Za bílými mřížemi

Za bílými mřížemi https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90084/bmid_za-bilymi-mrizemi-5pP-90084.jpg 4 47 12

Autorka líčí tři měsíce ze svého dětství, které strávila v nemocnici. Po přechozené angíně dostala zánět srdečního svalu. Ocitla se na třílůžkovém oddělení se stejně postiženými spolupacienty. Jakým pohledem se na sestry, lékaře i učitelku dívají nemocné děti, které o zákeřnosti nemoci nemají potuchy, vylíčila autorka opravdu pozoruhodně. Nezapřela, že se jedná o její vlastní příběh.... celý text

Emik87
19.02.2024 4 z 5

Za mě velmi zajímavá knížka. Narazila jsem na ni náhodou, už když jsem byla starší, což je škoda. Možná bych jako dítě nedělala takové blbosti.

klarkys
28.08.2023 3 z 5

Kdyby v dnešní době děti četly tak jako dřív, doporučila bych každému dětskému oddělení v nemocnicích mít tuhle knížku v knihovně.
Možná, že alespoň některým dětem by pomohla překonat těžké začátky pobytu v nemocnici bez rodičů..

smejkalova.m
29.12.2019 5 z 5

Krásný příběh o Věrce, která musela trávit dlouhou dobu v nemocnici kvůli zánětu srdečního svalu. Člověk se i zamyslí a víc si váží svého zdraví, které třeba teď vnímá jako samozřejmost,...

ronave
11.02.2019 4 z 5

Životní příběh autorky ve věku 15-ti let.
Knihu jsem četla několikrát jako puberťáčka a i této věkové skupině ji doporučuji.
Dobře se čte.

Ann98
20.03.2018 4 z 5

Tuto knížku mám stále ráda, hodně mě bavila. Při čtení jsem si uvědomila, jak málo stačí pro "štěstí" pacienta a v průběhu čtení jsem si začala více vážit svého zdraví. Přišla mi oproti ostatním knihám více emotivní. Myslím, že se mi na dlouhou dobu vryje do paměti.

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Velice zajímavý a čtivý příběh, bohužel mne příliš nezaujal, na rozdíl od ostatních knížek autorky.

martiline
29.11.2016 5 z 5

Dojemný příběh. A i když jsem ho četla už před šestnácti lety, pořád si vzpomínám.

nikikostadinova
25.10.2015 4 z 5

Nedávno jsme dočetla a je to moc krásné a rychlé čtení. Ale pamatuji si, že se mi nelíbilo chování ke "třetí Věrce", která prostě nebyla tak statečná jako ostatní. Ale to není vina autorky, tak to prostě bylo. Holky mě tím dost zklamaly.

Klarisska1
24.10.2015 5 z 5

Nejlepší kniha od Řehackove a to ze ma spoustu nadhernych knih ale tato je podle me nej dojemna a navic podle skutecne udalosti

en.bee
12.11.2014

Krásné napsána kniha :)

Mrs.Domis
26.06.2012 3 z 5

Hodně zajímavý příběh. Myslím, že by si ho měli přečíst všichni lidi, aby si uvědomili hodnotu svého zdraví 8)

Oter
28.09.2011 3 z 5

Zajímavá knížka, kdy si člověk uvědomí hodnotu vlastního života a zdraví.