Za času řeky lásky

Román z pera u nás již známého originálního vypravěče a nositele Goncourtovy ceny mistrně a vtipně popisuje, jak do jednoho zapadlého kouta bývalého Sovětského svazu dorazil Západ. Je knihou o dospívání, o probouzející se lásce a sexualitě, o síle přátelství a prolínání dvou odlišných kultur, světů a ideologií. Vypráví o třech přátelích vyrůstajících v zapadlé sibiřské vesničce, ve které vládne duch komunistické totality. Zásadní zlom v jejich životech způsobí Belmondo: komunistické kino začne promítat jeho filmy. A on svými hrdinskými kousky a doprovodem krásných, opálených a spoře oblečených obdivovatelek způsobí v celém kraji pozdvižení a ovlivní pohled na svět a tím i osudy jeho obyvatel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15084/za-casu-reky-lasky-15084.jpg 3.510
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Baronet

Au temps du fleuve Amour, 1994

Kniha Za času řeky lásky

netopýr088
19.04.2021

v prípade tohto románu nerozumiem tomu, prečo má také nízke hodnotenie, pretože má krásnu atmosféru, dotýka sa vecí, ktoré sú univerzálne kdekoľvek a v ktorejkoľvek dobe, a Makine je jedným z tých spisovateľov, ktorí akoby písali jednu jedinú knihu, takže človek, ktorý Makina číta, má pocit, že je opäť doma.

helenkan
23.02.2016

Nějak mě knížka neupoutala. Docela jsem se ztrácela. Někdy jsem nevěděla,zda hlavní postava ten moment zrovna prožívá,nebo o něm jen sní. I když o životě v těch končinách se člověk něco dozví. Představa, noční sněhové vánice,při které zapadá váš dům,nebo i vlak,je dost hrozná. A zima -50stupňů, brrrrr.