Za čas a prostor

Za čas a prostor https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156062/za-cas-a-prostor-156062.jpg 5 48 5

Kniha vede žáky duchovních nauk k uskutečnění nejhlubšího vědomí za hranicí mysli jakožto základního životního principu a zdroje trvalého štěstí, je však také pomocníkem v nejrozmanitějších situacích života.

Uruana
22.03.2021 5 z 5

Míla mi je velmi blízká, moudrá žena a přitom píše lidově, při četbě se mi vybavovalo jak i já seděla na kamenném sloupku mezi zahradami a stačila vůně, vítr co ji nese... navede zpět k sobě , slovy ženy. Její příběhy jsou jemné, plné citu, a je li potřeba- ráznosti.

Skala317
11.07.2020 5 z 5

Vidím, že na knihu takéhoto formátu sú len zatiaľ len štyri komentáre. Je to málo, alebo veľa?

No.... začnem pekne po poriadku. V prvom rade nebudem hodnotiť túto knihu, pretože sa na to necítim už len kvôli mojej úcte k manželom Tomášovým. Jednoducho mi asi neprináleží napísať, niečo ako- "dobrá kniha, menej dobrá" a podobne. Napíšem len môj názor na toto dielo.

Ku knihe som sa dostal "náhodou" v jednom BIO obchode, kde knihy ani nepredávajú. Mali na poličke zopár kníh a hneď mi oči padli na obálku tejto knihy. Vedel som o čo ide a tak som sa spýtal, či tie knihy na poličke majú aj na predaj. Vraj nie, no ak chcem, môžem si požičať čo chcem a priniesť späť až prečítam. Dobré, povedal som si a vedel som, že to je odkaz, aby som sa zoznámil aj s Mílou Tomášovou.

Knihy od Eduarda Tomáša mám načítané a vďaka Bohu ich niekoľko vlastním. Ich hodnota je nadčasová. Míla Tomášová mi trochu unikala a vedel som len, že jej vyšli vo vydavateľstve AVATAR knihy s básňami. No vraj "Za čas a prostor" je kniha priam legendárna. Tak ... a teraz ju mám pred sebou a práve dočítanú.

Takže aké mám dojmy? Kniha sa skladá z množstva esejí napísaných zo skutočných životných zážitkov Míly Tomášovej. Predstavte si krátke 2-3 stranové eseje písané navonok zo života, no popretkávané silnou a prenikavou duchovnou filozofiou.

Boh je v tejto knihe najvyšším autorom. Míla tu píše pravdivo, úprimne, niekedy šokujúco. Jej diaľkové svetlá sú skutočne diaľkové a vidí nimi nielen dopredu, ale aj dozadu. Píše ako starý Majster kronikár, no jej eseje sú zabalené do súčasného kabáta. Píše aj intímne a delí sa s nami o jej skutočne hlboké a pomerne osobné zážitky.

Ukazuje veľa múdrosti na zdanlivo obyčajných životných príbehoch, delí sa s nami o poznanie, ktoré cez ňu prehovára a kniha celá sa tak stáva /pre vnímavého čitateľa/ studnicou múdrosti a poznania. Toto poznanie je nad všetky náboženstvá, no je ich základom a tvorbou zároveň.

Tak ako píše v úvode tejto knihy pán Hynek Beran- citujem v preklade z češtiny- "Pravda je len jedna. Učení, ciest a náboženstiev je mnoho. Pre pokročilejšieho adepta však hovoria jednou rečou. Kto svätorečí jednej náuke a zatracuje inú, kto hľadá svoje spasenie v osobách Majstrov, je len úplný začiatočník, ktorý sa má ešte mnoho čo učiť. Niektoré náuky /náboženstvá/ ku nám môžu prehovárať viac než iné, môžeme s ich pomocou lepšie a rýchlejšie chápať. Je to tak dané naším individuálnym charakterom a vlastným spôsobom cesty a pokroku. Zasvätenec však chápe všetky náuky, pretože všetky hovoria rôznymi slovami o jednom a tom istom."

Tak vidíte. Túto knihu pravdepodobne asi nepochopia vyznávači ortodoxného zamerania, ktorí vyvyšujú jedného Spasiteľa nad iných, alebo hovoria, že práve ten " ich Boh" je pravý a Boh druhých je nepravý. Ako píše v úvode pán Beran- takíto ľudia sa majú ešte mnoho čo učiť.

Všetko je Jedno a Jedným. Boh je nielen Stvoriteľom, ale aj Stvorením zároveň.

Kniha okrem hlbokej múdrosti navonok obalenej bežnými i menej bežnými životnými skúsenosťami ponúka bohatú archívnu fotoprílohu. Od čias jej vzniku vyšla myslím už v treťom vydaní.

Mnoho ľudí, ktorí boli chorí a verili v silu, ktorá hovorí cez túto knihu si ju prikladali na boľavé miesta na tele.

Vďaka tejto knihe som viac spoznal Mílu Tomášovú a mnoho som sa dozvedel. Veľa sa ma dotklo.

Ďakujem.

Wheelcrusher
17.06.2018 5 z 5

Na tenhle kultík jsem se těšil snad 10 let od chvíle, co jsem se během dospívání o nesmírně přínosnym odkazu manželů Tomášových (taky Drtikola) dozvěděl, krásný provedení + fotogalerie, takže prostě nemůžu jinak... nicméně veskutečnosti je celou dobu řeč o kvantové mechanice a dokud ta jednou konečně nepokoří iluzorní psychologii, která bezduše zrcadlí svý zvrácený bludy do všech sfér filozofie, náboženství dokonce i fyziky a jiných přírodních věd, svět se furt bude čímdálhůř zamuchlávat do ezoterickýho brajglu ruku v ruce s neúnosnou globální reinkarnací, což je Bohu při samolibý věčnosti evidentně fuk;)

Slitovat se nad jedním a přehlížet utrpení masy (hraním si na toho hodnýho) je stejně ŠPATNÝ jako omilostnit kvanta obětováním jedince! Nikdo mi nenamluví, že tudy vede správná cesta. Né v týhle neodpustitelně zmršený době, zatracený na X generací dopředu.

micha-ella
07.09.2017 1 z 5

Ničím nepodložené bláboly.

Avalong
22.02.2015 5 z 5

Uzasna kniha. Ucebnica duchovna pre ne-duchovnych, slabykar pokory nam, ktory sa jej mame este co ucit.

duchovno duchovní život vědomí

Míla Tomášová
česká, 1920 - 2001
1998  93%Za čas a prostor
1998  98%Světlo vědomí
2000  100%Poselství
1995  98%Třpyt prázdna
1999  91%Po stopách zlatého věku

Kniha Za čas a prostor je v