Za filosofii fotografie

Za filosofii fotografie https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187860/mid_za-filosofii-fotografie-yTH-187860.jpg 4 16 2

V eseji Za fiilosofii fotografie autor odhaluje, jak v oblasti automatických, programovaných a programujících přístrojů nemá lidská svoboda místo, aby ukázal, že i přesto je možné otevřít svobodě prostor.

Literatura naučná Filozofie Umění
Vydáno: , Fra (Agite/Fra)

Für eine Philosophie der Fotografie , 1983

roman9739
01.03.2016 3 z 5

"Každá jednotlivá fotografie je výsledkem jak spolupráce, tak soupeření mezi aparátem a fotografem." Jedna z mnoha aktuálních myšlenek autora, který tuto esej napsal v roce 1983.
Myslím si, že by se tato drobná publikace měla dostat do rukou každého fotografa, který ve veřejném prostoru publikoval byť jednu jedinou fotografii.

Bubun
07.01.2015 5 z 5

Výborná filozofická esej, ve které Flusser nabízí nové pohledy na problematiku každodennosti v kontextu estetiky a umění a mj. předbíhá svou dobu. Mnohá tvrzení a hypotézy jsou aplikovatelné i dnes, po více než třiceti letech. Některé z nich nejenže se potvrdily, ale s časem i zesílily. Doporučuji každému, kdo rád analyzuje a chce na svět podívat trochu jinou optikou.

fotografie

Vilém Flusser
česká, 1920 - 1991
2013  81%Za filosofii fotografie
2018  94%Postdějiny
2002  88%Do universa technických obrazů
2005  100%Jazyk a skutečnost
1998  90%Bezedno

Kniha Za filosofii fotografie je v