Za císaře pána

Za císaře pána https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196544/bmid_za-cisare-pana-196544.jpg 4 7 3

Kniha Za císaře pána věnovaná pátrací službě vykonávané na našem území četnickým sborem se tentokrát vrací do ranného období existence četnictva, do doby monarchie. Přináší pojednání o zločinech k jejichž objasňování byly mimo jiné používány právě se rodící metody a prostředky, které jsou dnes běžně využívány v kriminalistice. Kniha je psána formou literatury faktu a doplněna obrazovými přílohami.... celý text

cori
18.12.2021 3 z 5

Kniha přináší 24 případů od roku 1850 do září 1918. Jedná se loupeže a vraždy, jejichž motivem jsou z 90% peníze. V několika z nich je popsáno i využití policejního psa, který byl pro vesničany velkou atrakcí. Nařízení, že četníci vykonávají pochůzky v jednom muži, se pro mnohé z nich stalo osudným a byli při výkonu služby zavraždění (autor uvádí příběhy 4 zavražděných četníků). Zaujal mě případ Jana Englicha, který otrávil svou vyženěnou rodinu, aby získal jejich statek a byl jako první odsouzený popraven v chrudimské věznici 12.února 1886.

tenax
15.08.2013 4 z 5

Kniha je psána formou literatury faktu a doplněna dobovými obrazovými přílohami, jak je u autora zvykem. Příjemné, lehké čtení, přitom nabité informacemi a fakty.

jakub87
24.02.2013 5 z 5

Poutavé případy z dob Rakousko-Uherského četnictva na našem území. Další pěkná knížka do knihovničky.