen ten smutný konec... Ale i to prostě do příběhů někdy patří. Koupila jsem ji v Luxoru za pouhých 29,- tak jsem nečekala, že se bude překvapivě moc hezky číst. Ne každému se líbit bude, to by také bylo hodně divné, kdyby se každému líbilo vše. Za mě palec nahoru, i když konec je smutný...ale i smutek je potřeba... Následující knihu Za hranicí vzpomínek si určitě přečtu též.

werick
28.01.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivě napsaná, vzbuzuje zvědavost jak to bude všechno dál. Trochu mi to připomíná knihu než jsem Tě poznala, ale takový konec jsem nečekala.

ErčaV.
23.07.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila a četla se velmi dobře. Pro mě oddechovka. Líbí se mi že autorka nepíše úplně do podrobna např. dovolenou, že to shrne na pár stránek a není to pořád dokola co se děje. Na konci jsem si i trošku poplakala.

téravokudlaná
21.07.2021

ten konec mi trochu připomněl Alexandra Grina - zlatý řetěz

JancaMia
17.06.2021 5 z 5

Wau !!! Knihu jsem koupila v knihkupectví Kanzelsberger za 29,- v akcnich slevách . Knihu jsem přečetla jedním dechem během dvou dnů ... všichni byly neuvěřitelně sympatičtí a vůbec celé to bylo krásné ... jen ten konec mi připomněl J. Moyesovou - dříve než jsem tě poznala i když trošku jinak ... no kouzelná , krásná knížka =)

sipkovapopelka
10.01.2021 5 z 5

Za začátku Sáře fandíte, smějete se s ní. Potom jí přejete, že našla chlapa přesahujícího její představy... jenže když je někdo smolař, musí se zaručeně něco pokazit. Na konci jsem si pobrečela. Hezky a dojemně napsané odpočinkové čtení.

dominika8192
07.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Nic světoborného. Takhle se dá sfouknout i trochu nataženější povídka, na kterou člověk narazí na nějakém literárním blogu. Upřímně úplně nevím, čím si zrovna tato knížka zasloužila "papírové vydání", ale budiž. Je to celé takové nemastné, neslané - není to ani typická romantika, ani erotický román, ani drama, ... upřímně? Není to skoro nic. Jedná se o vysoce naivní blábol, kde se obyčejná, určitě nijak extra krásná a hlavně nešikovná (myšleno tak, že do všeho vrazí, namáčí si rukáv v čaji, rozpatlá si rtěnku na zuby, ...) holka zabouchne do tajemného, krásného, snědého, vysokého, uhrančivého, dokonalého, skvělého .... a tak dále ... a světe div se! On jí ty city opětuje a zamiluje se do ní na oplátku. Jakože pffff (hrdelní odfrknutí), větší naivní blbost už autorka splácat nemohla, že?! A když už konečně přijde ten dlouho očekávaný plot twist v podobě jeho nemoci, tak to autorka skončí na následujících pěti stránkách ... prostě ... ona zdrhne ... on se jí snaží vnutit zpátky ... ona se dozví o jeho nemoci ... vrací se k němu ... jsou spolu chvíli ... on umře ... pohřeb ... konec. Jakože ... nic moc ani jako oddechovka.

misarisa
11.05.2020 5 z 5

Příjemná oddechovka. Nenáročné čtení, kde nechybí láska, romantika, humor a konec při kterém mi ukápla slza. Líbil se mi protiklad konců u celé knihy a u knihy, kterou psala Sára.

MissBlack
26.03.2020 2 z 5

Jedna hvězda za obsah a jedna za obálku. Není to nic, k čemu by se člověk vracel.

Laduska098
24.03.2020 5 z 5

Zábava přímo ke skleničce vína. Sára mě bavila. Několikrát jsem se od srdce zasmála. Doporučuji na odreagování.

2019  67%Za hranicí fantazie
2017  81%Pomsta čarodějnic
2017  83%Až vyjde slunce
2021  85%Za hranicí minulosti
2017  90%Kytice zmařených životů

Kniha Za hranicí fantazie je v