Z rozprávky do rozprávky

Z rozprávky do rozprávky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17899/z-rozpravky-do-rozpravky-17899.jpg 5 25 5

Výber tých najúžasnejších rozprávok z celého sveta! Deti sa môžu zoznámiť s rozprávkami z Ameriky, z Ázie, z Európy... Niektoré možno poznajú - Kocúr v čižmách, Čert a Káča, ale mnohé sú pre ne neznáme, a preto nesmierne zaujímavé svojim neskutočným príbehom - Kráľ Korheľ, Kučeravý Jean, O veľkom čínskom múre a vernej Meng Cang-nü. Ilustrácie: Helena Zmatlíková... celý text

Tohru-
11.12.2021 5 z 5

Túto knížku som ako malá milovala a aj dnes sa k nej rada vrátim.

Leyla
06.03.2021 5 z 5

Kniha môjho detstva ♥ Úžasná zbierka príbehov. Ako malá som si nevedela ani len predstaviť krajiny, z ktorých sú rozprávky .. napr. čukotská, nenetcká či amurská rozprávka.

Oplak
14.06.2020 5 z 5

Zbierka nádherných rozprávok z celého sveta.
Znova a znova si pri ich čítaní uvedomujem, aká múdrosť je v nich obsiahnutá. Moje obľúbené sú - Strelec a jeho priatelia, Strýko Bouki si požičiava koňa, Hovädzí jazyk, Osemnešťastný človek, Najlepší priateľ a veľa ďalších. :)
Príbehy dopĺňajú krásne ilustrácie Heleny Zmatlíkovej.
10/10

Lessana
23.02.2018 4 z 5

Na zoznámenie sa s rozprávkami iných národov ako stvorené! V knihe nájdeme rozprávku od čínskej, švédskej, iránskej, ruskej, austrálskej, japonskej, mongolskej, dánskej, kórejskej, egyptskej cez kanadskú, indonézsku, španielsku, novozélandskú, peruánsku až po venezuelskú, estónsku, grécku a mnohé ďalšie. Zaujímavý nápad!

eLeR
18.03.2016 5 z 5

Zaujímavé, netradičné rozprávky zo všetkých kútov sveta. Obrázky veľmi pekné, ale niektoré mi v detstve prišli veľmi zvláštne až strašidelné.

Čitateľská výzva 2016

pro děti

Kniha Z rozprávky do rozprávky je v