Za facku

Za facku https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162934/za-facku-162934.jpg 3 170 51

Když Zuzana pozná v knihovně, kde pracuje, spisovatele Matúše, který tam přišel na besedu, je jím okouzlená. Zaujme ji svými originálními názory, tím, jaký vzbuzuje respekt, ale hlavně něhou při jejich sbližování. Matúš se k ní nakonec nastěhuje a Zuzana teprve nyní poznává, že za originální názory považuje Matúš jen ty svoje, že respekt oplácí pohrdáním a něhu vnímá jako projev slabosti. Zuzana zprvu ustupuje, potlačuje své představy a přání, ale když přijde facka, je jí jasné, že takhle to dál nepůjde.... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura slovenská

Vydáno: , Motto

Za facku , 2013

Jája92
Jája92
14.11.2023 3 z 5

Kniha je ideální na cestu třeba vlakem a podobně, protože její čtení ubývá opravdu rychle.
Ačkoliv kniha pojednává v podstatě o domácím násilí, kniha ve mně nezanechala větší dojem.
Hl. hrdinka sice vykonává mé vysněné povolání, ale to je asi tak vše. Jednotlivé kapitoly po mně sklouzávaly jako dešťové kapky po oknech.
Charaktery hl. postav mi přišly nedotažené a nijaké.

Anmara
Anmara
06.11.2022 4 z 5

Příběh ze života, kterým si prošla spousta žen a mnohým z nich k rozhodnutí nestačila jen ta jedna facka. Knížka je velikostí i stylem vhodná na cesty, četla se mi snadno - stačilo pár hodin.

Voliarty
Voliarty
08.04.2022

Na začiatok upozorním, že nie som cieľovka.

Na Evitu a jej literatúru som počul nepekné, ba priam pohŕdavé slová. Mohol som ich trúsiť aj ja, ale myslím, že človek by sa mal najprv zoznámiť s tým, na čo nadáva. A preto som si rozhodol niečo od Evity prečítať. Dostalo sa mi do rúk toto a tak som sa do toho pustil.

Nebavilo ma to. Hlavná postava mi prišla taká trubka, ktorej všetci hovoria, že jej milovaný je kretén, ale ona to ignoruje. Nakoniec sa niečo stane (ťažké uhádnuť) a ona si uvedomí, že ľudia mali pravdu a ozaj je jej partner kretén. Možno ako poviedka by to bolo fajn, ale 184 strán mi prišlo veľa. I keď možno je to spôsobené tým, že tento druh literatúry ide mimo mňa. A oslovenie ,,mamča" mi riadne pohlo žlčou. Ale dočítal som to.

Aby som len nekritizoval, tak vyzdvihnem štýl písania, ktorý je jednoduchý. Kniha sa tak ľahko a rýchlo čítala.

Nie som cieľovka a preto nechám bez hviezdičiek.

Jirinamac
Jirinamac
21.03.2022 3 z 5

Těžký život s manipulátorem a sobcem. Někdy si člověk neuvědomí, že přestane používat svůj mozek, ale žije pod vlivem někoho jiného. Začátek mi moc nebavil, ale knížka se čte rychle a je o čem přemýšlet.

knihomolka525
knihomolka525
28.05.2021 5 z 5

útlá knížečka ve které je sama moudrost světa.Příběh vztahu muže a ženy kde muž vychází jako samolibý,sebestředný spratek a jak se s tím žena, která se stará o dceru ,musí popasovat.K té facce to tak nějak dospělo samo. Kniha je kabelkového formátu ale jiný spisovatel by z příběhu udělal těžkou bichli se nálepkou bestseleru ale ve finále by to dopadlo stejně.Knihu jsem sehnala v originále,přeložená by to nebylo to ono

Radka1911
Radka1911
14.09.2020 2 z 5

Příběh ze života, ale bohužel, toto mne vůbec nebavilo.

Nikychlupova
Nikychlupova
25.01.2020 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Bohužel jsem si taky něco podobného zažila, jen mi k utěku nestačila jedna facka.

Joyce24
Joyce24
03.08.2019 3 z 5

Příběh ze života, který se bohužel dost často opravdu stává.

medlovice
medlovice
07.07.2019 4 z 5

Příběh ze života, jako bych se dívala na cestu do záhuby někoho, koho znám a nemohla jim pomoct. Osaměla inteligentní žena a sobecký chlap , to je vždycky cesta špatným směrem a je z ní jen cesta ven a je dlážděna slzami. Přečetla jsem , teda spíš pročetla za jedno větrné nedělní dopoledne , docela jsem zapomínala na kávu, která mi stydla v hrníčku .Nikdy nevíš, co tě čeká a začátek vztahu je vždycky tak krásný.
Kniha Námi to to končí na podobné téma je ale lepší.

Vyjana1
Vyjana1
09.02.2019 1 z 5

Z těch co jsem od autorky četla je nejhorší. Strašný styl psaní - nepsal to náhodou někdo jiný????

Termina
Termina
23.01.2019 3 z 5

Ja mám tyhle knihy neknihy vlastně rada ???? před spaním ideální.

Ála41
Ála41
17.12.2018 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale z těch od Urbanikové, které jsem četla, mi přišla nejslabší. Ale vyloženě špatné čtení to rozhodně není.

vendysantos
vendysantos
29.10.2018 5 z 5

Skvělá knížka z běžného života, přečteno dychtivě za jeden den. To, co popisuje autorka, se bohužel stává poměrně často. Žena se zamiluje do psychopata a manipulátora, odpouští mu jeho chování, dokud nedojde k nějakému bodu zlomu. Ne vždy to ale končí takto šťastně, kdy si uvědomí svou hodnotu a dokáže za psychopatem zavřít dveře.

wiana82
wiana82
11.08.2018 4 z 5

Taky jsem zažila v životě vztah, kdy jsem přestávala být sama sebou...nedá se to dlouho vydržet, ale člověk se poučí a vlastně i obohatí...

Danca196
Danca196
25.06.2018 4 z 5

Oddechová knížka na dovolenou, i když s vážným tématem.

Val
Val
12.03.2018 4 z 5

Přečteno za dopoledne. Typický příklad, jak psychopat dokáže totálně zmanipulovat úspěšnou a inteligentní ženu. Oddechovka na jedno dopoledne :-)

marketa9252
marketa9252
10.03.2018 5 z 5

Kniha o životě.... Rychlé čtení

Aleh
Aleh
02.03.2018 4 z 5

Další kniha o vztazích mezi mužem a ženou. Kniha nemá příliš složitý děj. Autorka se zde věnuje především palčivému partnerskému problému. Zuzana je sebevědomá mladá žena, má dceru, ale žije s ní sama a touží po lásce. Zamiluje se a věří, že našla toho pravého. Zdá se, že Matúš je milý něžný muž, ale dlouho se přetvařovat nedokáže. Před Zuzanou je poměrně dlouhá cesta bolestného poznávání a následného nevyhnutelného rozhodnutí...

gabra03
gabra03
22.02.2018

Opravdu pro mě byla tato kniha dost zklamáním... Dalo se to téma rozvinout víc. Za mě zklamání...

Gi-Gi
Gi-Gi
19.02.2018 4 z 5

Mam autorku rada, pise az s prapodivnou lehkosti. Nebo se to s lehkosti cte? Co se odehrava v hlave Zuzky, je prilis realne a postupne se topi. Ale jak z toho ven? Byl by vztah Matuse k Natce jiny, kdyby byla jeho?